Fotografia produktowa i tajemnice edycji perfekcyjnego obrazu

Serdecznie dziękujemy Markowi Dziedzicowi za trzy interesujące edycje warsztatów w pierwszym półroczu 2019 r. Za kwietniowe zajęcia w Krakowie oraz czerwcowe w Warszawie i Trójmieście.

Marek to fotograf, który zjadł zęby na fotografii produktowej, jeszcze w czasach, gdy pracę klientowi oddawało się na diapie 4×5 cala, a retusz robiło się perfekcyjnym wyświeceniem na planie!

z archiwum Studio 57
z archiwum Studio 57

Marek rozpoczyna od wprowadzenia teoretycznego i przechodzi do pracy warsztatowej. Zaczyna od dekonstrukcji klasycznych schematów oświetleniowych a następnie wraz z uczestnikami mierzy się z problemami, jak oświetlać złoto i szkło, jak na zdjęciu przedstawić przepastną głębokość damskiej torebki oraz zamrażać „splash” błyskiem światła trwającym 1/20000s.

fot. Dawid Barylski
fot. Lucyna Rura

Zajęcia kończą się retuszem w postprodukcji, wyżyłowaniem każdego bitu, standaryzacją i automatyzacją. Poznać można tajemnice edycji perfekcyjnego obrazu retuszując najdrobniejszy detal. A nurtujące zagadnienia uczestników zostają bardzo przerobione dokładnie.

z archiwum Studio 57
z archiwum Studio 57
z archiwum Studio 57

Serdecznie dziękujemy Markowi oraz naszym partnerom:

  • Manfrotto za niezawodne statywy, głowice, sprzęt montażowy i walizki,
  • Eizo za profesjonalne monitory do postprodukcji fotograficznej,
  • Epson za jasny projektor i najwyższej jakości drukarki fotograficzne,
  • Lexar doskonałe karty pamięci i magazynowanie zdjęć na szybkich dyskach SSD

oraz wszystkim uczestnikom za niepowtarzalny klimat zajęć!
Do zobaczenia na kolejnych warsztatach 😉

 
Grupa Akademii Nikona na Facebooku to miejsce dyskusji o szeroko rozumianej fotografii - wymiany informacji, porad natury technicznej, sprzętowej, opinii na temat umieszczanych tam zdjęć.
Zapraszamy!
Nasza grupa na Fb to miejsce do dyskusji o fotografii.
Komentarze