Pejzaż, pejzaż, pejzaż… a tak naprawdę to przystanków na naszej weekendowej trasie będzie znacznie więcej. Odwiedzimy miejsca praktycznie nieznane, oferujące za to niesamowite widoki na monumentalny, surowy mur Tatr w zestawieniu z sielskim i łagodnym Podtatrzem. Na warsztatach poznasz triki stosowane przez fotografów pejzażystów, nauczysz się panować na perspektywą, komponować plany, używać filtrów i obiektywów niezbędnych w tym rodzaju fotografii i wiele więcej.


Wprowadzenie
do warsztatów
Najbardziej spektakularne widoki na Tatry z Podtatrza (Spisz, Pieniny, Podhale) to główny, wiodący temat zajęć. Używane będzie bardzo szerokie spektrum optyki, od ultraszerokokątnych (około 10–20 mm) po długie tele (nawet 400 mm). Do tego cały arsenał fotografa pejzażysty: filtry, statywy itp.
Bazą naszych zajęć jest Krościenko nad Dunajcem, jeździć będziemy po Pieninach i Podtatrzu (głównie zupełnie nieznany polski Spisz). Zaglądniemy też na Słowację, na pogranicze – choć to zależeć będzie od aktualnej sytuacji epidemicznej i ewentualnych ograniczeń w przekraczaniu granicy.


Edycja jest mocno zależna od aktualnej pogody i widoczności. Jeśli z pogodą będzie gorzej (choć nadal może być wspaniała do zdjęć), skupimy się na detalu i zabawie długimi czasami naświetlania podczas fotografii górskich strumieni, przespacerujemy się z aparatem po archaicznych, zagubionych wśród gór słowackich wsiach lub wybierzemy się na spływ Dunajcem (uwaga: ewentualny spływ nie jest wliczony w cenę zajęć).
Jeśli robisz zdjęcia z powietrza, możesz zabrać drona. Prowadzący zajęcia, pasjonat fotografii z lotu ptaka, posiadający uprawnienia państwowe do pilotowania platform bezzałogowych (UAVO VLOS), udzieli Ci niezbędnych wskazówek. Na większość plenerów można latać bez uprawnień, wystarczy check-in w DroneRadar. Uwaga: nie latamy na Słowacji, nad Pienińskim i Tatrzańskim Parkiem Narodowym oraz w przestrzeni ATZ nowotarskiego lotniska (o ile będzie aktywna).

Dla kogo?
- Dla osób, którym niestraszne są pobudki na wschody słońca oraz pozostawanie w plenerze do zmroku.
- Dla wszystkich wrażliwych na piękno osób kochających górski krajobraz, pragnących poznać (lub usystematyzować) wiedzę dotyczącą fotografii pejzażowej.





Program
zajęć


Wykład i plenery 14:00–22:00, 5:30–19:00, 5:30–14:00
Piątek
14:00 – rozpoczęcie
15:00 – plener popołudniowy
19:00 – kolacja
20:00 – wykład
22:00 – wieczór integracyjny
Sobota
5:30 – plener poranny
8:30 – śniadanie
9:30 – wykład, ewentualnie omówienie zdjęć
11:30 – przerwa
13:00 – obiad
14:00 – plener popołudniowy
19:00 – kolacja
5:30 – plener poranny
8:30 – śniadanie
9:30 – plener przedpołudniowy
14:00 – zakończenie
Co zawiera cena
Szkolenie w wymiarze
zgodnie z programem
Nocleg w pokojach
2-os. Pokoje 1-os. jeśli dostępne i za dopłatą
Całodzienne wyżywienie
Możliwość bezpłatnego
testowania sprzętu Nikona
Dyplom potwierdzający
ukończenie warsztatów
Cena nie zawiera
Przejazdów, ew. spływu Dunajcem, drobnych opłat parkingowych (epizodycznie)