Warszawska Gala Derby to najważniejsze, klasyczne wyścigi konne w Polsce. Teraz, dzięki Akademii Nikona, możesz przyjrzeć się jej z bliska!
Legendarna gonitwa
Historia Warszawskiego Derby sięga 1896 roku. Ta klasyczna gonitwa selekcyjna dla 3-letnich ogierów i klaczy rozegrana będzie w pierwszą niedzielę lipca. Zacięta rywalizacja na torze ma swoje odbicie na trybunach – emocje podczas finiszów sięgają zenitu!
Nie tylko wyścigi
Warszawskie Derby wyróżniają się na tle innych gonitw corocznym konkursem na najpiękniejszy kapelusz. To jednen z głównych tematów, które będziemy fotografować. Różnorodność form i feeria kolorów podczas tego plebiscytu to niesłychanie wdzięczny fotograficznie temat.
Legendarne miejsce
Piękny obiekt hippiczny z modernistyczną trybuną główną to prawdziwa perła warszawskiej architektury. Część praktyczna warsztatów będzie odbywała się w miejscach ogólnodostępnych dla zwiedzających, wśród rozemocjonowanych kibiców.
Dla kogo
Warsztaty są przeznaczone dla początkujących i średnio zaawansowanych. Zapraszamy chętnych niezależnie od wieku i marki posiadanego aparatu! Każdy Uczestnik będzie miał czas, aby indywidualnie porozmawiać z wykładowcą o fotografii, sprzęcie oraz parametrach technicznych. Możecie zabrać swój sprzęt albo zamówić testowanie sprzętu z szerokiej oferty aparatów i obiektywów Nikona. Dobrze zabrać ze sobą dysk zewnętrzny lub inny nośnik. Należy być ubranym stosownie do pogody i temperatury w dniu zajęć. Polecamy ubranie się na cebulkę lub zabranie dwóch kompletów ubrań, a na wszelki wypadek także parasola.
Program zajęć
Start 9:00 – lokalizacja na Służewcu, kawa i wykład otwierający dzień zdjęciowy. Na dziesiątkach przykładów wykładowca przedstawi następujące tematy:
historia fotografii ulicznej,
decydujący moment,
kompozycja,
wieloplanowość,
światło,
praca nad tematem,
sprzęt fotograficzny,
wykorzystanie architektury,
różnica między patrzeniem, widzeniem i postrzeganiem.
17:00 podsumowanie dnia
Prowadzący zgra na dysk po trzy najlepsze fotografie każdego z Uczestników i na przykładzie tych zdjęć pokaże, jak można ulepszyć zdjęcia w programie Adobe Lightroom. Następnie Uczestnicy zagłosują, które spośród tych fotografii zostaną nagrodzone.
Około 18:00 – zakończenie warsztatów
Przed / Po
Po
Po warsztatach
Zaczniecie patrzeć na świat trochę inaczej – bardziej jak fotoreporterzy. Zarazem będziecie już mieć niezwykle cenne praktyczne umiejętności, pozwalające pracować w trudnych warunkach, szybko podejmować decyzje i wyławiać z natłoku obrazów najważniejszy detal. Warto wykorzystać ten potencjał i pójść dalej. Poznać ludzi, których fotografujecie, wysłuchać ich opowieści i na ich podstawie stworzyć własną fotograficzną historię. Krótko mówiąc – zapisać się na warsztaty fotoreportażu.
Edycji tych warsztatów za nami
110
Przeszkolonych uczestników
13132
Świetnie spędzony czas – profesjonalny prowadzący, ciekawe miejsca, ludzie i dobra energia. Polecam!
Zosia, uczestniczka warsztatów
Rzeczowo, fachowo, mądrze, a co najważniejsze – przyjaźnie i na luzie. Od teraz świat wygląda zupełnie inaczej…
Grzegorz Dąbrowski, uczestnik warsztatów
Wspomnienia
Wyścigi, emocje i kapelusze!
Sytuacja ta uświadomiła mi po raz kolejny jak ważna jest w fotografii życzliwość i rozmowa z drugą, nawet nieznajomą osobą. Ważna jest ta cywilna odwaga, która pozwala podejść i sfotografować drugiego człowieka, nawet dwa razy, nawet po pięciu latach.