ALASKA – niedźwiedzie i bieliki obiektywnie

Paweł Chara
Wykładowca

Paweł Chara

Czas trwania:14 dni
Grupa: 6–10 osób
Kup

 

Jedyna taka wyprawa 

Pozwala na eksplorowanie odległych i trudno dostępnych miejsc Alaski. Program wyprawy oparty jest na przemieszczaniu się awionetkami, zyskując czas i możliwości. Wybrane zostały cztery niezwykłe miejsca, które dadzą Wam możliwość zrobienia unikalnych zdjęć polujących niedźwiedzi, orłów, brodzących w bagnach łosi czy umykających karibu. Waszym fotograficznym przewodnikiem po tej krainie będzie fotograf Akademii Nikona Paweł Chara.

Uwaga! Lista zamknięta - brak miejsc.W bliskości z przyrodą

John Muir, szkocko-amerykański przyrodnik i pisarz mówił, że „dla miłośnika dzikiej natury Alaska jest jednym z najwspanialszych rejonów na świecie”. To miejsce, które rozpala wyobraźnię wielu osób,  pozostając nadal dzikim i niedostępnym. Pustka tundry, surowe warunki klimatyczne, ogromne odległości i wysokie góry tworzą patchworkową mieszankę: trudną, wymagającą, najpiękniejszą. Żyją tu świadome swej potęgi niedźwiedzie grizzly i czarne baribale, przemierzające góry watahy wilków, a także łosie, karibu i potężne orły bieliki dumnie panujące nad alaskańskim wybrzeżem. Wyjazd ten dedykujemy wszystkim fotografom przyrody, których fascynują najlepsze kadry zwierząt, gór, morza i tundry. Wyprawę poprowadzi charyzmatyczny fotograf Akademii Nikona Paweł Chara, który swoją pasją zaraził już wielu amatorów dalekich podróży.

Rytm podróży

Fotoekspedycja została zaplanowana na wrzesień - czas, kiedy ogromne przestrzenie Alaski pokrywają się purpurą, tworząc niebanalne tło dla fotografowanych zwierząt, a dni są wciąż długie, zapewniając najlepsze światło. Wszelaki transport (awionetki, łodzie, bus) wynajmujemy na wyłączność, by logistyka wspierała nas w dopracowywaniu tematów fotograficznych w terenie. Po wyczerpujących fotograficznych łowach będziemy mogli odpocząć w starannie dobranych miejscach noclegowych w sercu dzikiej przyrody, z dala od zgiełku, wśród lokalnych społeczności i poszukiwaczy złota. Lodge to specjalny rodzaj zakwaterowania. Łączą w sobie charakter odludnej alaskańskiej chaty z komfortem noclegu. Prowadzone są przez ludzi, którzy zrezygnowali z życia w miastach i wioskach, by całkowicie oddać się życiu w harmonii z przyrodą, tym samym dając gościom możliwość poznania interioru i  niedostępnego oblicza Alaski. Wiele z nich jest nieskomunikowanych drogą lądową i można się do nich dostać tylko awionetką lub łodzią.  Właściciele to nie biznesmeni, lecz prawdziwi gospodarze, którzy sami mają wiele lokalnych historii oraz własnych przygód do opowiedzenia. Miejsca logde'y są starannie wybrane, zachwycając swoim położeniem i dostępem do natury.

Więcej informacji i zapisy na stronie organizatora

Alaska

29 sierpnia –11 września 2019 r. (lista zamknięta!) Zobacz