Pasterskie góry
– dokument z Krystianem
Bielatowiczem

Krystian Bielatowicz
Wykładowca

Krystian Bielatowicz

Czas trwania: 2 i 1/2 dnia
Grupa: 6–10 osób

W terenie, wśród ludzi i ich prawdziwych historii dowiesz się, jak powstają najlepsze dokumenty i fotoreportaże. Poznasz pełną instrukcję objaśniającą zasady robienia fotoreportaży, ale i porady praktyka jak je łamać, by robić jeszcze lepsze zdjęcia.

Podróż do innego świata

Półtora dnia spędzimy w górach z bacą i juhasami. Warsztaty odbywają się w terenie – tylko tak można kształtować swoje umiejętności. Praca z ludźmi pokazuje w praktyce, jak przygotować się do fotoreportażu, gdzie kontakt z człowiekiem jest bardzo istotny. Krystian opowie o specyfice tego tematu fotograficznego, przedstawi zasady kompozycji i podpowie, jak je łamać. Zabierze nas w podróż do „innego” świata.

Czy ktoś z Was widział, jak juhasi doją owce o czwartej nad ranem na hali? Albo jak naprawdę wygląda produkcja oscypków? Kto wie, co to jest bunc i żentyca? Pewnie wielu widziało wschody słońca w górach, niektórzy wierzyli, że oscypki robi się maszynowo, a o bacy krąży wiele dowcipów... Ty zobaczysz prawdziwych juhasów, którzy ręcznie doją, robią oscypki i bunc. Spędzają w górach pół roku bez rodziny, a ich jedyny kontakt z bieżącymi wydarzeniami to radio. Żyją swoim rytmem, śpią w warunkach, które śmiało można nazwać hardcore’owymi…

Wideoporadnik

 

Zniżka

Posiadaczom lustrzanek Nikona proponujemy dogłębne poznanie swego aparatu na kursie obsługi lustrzanek. Jeżeli kurs będzie kupowany w pakiecie z niniejszymi warsztatami, możemy zaoferować zniżkę na zakup kursu.

Wyposażenie

  • aparat fotograficzny (najlepiej lustrzanka z jasnymi obiektywami)
  • portfolio składające się z 20 zdjęć
  • kilka zestawów ubrań
The shepherds muntains trailer

Program
zajęć

Dzień pierwszy

      do 17:00 – Przyjazd
17:30–18:30 – Kolacja
18:30–23:00 – Wykład obejmujący zagadnienia:

  • Fotoreportaż i dokument w Polsce i na świecie.
  • Trendy w fotoreportażu.
  • Inspiracje (albumy, strony internetowe).
  • Realizacja projektów długoterminowych.

Dzień drugi

  8:30–11:00 – Fotografowanie w bacówce (wyrób serów i praca juhasów)
11:15–13:30 – Selekcja zdjęć i omówienie wybranych
fotografii (kompozycja, decydujący moment)
11:15–13:30 – Selekcja zdjęć i omówienie wybranych fotografii (kompozycja, decydujący moment)
13:30–14:00 – Obiad
14:15–18:30 – Fotografowanie (dojenie owiec na hali, wyrób oscypków)
19:00–19:30 – Kolacja
19:30–22:00 – Selekcja zdjęć i omówienie wybranych fotografii z wykładem oraz ćwiczeniami na temat obróbki zdjęć (Photoshop, Lightroom)

Dzień trzeci

  4:30–06:30 – Wyjście na halę w górach, gdzie juhasi mieszkają przez cały sezon i doją o poranku owce
  8:30–11:00 – Fotografowanie w bacówce
(wyrób serów i praca juhasów)
11:15–13:30 – Selekcja zdjęć i omówienie wybranych fotografii, obróbka najlepszych zdjęć, podsumowanie prac każdego z Uczestników
14:00–14:30 – Obiad, pożegnanie Uczestników

Co po warsztatach?

Ważnym i przydatnym uzupełnieniem umiejętności zdobytych na warsztatach z fotoreportażu mogą być warsztaty Street Photo - doskonała szkoła fotografowania w przestrzeni miejskiej. Uczymy się widzieć na ulicy każdy detal, który będzie jednym z najważniejszych elementów w kadrze.

Prowadzący pokazuje Uczestnikom, jak pracować szybko i niezauważalnie na ulicy i nie tylko, jak w trudnych ulicznych warunkach zadbać o kompozycję i oświetlenie. Dla każdej osoby zajmującej się fotoreportażem wiedza z warsztatów Street Photo stanowi użyteczne, praktyczne narzędzie pozwalające rozwinąć skrzydła

Wspomnienia

Z aparatem wśród pasterzy

Bacówka to trudny temat do fotografowania – przestrzegał Krystian Bielatowicz uczestników warsztatów z fotoreportażu, które pod koniec maja odbyły się w Pieninach. W tych słowach nie było, ani grama przesady. Jednak im większe wyzwanie, tym większa szansa na rozwój własnych umiejętności. Z tym wyzwaniem zmagało się pięciu pasjonatów fotografii, którzy doświadczyli, że na „ten” moment, który decyduje o oryginalności zdjęcia, warto czekać.

Zobacz relacje z zajęć

Noclegi

Zwracamy uwagę, że cena szkolenia nie zawiera noclegu. Jeśli chcesz nocować w miejscu, gdzie odbędą się warsztaty, zapraszamy do kontaktu z Pensjonatem Magdalenka w Jaworkach, gdzie zarezerwowaliśmy dla Państwa kilka noclegów. Liczba miejsc ograniczona.

Dostępne terminy

Pieniny

Pensjonat Magdalena
28 - 30 września 2018 (piątek - niedziela)
17 dni

Dla wszystkich, którzy zapiszą się odpowiednio wcześniej – specjalna cena First Minute! Oferta dotyczy niniejszych warsztatów, kupowanych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto się zatem pośpieszyć i zamówić już dziś!

17 dni do końca tej oferty

1520,00 pln 1390,00 pln