Fotoreportaż – Warszawa, 9 marca 2013

Krystian Bielatowicz, który poprowadził spotkanie, rozpoczął od zapoznania się z fotografami. Dzięki temu mógł dobrze wgryźć się w zainteresowania fotograficzne słuchaczy. Zajęcia zostały sprofilowane pod fotografię podróżniczą i koncertową, bo tym akurat pasjonują się uczestnicy.

fot. Krystian Bielatowicz

Bardzo ważną częścią warsztatów były opowieści Krystiana, w których streścił sposoby kontaktu personalnego pomiędzy fotografem, a bohaterami zdjęć. Były też przykłady jak prowadzić rozmowę tak, żeby wpłynęła na zachowania ludzi podczas portretowania.

fot. Krystian Bielatowicz

Jednym z fundamentów spotkań fotoreportażowych jest ćwiczenie polegające na tym, że uczestnik wybiera kilka fotografii z tego samego cyklu i układa z nich własną historię. Efekty końcowe były inne, ale za każdym razem tak samo dobre! Lecz zanim do tego doszliśmy dyskusjom i rotacjom zdjęć nie było końca…

fot. Krystian Bielatowicz

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kursy i warsztaty znajdujące się w ofercie Akademii Nikona!

 

 
Grupa Akademii Nikona na Facebooku to miejsce dyskusji o szeroko rozumianej fotografii - wymiany informacji, porad natury technicznej, sprzętowej, opinii na temat umieszczanych tam zdjęć.
Zapraszamy!
Nasza grupa na Fb to miejsce do dyskusji o fotografii.
Komentarze