Miasta Polski
- fotoreportaż z Tomaszem Tomaszewskim

Tomasz Tomaszewski
Wykładowca

Tomasz Tomaszewski

Czas trwania: 2 i 1/2 dnia
Grupa: 8–15 osób

Miasta Polski – cykl warsztatów mistrzowskich, w ramach których przenosimy się teraz do Kazimierza Dolnego. Będziemy fotografować w sercu i salonie tego miasta. Odkryliśmy, że dzieje się tam coś tak barwnego, jak Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Ta, ułatwiająca naukę fotoreportażu impreza oraz praca pod okiem Tomasza Tomaszewskiego gwarantują nam bardzo kolorowe warsztaty i wyjątkową przygodę!

Wprowadzenie i cel

Jak sprawić, aby nasze fotografie przemawiały do odbiorcy, by je docenił i na długo zapamiętał? Jak postępować, aby zdjęcia nie były jedynie zapisem potocznych doświadczeń, naturalnych faktów? Innymi słowy – jak patrzeć, aby zobaczyć otaczającą nas rzeczywistość w oryginalny, intrygujący sposób? To zagadnienia, którym będą poświęcone nasze warsztaty mistrzowskie. Zapraszamy na ekskluzywne zajęcia oparte w znacznej części na praktyce, podczas której znajdziecie odpowiedź na powyższe pytania i wiele innych.

Warsztaty fotograficzne w Warszawie to propozycja, która powinna zainteresować każdego, kto rozumie istotę fotografii oraz docenia jej wizualną atrakcyjność. Prowadzi je profesjonalny fotograf, z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem współpracy z międzynarodowymi i polskimi tytułami prasowymi, w tym ponad dwadzieścia lat z „National Geographic Magazine”. Fotograf, który otwarcie dzieli się wiedzą i otwiera innym oczy.

 

inset-important-info

Na zajęcia

Każdy Uczestnik powinien przynieść na te warsztaty swoje fotografie, do 30 sztuk w formacie JPG. Tomasz Tomaszewski pomoże je wyselekcjonować i ułożyć. Trudne pytania mile widziane.

Każdy Uczestnik powinien mieć: aparat fotograficzny, którym umie się świadomie posługiwać, ulubione obiektywy, statyw, komputer, dysk zewnętrzny, zainstalowane darmowe 30-dniowe wersje programów, nie starsze niż Lightroom 3 oraz Photoshop CS5 (dostępne tutaj), czytnik kart.

Dla każdego, kto chce świadomie fotografować i układać z fotografii spójne historie. Praktyka z foto w mieście: architektura, ulica, ludzie – to się przyda każdemu. Jak się posłucha Tomasza Tomaszewskiego – jak i czym fotografować – za każdym razem powstają bardzo dobre fotoreportaże, a często wielkie fotografie.   

Program
zajęć

Dzień pierwszy

     do 17:00 – przyjazd
17:30–18:30 – kolacja
18:30–23:00 – zajęcia teoretyczne do późnych godzin wieczornych

  • konstrukcja reportażu
  • moment decydujący
  • cechy dobrego fotografa
  • wyposażenie Uczestników do zrealizowania zadań podczas zajęć praktycznych

Dzień drugi

9:00–18:00 – realizcja zadań wyznaczonych przez wykładowcę podczas 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych (przerwa na obiad) a następnie do późnych godzin wieczornych omawianie, wybór i układanie wykonanych fotografii. Jednocześnie wykładowca pokazuje inne rzeczy. W ten sposób warsztaty stają się bardzo barwne. 

Dzień trzeci

9:00–17:00 – omówienie błędów popełnionych przez Uczestników na podstawie fotografii z dnia poprzedniego i wyznaczenie Uczestnikom kolejnych zadań 
(ok 13:00 – przerwa na obiad) omówienie wykonanych fotografii, edycja materiałów i budowanie spójnych reportaży fotograficznych na przykładach zdjęć z Zamościa oraz długoterminowych projektów prowadzącego.

17:00 – zakończenie warsztatów, slide show i pożegnanie Uczestników

Dlaczego warto?

  • Od Tomasza Tomaszewskiego nauczysz się, jak realizować reportaż od A do Ż.
  • Masz wolność praktycznego fotografowania w mieście architektura, ulica, ludzie – wyrazisz swój osobisty i oryginalny sposób widzenia fotograficznego.
  • Zobaczysz techniki stosowane w fotoreportażu, a z zestawu zdjęć uczynisz opowieść spójną, z czytelnym przesłaniem, czytelną myślą. 

 

Informujemy, że cena warsztatów nie zawiera noclegu. Jeśli chcesz nocować w miejscu, gdzie odbędą się zajęcia zapraszamy do kontaktu z recepcją hotelu http://www.willaagnieszka.pl 

  • W rzeczowej, merytorycznej rozmowie skonsultujesz własne portfolio z człowiekiem legendą, uznawanym za najwybitniejszego reportażystę w Polsce. Dowiesz się, w którym kierunku podążać. 

Wspomnienia

Podróży po Polsce z Akademią Nikona ciąg dalszy!

Tym razem zawitaliśmy do Zamościa, gdzie pod przewodnictwem Tomasza Tomaszewskiego szukaliśmy ciekawych historii do sfotografowania. Jak nam wyszło? Zajrzyjcie do galerii!

Zobacz relacje z zajęć

Dostępne terminy

Kazimierz Dolny

Willa Agnieszka
22 - 24 czerwca 2018 (piątek - niedziela)
Tylko 7 dni!

Dla wszystkich, którzy zapiszą się odpowiednio wcześniej – specjalna cena First Minute! Oferta dotyczy niniejszych warsztatów, kupowanych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto się zatem pośpieszyć i zamówić już dziś!

7 dni do końca tej oferty

1615,00 pln 1485,00 pln