Z widokiem na Tatry
– plenery fotografii pejzażowej

Paweł Brzozowski
Wykładowca

Paweł Brzozowski

Czas trwania:2 i 1/2 dnia
Grupa: 10–20 osób
Kup

Pejzaż, pejzaż, pejzaż… a tak naprawdę to przystanków na naszej weekendowej trasie będzie znacznie więcej. Odwiedzimy miejsca praktycznie nieznane, oferujące za to niesamowite widoki na monumentalny, surowy mur Tatr w zestawieniu z sielskim i łagodnym Podtatrzem. Na warsztatach poznasz triki stosowane przez fotografów pejzażystów, nauczysz się panować na perspektywą, komponować plany, używać filtrów i obiektywów niezbędnych w tym rodzaju fotografii i wiele więcej.

Wprowadzenie
do warsztatów

Najbardziej spektakularne widoki na Tatry z Podtatrza (Spisz, Pieniny, Podhale) to główny, wiodący temat zajęć. Używane będzie bardzo szerokie spektrum optyki, od ultraszerokokątnych (około 10–20 mm) po długie tele (nawet 400 mm). Do tego cały arsenał fotografa pejzażysty: filtry, statywy itp.

Bazą naszych zajęć jest Krościenko nad Dunajcem, jeździć będziemy po Pieninach i Podtatrzu (głównie zupełnie nieznany polski Spisz). Zaglądniemy też na Słowację, na pogranicze – choć to zależeć będzie od aktualnej sytuacji epidemicznej i ewentualnych ograniczeń w przekraczaniu granicy.

Edycja jest mocno zależna od aktualnej pogody i widoczności. Jeśli z pogodą będzie gorzej (choć nadal może być wspaniała do zdjęć), skupimy się na detalu i zabawie długimi czasami naświetlania podczas fotografii górskich strumieni, przespacerujemy się z aparatem po archaicznych, zagubionych wśród gór słowackich wsiach lub wybierzemy się na spływ Dunajcem (uwaga: ewentualny spływ nie jest wliczony w cenę zajęć).

Jeśli robisz zdjęcia z powietrza, możesz zabrać drona. Prowadzący zajęcia, pasjonat fotografii z lotu ptaka, posiadający uprawnienia państwowe do pilotowania platform bezzałogowych (UAVO VLOS), udzieli Ci niezbędnych wskazówek. Na większość plenerów można latać bez uprawnień, wystarczy check-in w DroneRadar. Uwaga: nie latamy na Słowacji, nad Pienińskim i Tatrzańskim Parkiem Narodowym oraz w przestrzeni ATZ nowotarskiego lotniska (o ile będzie aktywna).

Dla kogo?

  • Dla osób, którym niestraszne są pobudki na wschody słońca oraz pozostawanie w plenerze do zmroku.
  • Dla wszystkich wrażliwych na piękno osób kochających górski krajobraz, pragnących poznać (lub usystematyzować) wiedzę dotyczącą fotografii pejzażowej.

Program
zajęć

Wykład i plenery 14:00–22:00, 5:30–19:00, 5:30–14:00

Piątek
14:00 – rozpoczęcie
15:00 – plener popołudniowy
19:00 – kolacja
20:00 – wykład
22:00 – wieczór integracyjny

Sobota
  5:30 – plener poranny
  8:30 – śniadanie
  9:30 – wykład, ewentualnie omówienie zdjęć
11:30 – przerwa
13:00 – obiad
14:00 – plener popołudniowy
19:00 – kolacja

inset-important-info

Uwaga

Program jest orientacyjny, zależny od aktualnych warunków pogodowych. Przemieszczać się będziemy samochodami uczestników, pokonamy w ten sposób około 200–300 km. Przed rozpoczęciem zajęć ustalimy składy, aby niepotrzebnie nie jechać wszystkimi samochodami (oczywiście później uczestnicy mogą się wymieniać, do ustalenia między zainteresowanymi). Miejsca plenerów są dobrze dostępne i do każdego można dojechać samochodem osobowym (drogi asfaltowe), choć w kilku przypadkach urządzimy sobie krótki spacer. Będziemy wjeżdżać na Słowację, więc należy mieć odpowiednio wyposażony samochód (np. kamizelka odblaskowa dla każdej osób wewnątrz samochodu itp.). Nie będą potrzebne słowackie winiety.

Niedziela
  5:30 – plener poranny

  8:30 – śniadanie

  9:30 – plener przedpołudniowy

14:00 – zakończenie

Dostępne terminy

Pieniny

Krościenko - Zajazd Sokolica
23 - 25 października 2020 (piątek - niedziela)
17 dni

Dla wszystkich, którzy zapiszą się odpowiednio wcześniej – specjalna cena First Minute! Oferta dotyczy niniejszych warsztatów, kupowanych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto się zatem pośpieszyć i zamówić już dziś!

17 dni do końca tej oferty

1480,00 pln 1350,00 pln