Młody fotograf
– warsztaty fotografii
dla dzieci i młodzieży

Michał Leja
Wykładowca

Michał Leja

Czas trwania:6 godzin
Grupa: 10–15 osób
Dostępny wkrótce
Kup

Mój aparat to wszystko umie?? Umie. Fotografia jest dziś w zasięgu każdego, kto ogarnia urządzenia elektroniczne. Ale trzeba poznać parę sztuczek, dzięki którym zdjęcia będą naprawdę dobre. Przyda się także użycie akcesoriów. Czasem wystarczy latarka w telefonie, czasem zasadne będzie użycie czegoś innego. Zapraszamy na warsztaty, na których dowiecie się jak robić zdjęcia, które zaskoczą wszystkich! 

  Zespół Akademii Nikona - zdjęcie
 

Te zajęcia należą do najczęściej kupowanych na prezent.

Podaruj ponadczasowy prezent, który nie traci wartości – kapitał osobisty, który zawsze mamy przy sobie. Sekretną, szlachetną, pobudzającą do działania – WIEDZĘ!

Zespół Akademii Nikona

Natychmiastowa i praktyczna wiedza

Dlaczego jedne zdjęcia wydają się lepsze od innych i jak osiągnąć ten efekt? Czy kompozycja jest ważna i jak łamać jej zasady? Czy da się domowym sposobem wykonać aparat fotograficzny bez żadnej elektroniki?

To warsztaty dla młodych ludzi, których nie do końca satysfakcjonuje zdjęcie ze smartfona lub tabletu i chcą czegoś więcej. Śmiało obsługują urządzenia elektroniczne i chcą praktycznego wykorzystania ich funkcji.

Poznacie sztuczki z lampami błyskowymi i innymi gadżetami – dzięki nim wzbogacicie zdjęcia o efekty, jakich nie ma szans uzyskać w komputerze. A skoro mowa o komputerze: pobawimy się profesjonalnymi programami, żeby zobaczyć, czym się różni prawdziwa edycja od filtrów dostępnych w sieci.

Bądź przyszłością fotografii!

Te warsztaty są dla Ciebie,

  • jeśli chcesz się przekonać, że Twój aparat, nawet prosty model, umie zaskakująco dużo. Tylko trzeba go zmusić do współpracy,
  • jeśli chcesz zacząć patrzeć na świat jak zawodowy fotograf,
  • jeśli chcesz, by twoje zdjęcia przykuwały wzrok,
  • jeśli chcesz poznać warsztat pracy profesjonalisty w studiu i w plenerze,
  • denerwują Cię za ciemne, za jasne, nieostre zdjęcia, które wrzucają Twoi znajomi.

Przedział wiekowy uczestników: od 14 do 18 lat

Program
zajęć

Teoria i praktyka 9:00–15:00

Co umie mój aparat? Przydatne funkcje, o których mało kto wie.
Jasno, ale nie za jasno? Ciemno, ale nie za ciemno? Wykorzystaj efekty do swoich celów.
Zdjęcie nieostre, poruszone – jak uczynić z tego zaletę
Historia sprzętu: od camera obscura do bezlusterkowca Nikona
Kompozycja: tajemna wiedza o tym, dlaczego jedne zdjęcia nam się podobają, a inne nie.
Co umieścić w kadrze i gdzie?
Co fotografować z bliska, a co z daleka?
Z lotu ptaka czy z perspektywy żaby? Kiedy i dlaczego?
Ćwiczenia (portret, wsadzanie aparatu do wody itp.)
Przerwa

Ile milionów pikseli? Jaki obiektyw wybrać? W jakie podstawowe akcesoria się zaopatrzyć? – podstawy sprzętowe. Jak portretować, żeby model wyszedł przynajmniej tak dobrze jak na żywo (albo i lepiej)? Portret z lampą błyskową – jak kreatywnie wykorzystać lampę wbudowaną i lampę zewnętrzną wyzwalaną bezprzewodowo? Jak sprawić, by portret stał się bardziej wyrazisty albo wręcz odwrotnie, niedoskonały? Wykorzystanie prostych rekwizytów i gadżetów specjalnych.

Edycja zdjęć – jak w łatwy i prosty sposób zmienić zdjęcie cyfrowe w obraz, który odpowiada naszemu punktowi widzenia rzeczywistości.

inset-important-info

Ważne

Uczestnictwo w warsztatach uwarunkowane jest dostarczeniem podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia, które można pobrać stąd.

Dlaczego warto?

  • Będzie okazja, dosłownie, dotknąć świata profesjonalnej fotografii. Pobawić się zawodowym sprzętem używanym w studiu i w plenerach.
  • Pokażemy, w czym prawdziwy aparat jest lepszy (i pewnie jeszcze długo będzie) od tego wbudowanego w telefon. 
  • Dokonamy małej rekonstrukcji historycznej – wcielimy się w prekursorów fotografii z czasów, kiedy aparat zajmował nieraz cały pokój. Ale skorzystamy też z absolutnie najnowszej zdobyczy techniki, czyli z drona. Powiemy sobie, jak podglądać świat z wysokości i nie dać się strącić kontrwywiadowi. 
  • Dzięki podpowiedziom na temat edycji będziecie wiedzieli, jak uratować nieudane zdjęcie i jak posługiwać się efektami, przy których automatyczne filtry wyglądają jak totalna amatorka.

Wspomnienia

Młody fotograf
– dwie edycje w
obecnej i poprzedniej
stolicy Polski

Ferie rozkręciły się na dobre, młodzi fotografowie ruszyli do pracy. A Ci, którzy chcieli dowiedzieć się o fotografii więcej wybrali niezawodne szkolenia w Akademii Nikona! Pierwsza zimowa edycja miała miejsce w Warszawie, kolejna w Krakowie. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na pozostałe kursy i warsztaty!

Zobacz relacje z zajęć

  54% ceny :) bez wychodzenia z domu <br>#czekamynaciebie - zdjęcie
 

Młody fotograf, nauka online?!

Zobacz nasz najbliższy webinar...

54% ceny :) bez wychodzenia z domu
#czekamynaciebieJesteśmy szkołą dla wszystkich fotografujących!


Jesteśmy szkołą dla wszystkich fotografujących!

Przygotowujemy terminy