Żywy ogień i kryształ
– fotoreportaż industrialny
z T. Tomaszewskim

Tomasz Tomaszewski

Wykładowca

Czas trwania: 3 dni
Grupa: 8–10 osób

Żywy ogień i powstający z zachwytu do światła, pełen refleksów, połysku, kruchy i delikatny – kryształ. Fascynujące kolory i ciężko pracujący ludzie. Swoiste piękno i znój człowieka. To wszystko będzie tematem naszych zdjęć, z których następnie ułożymy spójny reportaż. 

Zwiedzać Hutę Szkła Kryształowego Violetta może każdy, ale fotografować już nie! Tylko z Akademią Nikona i osobą, dla której huta jest drugim domem, odkryjesz najciekawsze zakątki i tajemnice "Violetty". Zapowiada się wyjątkowa przygoda, a wszystko to pod okiem Tomasza Tomaszewskiego!

Wprowadzenie i cel

Jak sprawić, aby nasze fotografie przemawiały do odbiorcy, by je docenił i na długo zapamiętał? Jak postępować, aby zdjęcia nie były jedynie zapisem potocznych doświadczeń, naturalnych faktów? Innymi słowy – jak patrzeć, aby zobaczyć otaczającą nas rzeczywistość w oryginalny, intrygujący sposób? To zagadnienia, którym będą poświęcone nasze warsztaty. Zapraszamy na ekskluzywne zajęcia oparte w znacznej części na praktyce, podczas których znajdziecie odpowiedź na powyższe pytania i wiele innych.

Warsztaty fotograficzne w hucie szkła kryształowego to propozycja, która powinna zainteresować każdego, kto rozumie istotę fotografii przemysłowej oraz docenia jej wizualną atrakcyjność. Zwykle trudno dostać się do takiego miejsca. Tym razem wspólnie spędzimy kilka dni obserwując pracę ponad 150-letniej dolnośląskiej huty.

inset-tips

Przygotuj się

Każdy Uczestnik powinien przynieść na te warsztaty swoje fotografie, do 30 sztuk w formacie JPG. Tomasz Tomaszewski pomoże je wyselekcjonować i ułożyć. Trudne pytania mile widziane.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone dla fotografów świadomie używających aparatów typu lustrzanka, dla zaawansowanych amatorów i zawodowców. Wiedza przekazywana na tych warsztatach jest bezcenna. Fotografowie średnio zaawansowani dostaną szansę wykonania ogromnego skoku, poszerzą swoje horyzonty, a zawodowcy dopracują umiejętności w szczegółach.

Program
zajęć

Dzień pierwszy

     do 17:00 – przyjazd
17:30–18:30 – kolacja
18:30–23:00 – zajęcia teoretyczne do późnych godzin wieczornych

Dzień drugi

8:00–17:00 – fotografowanie w hucie i jej okolicach. Fotografować będziemy proces produkcji szkła kryształowego, od przygotowywania zestawu surowców, poprzez wytop masy szklanej, dmuchanie i formowanie aż po zdobienie.
ok. 13:00 – obiad i praca nad zrobionymi zdjęciami, wybór i układanie
18:00–19:00 – kolacja

inset-important-info

Niezbędnik uczestnika

Każdy Uczestnik powinien mieć: aparat fotograficzny, którym umie się biegle posługiwać, ulubione obiektywy, statyw, komputer, dysk zewnętrzny, zainstalowane darmowe 30-dniowe wersje programów, nie starsze niż Lightroom 3 oraz Photoshop CS5 (dostępne tutaj), czytnik kart. Akademia Nikona zapewnia na miejscu 2 stanowiska komputerowe spełniające powyższe wymagania.

Dzień trzeci

8:30–14:00 – edycja materiałów, budowanie spójnych reportaży fotograficznych na przykładach zdjęć z huty oraz długoterminowych projektów Tomasza Tomaszewskiego
         14:30 – obiad, pożegnanie Uczestników

Dlaczego warto?

 • Spędzisz 3 niezapomniane dni z mistrzem. Zobaczysz, jak pracuje realizując reportaż od A do Ż.
 • Przeżyjesz wyjątkowe warsztaty praktycznego fotografowania
  w jednej z piękniejszych polskich hut szkła. Doświadczysz
  niesamowitego, industrialnego klimatu.
 • Poznasz techniki stosowane w fotoreportażu, pozwalające uczynić z zestawu zdjęć opowieść spójną, z czytelnym przesłaniem, czytelną myślą.
 • Będziesz mieć możliwość skonsultowania własnego portfolio,
  własnych fotografii.
 • Najlepsze zdjęcia z warsztatów znajdą się w pokazowym
  slide show.

Uwaga

Planujemy przeprowadzić zajęcia w miejscach określonych powyżej. Ostateczną trasę warsztatów podamy po konsultacji z zarządem przedsiębiorstwa. Zastrzegamy, że może ona ulec zmianie w każdej chwili w wyniku zmian w planach produkcji lub z innych przyczyn od nas niezależnych.

 

Informujemy, że cena warsztatów nie zawiera noclegu. Jeśli chcesz nocować w miejscu, gdzie odbędą się zajęcia zapraszamy do kontaktu z recepcją hotelu www.hotelmirjan.pl. Do końca roku 2017 hotel ma specjalne ceny dla naszych uczestników. Przy rezerwacji wystarczy powołać się na Akademię Nikona.

Wspomnienia

Ogień, para, węgiel – piekielnie dobre warsztaty w Akademii Nikona!

To była nasza druga wizyta w zaprzyjaźnionej Koksowni Jadwiga. To miejsce jest wyjątkowo fotogeniczne; poza ogniem, parą i węglem fotografowaliśmy robotników przy pracy, bez których tego miejsca by nie było.

Pełna relacja Archiwum relacji

Dostępne terminy

Dolny Śląsk

Hotel Mir-Jan w Lądku Zdróju
1 - 3 lutego 2018 (czwartek - sobota)
Tylko 4 dni!

Dla wszystkich, którzy zapiszą się odpowiednio wcześniej – specjalna cena First Minute! Oferta dotyczy niniejszych warsztatów, kupowanych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto się zatem pośpieszyć i zamówić już dziś!

4 dni do końca tej oferty

2050,00 pln 1850,00 pln
Daj znać