Filmowanie i fotografowanie z drona z Tomkiem Gładysem

Tomasz Gładys
Wykładowca

Tomasz Gładys

Czas trwania:2 dni
Grupa: 4–8 osób
Dostępny wkrótce
Kup

Marzą Wam się niepowtarzalne ujęcia lotnicze? A może zamierzacie kupić drona i używać go do fotografowania bądź filmowania z lotu ptaka? Nasz ekspert Tomek Gładys, pilot i fotograf przekaże Wam swoją wiedzę na temat fotografowania i filmowania z drona oraz montażu. Zapraszamy na fotografię najwyższych lotów!

Wprowadzenie i cel

Spektrum zastosowania dronów jest szerokie – od armii, gdzie pracują one w działaniach wywiadowczych, przez producentów filmowych, organizatorów eventów, fotografów ślubnych, po hobbystów, którym dają wiele radości. „Przez kilka lat fotografowałem z kabiny samolotu. Uzyskałem specjalną licencję, aby móc podziwiać świat z lotu ptaka. Cieszyłem się, ale brakowało mi precyzji, możliwości zawieszenia przez dłuższą chwilę w jednym miejscu, aby komponować kadr. Teraz, z pomocą drona mogę to realizować. Zdjęcia są precyzyjne, bardziej magiczne i tajemnicze! Miejsca, nad którymi latałem wcześniej samolotem odkrywam na nowo!” – tak opowiada Tomek o swoich wrażeniach z fotografowania z drona.

Zapraszamy Was na niesamowite warsztaty w pięknym zakątku Polski, w okolicach zamku książąt mazowieckich w Czersku – zamku gotyckiego zbudowanego na przełomie XIV i XV wieku. Dowiecie się wszystkiego na temat ujęć z lotu ptaka. Wprowadzicie do swojej oferty ujęcia wyróżniające Was na tle konkurencji.

Drone showreel - Pomyśl 2017
inset-tips

Dostępne drony

Najlepiej, aby Uczestnicy posiadali już swoje drony. Na warsztatach będą jednak dostępne modele dronów z zaprzyjaźnionej firmy Sferis. Uczestnicy będą mogli skorzystać z tych dronów, jednak nie do wszystkich lotów.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich fotografujących oraz filmujących, którzy zamierzają zakupić drona lub już go używają do fotografowania/filmowania z lotu ptaka. Każdy zobaczy cały proces realizacji filmowych za pomocą dronów. Dodatkową zaletą warsztatów jest część dotycząca montażu nagranych filmów. Uczestnicy zobaczą na przykładach, jak wygląda montaż takich produkcji.

inset-tips

Pamiętaj o bateriach

Bardzo istotne jest ładowanie baterii. Jedna wystarczy na ok. 15 minut lotu. Na warsztatach dobraliśmy nagrania z drona o poranku, po południu i wieczorem, tak, aby móc doładować baterie.

Na warsztatach przybliżymy użytkownikom nowoczesne metody stabilizacji obrazu. Podczas całego przedsięwzięcia, uczestnicy będą mieli do dyspozycji całą gamę urządzeń stabilizujących. Zajęcia z tymi urządzeniami mają przede wszystkim na celu propagowanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej stabilizacji obrazu oraz rozbudzanie wyobraźni filmowca w tym zakresie. Warsztaty mają również zainspirować kreatywność filmowców oraz zachęcić do wykonywania ujęć, które dawniej wydawały się bardzo trudne lub nawet niemożliwe do wykonania.

Program
zajęć

Dzień pierwszy

  9:00–12:00 – Wykłady na temat:

 • sprzęt z prezentacją: rodzaje dronów, aparaty i obiektywy do dronów, specyfikacja, ustawienia sprzętu, 
 • bezpieczeństwo lotów, strefy powietrzne, licencje itd.,
 • kompozycja obrazu, planowania lotów w zależności od miejsca i światła.

12:00–13:00 – Podstawy montażu w programie DaVinci Resolve.
13:20–14:00 – przerwa na obiad
14:00–16:00 – Ćwiczenia z dronem (nagrania z drona: ustawienia sprzętu, wybór miejsca startu, planowanie ujęć).
16:30–19:00 – Podstawy montaż filmowego: kolorystyka obrazu i układanie historii

Dzień drugi

   6:15–8:15 – Nagrania z drona na zamku w Czersku i w okolicach Góry Kalwarii. Uczestnicy będą mieć okazję zobaczyć niesamowite ujęcia zamku nauczyć się nagrywać różne ujęcia z jednego miejsca.
    8:30–9:30 – Śniadanie
  9:30–11:00 – Wybór porannych ujęć oraz komentarz do nich. Dogrywki matariału do końcowego projektu. 
11:00–12:30 – Obróbka zdjęć w programie Lightroom,
12:30–14:30 – Montaż ujęć porannych i z poprzedniego dnia, wybór podkładu muzycznego.
14:30–15:00 – Obiad i zakończenie warsztatów.

Jura

Po warsztatach będziesz umieć...

 • dobrać odpowiedniego drona do swoich potrzeb (dron z wbudowaną kamerą, dron na GoPro, dron na lustrzankę, dron na większe kamery),
 • dobrać odpowiednie akcesoria do swojego drona (transmiter, monitor, gimbal itp.),
 • dobrać aparaty i obiektywy, które najlepiej nadają się do filmowania,
 • latać tak, aby nie rozbić swojego drona,
 • kadrować obraz, zarówno w fotografii, jak i w filmowaniu z drona,
 • przestrzegać zasad BHP lotów i uzyskać odpowiednie pozwolenia,
 • wykorzystać możliwości montażu filmowego,
 • korygować zniekształcenia nagranego obrazu,
 • odszumiać, kolorować i wyostrzać obraz.


Wspomnienia

Kawał dobrej roboty!

Chciałem podziękować prowadzącym warsztaty Akademii Nikona „Filmowanie i fotografowanie z drona” Krystianowi Bielatowiczowi oraz Tomaszowi Gładysowi za kawał dobrej roboty! Podczas tych kilku dni chłopaki nie dość, że przekazali mi mnóstwo przydatnej wiedzy, to jeszcze upewnili mnie w przekonaniu, że drony to jest to!

Zobacz relacje z zajęć

Przygotowujemy terminy