Warsztaty fotografii psów
z Ksenią Raykovą

Ksenia Raykova
Wykładowca

Ksenia Raykova

Czas trwania: 2 dni
Grupa: 8–10 osób
Dostępny wkrótce

Wprowadzenie i cel

Tematem przewodnim warsztatów jest fotografia psów w plenerze i pomieszczeniu oraz postprodukcja zdjęć. Pokazane zostaną techniki fotografii zarówno psów, jak i ich opiekunów, z naciskiem na naukę współpracy fotografa ze zwierzęciem. Warsztaty dedykowane są zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych fotografów, którzy chcą poznać tajniki pracy artystki, a także poszerzyć swój warsztat fotograficzny. Warsztaty tłumaczone będą z języka rosyjskiego na język polski. Liczba miejsc wynosi10 czynnych uczestników.

Prowadzącą warsztaty jest Ksenia Raykova – znana rosyjska fotografka, która zasłynęła z fotografii psów. Od wielu lat wykonuje zdjęcia przy użyciu lustrzanki oraz obiektywów firmy Nikon, a jej prace charakteryzują się niebanalną i przemyślaną scenerią, dzięki czemu każda z fotografii opowiada pewną historię.

Dla kogo?

Fotografujesz psy i szukasz inspiracji? A może dopiero marzysz o fotografowaniu swego pupila i chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu? Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania i marki posiadanego sprzętu.

Nauczysz się m.in.:

  • jak współpracować ze zwierzęciem
    oraz jego opiekunem,
  • jak fotografować psy,
  • w jaki sposób budować kadr oraz scenerię,
  • jak uchwycić na zdjęciu więź łączącą psa
    i opiekuna,
  • na co zwrócić uwagę podczas obróbki zdjęć.

Program
zajęć

Dzień pierwszy
9.00–18.00 

Zapoznanie uczestników z zasadami bezpieczeństwa pracy z psami. Warsztaty z fotografii psów w plenerze oraz w pomieszczeniach na wypadek gorszej pogody.
Omówienie wykonanych zdjęć.


Dzień drugi
8.30–14.00 

Praca w zakresie postprodukcji nad wybranymi zdjęciami.

 

inset-tips

Modele

W warsztatach będą uczestniczyć 4 psy różnych ras,
które będą modelami podczas wykonywania zdjęć,
oraz wynajęta fotomodelka, której zadaniem będzie
pozować z jednym psem.

Lokalizacje

Pierwsza cześć warsztatów, teoretyczna, a także praktyczna z zakresu fotografii psów, prowadzona będzie na ternie wydm Lucynowsko-Mostowieckich. 

Druga cześć warsztatów prowadzona będzie w pomieszczeniach warszawskiego hotelu. Relacja z warsztatów ukaże się w czasopiśmie „Dog & Sport”, ściśle związanym z branżą kynologiczną.Wspomnienia

Masterclass z Ksenią Raykovą

W Polsce fotografia psów dopiero zaczyna się rozwijać, dlatego do niedawna nie było możliwości uczestniczenia w warsztatach o tej tematyce, nie wspominając już o znalezieniu doświadczonego wykładowcy, który poprowadziłby takie zajęcia. Właśnie przez tą pustkę narodził się w naszych głowach pomysł zaproszenia do Polski rosyjskiej fotograf: Ksenii Raykovej, której fotografie podbijają serca ludzi na całym świecie.

Zobacz relacje z zajęć

Planowane terminy

Warszawa

maj 2019
1320,00 pln
Daj znać