Żywy ogień i kryształ
– fotoreportaż industrialny
z T. Tomaszewskim

Tomasz Tomaszewski
Wykładowca

Tomasz Tomaszewski

Czas trwania:3 dni
Grupa: 8–10 osób
Dostępny wkrótce
Kup

Żywy ogień i powstający z zachwytu do światła, pełen refleksów, połysku, kruchy i delikatny – kryształ. Fascynujące kolory i ciężko pracujący ludzie. Swoiste piękno i znój człowieka. To wszystko będzie tematem naszych zdjęć, z których następnie ułożymy spójny reportaż. 

Zwiedzać Hutę Szkła Kryształowego Violetta może każdy, ale fotografować już nie! Tylko z Akademią Nikona i osobą, dla której huta jest drugim domem, odkryjesz najciekawsze zakątki i tajemnice "Violetty". Zapowiada się wyjątkowa przygoda, a wszystko to pod okiem Tomasza Tomaszewskiego!

Wprowadzenie i cel

Jak sprawić, aby nasze fotografie przemawiały do odbiorcy, by je docenił i na długo zapamiętał? Jak postępować, aby zdjęcia nie były jedynie zapisem potocznych doświadczeń, naturalnych faktów? Innymi słowy – jak patrzeć, aby zobaczyć otaczającą nas rzeczywistość w oryginalny, intrygujący sposób? To zagadnienia, którym będą poświęcone nasze warsztaty. Zapraszamy na ekskluzywne zajęcia oparte w znacznej części na praktyce, podczas których znajdziecie odpowiedź na powyższe pytania i wiele innych.

Warsztaty fotograficzne w hucie szkła kryształowego to propozycja, która powinna zainteresować każdego, kto rozumie istotę fotografii przemysłowej oraz docenia jej wizualną atrakcyjność. Zwykle trudno dostać się do takiego miejsca. Tym razem wspólnie spędzimy kilka dni obserwując pracę ponad 150-letniej dolnośląskiej huty.

inset-tips

Przygotuj się

Każdy Uczestnik powinien przynieść na te warsztaty swoje fotografie, do 30 sztuk w formacie JPG. Tomasz Tomaszewski pomoże je wyselekcjonować i ułożyć. Trudne pytania mile widziane.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone dla fotografów świadomie używających aparatów typu lustrzanka, dla zaawansowanych amatorów i zawodowców. Wiedza przekazywana na tych warsztatach jest bezcenna. Fotografowie średnio zaawansowani dostaną szansę wykonania ogromnego skoku, poszerzą swoje horyzonty, a zawodowcy dopracują umiejętności w szczegółach.

Program
zajęć

Dzień pierwszy

     do 17:00 – przyjazd
17:30–18:30 – kolacja
18:30–23:00 – zajęcia teoretyczne do późnych godzin wieczornych

Dzień drugi

8:00–17:00 – fotografowanie w hucie i jej okolicach. Fotografować będziemy proces produkcji szkła kryształowego, od przygotowywania zestawu surowców, poprzez wytop masy szklanej, dmuchanie i formowanie aż po zdobienie.
ok. 13:00 – obiad w przyfabrycznej kantynie
18:00–19:00 – kolacja

inset-important-info

Niezbędnik uczestnika

Każdy Uczestnik powinien mieć: aparat fotograficzny, którym umie się biegle posługiwać, ulubione obiektywy, komputer, dysk zewnętrzny, zainstalowane aktualne oprogramowanie Adobe CC, może być darmowe 30-dniowe (dostępne tutaj), czytnik kart.

Dzień trzeci

8:30–14:00 – edycja materiałów, budowanie spójnych reportaży fotograficznych na przykładach zdjęć z huty oraz długoterminowych projektów Tomasza Tomaszewskiego
         14:30 – obiad, pożegnanie Uczestników

Dlaczego warto?

  • Dowiesz się, jak z ludźmi pracuje mistrz podczas realizacji reportażu od A do Ż.
  • Przeżyjesz wyjątkowe warsztaty praktycznego fotografowania
    w jednej z piękniejszych polskich hut szkła. Doświadczysz
    niesamowitego, industrialnego klimatu.
  • Poznasz techniki stosowane w fotoreportażu, pozwalające uczynić z zestawu zdjęć opowieść spójną, z czytelnym przesłaniem, czytelną myślą.
  • Będziesz mieć możliwość skonsultowania własnego portfolio,
    własnych fotografii.
inset-important-info

Uwaga!

Planujemy przeprowadzić zajęcia w miejscach określonych powyżej. Ostateczną trasę warsztatów podamy po konsultacji z zarządem przedsiębiorstwa. Zastrzegamy, że może ona ulec zmianie w każdej chwili w wyniku zmian w planach produkcji lub z innych przyczyn od nas niezależnych.

Zwracamy także uwagę, że cena szkolenia nie zawiera noclegu.

Wspomnienia

Violetta - huta z duszą! 

Violetta – huta szkła kryształowego w Stroniu Śląskim to miejsce magiczne. Żywy ogień i kryształ, gościna i życzliwość, z tym mamy do czynienia, kiedy organizujemy tam warsztaty. Prowadzi je nie kto inny jak Tomasz Tomaszewski! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w galerii!

Zobacz relacje z zajęć

Planowane terminy

W przygotowaniu

1980,00 pln
Daj znać