Fotografia
ślubna

Jakub Nowotyński
Wykładowca

Jakub Nowotyński

Czas trwania:1 dzień
Grupa: 10–12 osób
Kup

Dobry reportaż ślubny nie jest „inwentaryzacją zdarzeń”. To twórcze działanie i każdy reporter, podobnie jak każdy malarz lub pisarz, ma swój styl, swoją kreskę, autorskie podejście, własny sposób widzenia i fotografowania świata. 

Fotoreportaż ślubny 

O ile każdy fotoreporter jest fotografem, o tyle nie każdy fotograf jest fotoreporterem. Tak po prostu jest. Każdy ma inne oko, inne spojrzenie i inny talent. Ktoś, kto wspaniale zrobi portrety rodziny i przyjaciół, zdjęcia architektury lub pejzaże, wcale niekoniecznie będzie umiał zrobić dobry fotoreportaż ślubny.

Główne narzędzia

Narzędziem fotografa jest światło. Narzędziami fotoreportera – światło i ulotny moment. Narzędziem fotoreportera ślubnego – światło, moment i umiejętność bycia z młodą parą tego dnia. I na to kładę główne akcenty. Fotoreportaż ślubny to nie są po prostu zdjęcia ze ślubu i wesela. To uważny, czuły zapis wydarzeń tego dnia. 

Ślubna opowieść

Ma swoją narrację, choć składa się w większości z ujęć nie wymyślonych, nie stylizowanych, nie pozowanych. Dobry fotoreportaż ślubny jest jak książka. Ma wstęp, rozwinięcie, zakończenie. Ma swój język i styl. Pomieści portrety, zdjęcia z lotu ptaka, szerokie plany, momenty kluczowe i to, czego nie da się przewidzieć. Ale przede wszystkim – to opowieść prawdziwa i spójna, zarówno jeśli chodzi o treść, jak i estetykę.

Program
zajęć


10:00-18:00

 I. Wstęp

II. Reportaż ślubny

III. Sesja narzeczeńska - partnerska 

IV. Moje inspiracje fotograficzne (fotografowie)

 V. Wizerunek fotografa

VI. Oferta

I. Wstęp

Przedstawiamy się. Pytania o oczekiwania z sali: zbieram całość i odpowiadam zgodnie z wiedzą i doświadczeniem na pytania każdego (30min–1godz).

Przygotowani okazuje się, mają zazwyczaj więcej szczęścia w doprowadzaniu swoich spraw do pomyślnego zakończenia. Spiszcie/zapisujcie swoje dylematy i pytania.

II. Reportaż ślubny

Czym jest i co w nim mamy mieć zawarte (2–3 godz.):

 • Różne perspektywy
 • Narracja
 • Must Have (wejście/wyjście, obrączki, pierwszy taniec, błogosławieństwo
 • Detale Portret młodej i młodego
 • Portrety rodzinne
 • Etapy ślubu, na czym się skupiać, jak zachowywać
 • Złapanie więzi z klientem / Empatia

III. Sesja narzeczeńska - partnerska

IV. Moje inspiracje fotograficzne (fotografowie)
 V. Wizerunek fotografa
VI. Oferta

Dla kogo?

 • Dla początkujących i średnio zaawansowanych fotografów, którzy szukają dla siebie miejsca w branży ślubnej i chcą zająć się tym na poważnie.
 • Dla myślących o zmianie specjalizacji, z doświadczeniem w innych dziedzinach fotografii.
 • Dla lubiących fotografować ludzi, którzy czują, że to praca właśnie dla nich i chcą się rozwinąć.
 • Jeśli czujesz się skrępowany na myśl o spędzeniu całego dnia ślubu wśród setki nowo poznanych osób, ale coś podpowiada ci, że warto, to są to również warsztaty dla Ciebie.
 • Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego, co pomoże ci się nabrać wiatru w żagle branży ślubnej – to trafiłeś idealnie.

Dlaczego warto?

 • Przeprowadzę cię krok po kroku przez cały dzień ślubu.
 • Zrobimy wspólnie sesję z młodą parą.
 • Dowiesz się, jak przygotować się do tego dnia sprzętowo, logistycznie i emocjonalnie.
 • Poznasz podstawy edycji, narracji i marketingu (SEO).
 • Opowiem ci, jak się zachowywać, a jak nie, a nawet jak na pewno nie zachowywać się np. w kościele, podczas rodzinnych uroczystości i jak zostać w tym wszystkim sobą. Także o tym, jak się wyróżnić.
 • Porozmawiamy o empatii, asertywności, o wychodzeniu ze strefy komfortu. Obudowaniu marki osobistej, o Kliencie Idealnym, a także o tym, jak powinna być zaprojektowana twoja strona internetowa.
 • A na koniec dowiesz się w jaki sposób przekazywać zdjęcia klientom i jak projektować ślubne albumy.

Całe KNOW-HOW

Podzielę się z tobą moją ofertą i umową, którą będziesz mógł wykorzystać we własnym biznesie. Wspólna sesja da ci możliwość wzbogacenia własnego portfolio. Przygotuję cię na to, byś mógł zacząć swoją przygodę z fotografią ślubną bogatszy o wiedzę i moje 15-letnie doświadczenie w fotografii ślubnej i reportażu.

Wspomnienia

Śluby
w Akademii Nikona!

Pierwsze warsztaty fotografii ślubnej wprowadziliśmy w 2010 r. Udział w nich kosztował wówczas majątek :) Szukaliśmy zatem bardziej dostępnych cenowo wykładowców i pojawił się moment, od którego zorganizowaliśmy ponad 60 edycji! Dziś kontynuujemy zakorzenianie miłości do fotografii ślubnej, marketingu, rad sprzedażowych oraz edycji zdjęć.

Zobacz relacje z zajęć

Dostępne terminy

Warszawa

Hotel Sound Garden***
12 lutego 2023 (niedziela)
14 dni

Dla wszystkich, którzy zapiszą się odpowiednio wcześniej – specjalna cena First Minute! Oferta dotyczy niniejszych warsztatów, kupowanych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto się zatem pośpieszyć i zamówić już dziś!

14 dni do końca tej oferty

1390,00 pln 1110,00 pln