Street Photo
na Służewcu

Michał Leja
Wykładowca

Michał Leja

Czas trwania:9 godzin
Grupa: 6–15 osób
Dostępny wkrótce
Kup

Wielka Warszawska to najwyżej dotowana gonitwa w Polsce. Teraz, dzięki Akademii Nikona, możesz przyjrzeć się jej z bliska! 

Legendarna gonitwa

Historia Wielkiej Warszawskiej sięga 1895 roku. Ta porównawcza gonitwa dla 3-letnich (i starsza) ogierów i klaczy rozegrana będzie w ostatnią niedzielę września. Zacięta rywalizacja na torze ma swoje odbicie na trybunach - emocje podczas finiszów sięgają zenitu!

Nie tylko wyścigi

Wielka Warszawska wyróżnia się na tle innych gonitw corocznym konkursem na najpiękniejszą stylizację w stylu lat dwudziestych. Będzie on jednym z głównych tematów które będziemy fotografować. Różnorodność form i feeria kolorów podczas tego plebiscytu to niesłychanie wdzięczny fotograficznie temat.

Legendarne miejsce

Piękny obiekt hippiczny z modernistyczną trybuną główną to prawdziwa perła warszawskiej architektury. Część praktyczna warsztatów będzie odbywała się w miejscach ogólnodostępnych dla zwiedzających, wśród rozemocjonowanych kibiców. 

Dla kogo

Warsztaty są przeznaczone dla początkujących i średnio zaawansowanych. Zapraszamy chętnych niezależnie od wieku i marki posiadanego aparatu! Każdy Uczestnik będzie miał czas, aby indywidualnie porozmawiać z wykładowcą o fotografii, sprzęcie oraz parametrach technicznych. Możecie zabrać swój sprzęt albo zamówić testowanie sprzętu z szerokiej oferty aparatów i obiektywów Nikona. Dobrze zabrać ze sobą dysk zewnętrzny lub inny nośnik. Należy być ubranym stosownie do pogody i temperatury w dniu zajęć. Polecamy ubranie się na cebulkę lub zabranie dwóch kompletów ubrań, a na wszelki wypadek także parasola.

Program zajęć

Start
9:00 – lokalizacja na Służewcu, kawa i wykład otwierający dzień zdjęciowy. Na dziesiątkach przykładów wykładowca przedstawi następujące tematy:

  • historia fotografii ulicznej,
  • decydujący moment,
  • kompozycja,
  • wieloplanowość,
  • światło,
  • praca nad tematem,
  • sprzęt fotograficzny,
  • wykorzystanie architektury,
  • różnica między patrzeniem, widzeniem i postrzeganiem.
17:00 podsumowanie dnia
 

Prowadzący zgra na dysk po trzy najlepsze fotografie każdego z Uczestników i na przykładzie tych zdjęć pokaże, jak można ulepszyć zdjęcia w programie Adobe Lightroom. Następnie Uczestnicy zagłosują, które spośród tych fotografii zostaną nagrodzone.

Około 18:00 – zakończenie warsztatów

 

Przed / Po

Po

compare-slider

Po warsztatach

Zaczniecie patrzeć na świat trochę inaczej – bardziej jak fotoreporterzy. Zarazem będziecie już mieć niezwykle cenne praktyczne umiejętności, pozwalające pracować w trudnych warunkach, szybko podejmować decyzje i wyławiać z natłoku obrazów najważniejszy detal. Warto wykorzystać ten potencjał i pójść dalej. Poznać ludzi, których fotografujecie, wysłuchać ich opowieści i na ich podstawie stworzyć własną fotograficzną historię. Krótko mówiąc – zapisać się na warsztaty fotoreportażu.

Wspomnienia

Wyścigi, emocje
i kapelusze!

Sytuacja ta uświadomiła mi po raz kolejny jak ważna jest w fotografii życzliwość i rozmowa z drugą, nawet nieznajomą osobą. Ważna jest ta cywilna odwaga, która pozwala podejść i sfotografować drugiego człowieka, nawet dwa razy, nawet po pięciu latach.

Zobacz relacje z zajęć

Przygotowujemy terminy