Webinar: Fotoreportaż
z Tomaszem Tomaszewskim

Tomasz Tomaszewski
Wykładowca

Tomasz Tomaszewski

Czas trwania:6 godzin
Grupa: 8–15 osób
Kup

Webinar prowadzony przez Tomasza Tomaszewskiego zbiera niezwykle pozytywne komentarze. Tomasz rozwija w nim zagadnienia związane z wyborem zdjęć oraz selekcją prowadzącą ku nienagannej kolejności. Wspólnie z uczestnikami układa także kilka reportaży przygotowywanych na konkursy fotograficzne.

To wyjątkowa okazja do poznania warsztatu mistrza, zainspirowania się odkrytymi przez niego technikami budowy fotoreportażu, ale także możliwość wysłuchania wnikliwej krytyki własnych fotografii i wskazówek dotyczących kierunku osobistego rozwoju.

Webinar mistrzowski!

Jak sprawić, aby nasze fotografie przemawiały do odbiorcy, by je docenił i na długo zapamiętał? Jak postępować, aby zdjęcia nie były jedynie zapisem potocznych doświadczeń, naturalnych faktów? Innymi słowy – jak patrzeć, aby zobaczyć otaczającą nas rzeczywistość w oryginalny, intrygujący sposób? To zagadnienia, którym będzie poświęcony nasz webinar mistrzowski. 

Zapraszamy na ekskluzywne zajęcia, podczas których znajdziecie odpowiedź na powyższe pytania i wiele innych. Ta propozycja powinna zainteresować każdego, kto rozumie istotę fotografii oraz docenia jej wizualną atrakcyjność. Prowadzi je profesjonalny fotograf, z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem współpracy z międzynarodowymi i polskimi tytułami prasowymi, w tym ponad dwadzieścia lat z „National Geographic Magazine”. Fotograf, który otwarcie dzieli się wiedzą i otwiera innym oczy.

Przed webinarem

Osoby zapisane na webinar, mogą przesłać przez Wetransfer na adres tomaszewski@mac.com 5 zdjęć swojego autorstwa do oceny. Powinny to być fotografie umieszczone w folderze podpisanym imieniem i nazwiskiem, tworzące mini historię lub stanowiące przynajmniej początek, zalążek jednego tematu, lub też zdjęcia pojedyncze reprezentujące zainteresowania fotografa.

Wszystkie zostaną ocenione i rzetelnie zanalizowane przez wykładowcę.

Format jpg, długość szerszego boku 18cm, rozdzielczość 300dpi, przestrzeń barwna Adobe RGB.

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce świadomie fotografować i układać z fotografii spójne historie. Inspiracje: architektura, ulica, ludzie – to się przyda każdemu. Jak się posłucha Tomasza Tomaszewskiego – jak i czym fotografować – powstają bardzo dobre fotoreportaże, a często wielkie fotografie.

Program
zajęć

Wykłady i prezentacje Dwa bloki szkoleniowe: 10:00-13:00 i 14:00-17:00

   • CZĘŚĆ I Cześć dydaktyczna, ocena fotografii uczestników Webinaru. Wybór, sekwencja i układanie zdjęć w nienagannej kolejności, pokazane na przykładach zdjęć przygotowanych przez prowadzącego. Elementy składowe reportażu, eseju fotograficznego.
   • PRZERWA
   • CZĘŚĆ II Praktyczna edycja, czyli wybór i układanie sekwencji zdjęć na przykładach reportaży przygotowanych przez prowadzącego.

  9:45 podłączanie uczestników

10:00-13:00 I Cześć dydaktyczna (3 godziny)

 • Ocena fotografii uczestników Webinaru. Wskazanie zarówno mocnych stron jak i popełnionych błędów. Wnioski kierunku fotografii, w którym autor powinien rozwijać się, technik używanych przy fotografowaniu.
 • Wybór, sekwencja i układanie zdjęć w nienagannej kolejności, pokazane na przykładach zdjęć przygotowanych przez prowadzącego.
 • Elementy składowe reportażu, eseju fotograficznego.

 PRZERWA 60 minut

13:40 podłączanie uczestników

14:00-17:00 CZĘŚĆ II Praktyczna edycja (3 godziny)

 • Wybór i układanie sekwencji zdjęć na przykładach reportaży przygotowanych przez prowadzącego, których przeznaczeniem jest wysyłka na konkursy fotograficzne, lub też tworzenie pokazów multimedialnych, "slideshow".

Prowadzący


Webinar będzie prowadził Tomasz Tomaszewski, dla wielu człowiek legenda. Posiada stopień doktora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers. Wykorzystuje swoje trzydziestoletnie doświadczenie w pracy dla największych tytułów prasy polskiej i światowej, w tym ponad dwadzieścia lat fotografowania dla magazynu National Geographic, doświadczenie zebrane podczas pracy jako juror konkursów fotograficznych, w tym trzykrotnie World Press Photo, oraz kilkuset przeprowadzonych warsztatów fotograficznych. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech. Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: "Stern","Paris Match", "GEO, New York Times", "Time, Fortune", "Vogue", "Die Zeit", "Elle". Wydał kilka książek autorskich: Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie  – inni ludzie tacy jak my, W Centrum,  Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem, Zapewnia się atmosferę życzliwości, To, co trwałe. Górale, tradycja i wiara, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych.

Dlaczego warto?

 • Od Tomasza Tomaszewskiego nauczysz się, jak realizować reportaż od A do Ż.
 • Zaczniesz stosować swój osobisty i oryginalny sposób widzenia fotograficznego.
 • Poznasz techniki fotoreportażu, skonsultujesz własne portfolio, z zestawu zdjęć uczynisz opowieść spójną, z czytelnym przesłaniem, czytelną myślą. 
 • Dowiesz się, w którym kierunku podążać. Przygotujesz się do samodzielnej pracy nad ambitnym i oryginalnym cyklem własnych zdjęć.

Wspomnienia

Miasta Polski
z Tomaszem Tomaszewskim

Cóż to było za wspaniałe święto koloru! W Kazimierzu Dolnym odbył się 52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Uznaliśmy, że to wspaniała okazja do zorganizowania warsztatów z nikim innym jak z Tomaszem Tomaszewskim!

Zobacz relacje z zajęć

Wymagania techniczne

W celu prawidłowego i pełnego korzystania z naszych webinarów należy dysponować urządzeniem mającym dostęp do Internetu (zalecane połączenia przewodowe) wyposażonym w najnowszą lub poprzednią wersję przeglądarki internetowej. Technologia, którą dysponujemy umożliwia oglądanie webinariów na sprzęcie klasy PC oraz na urządzeniach przenośnych (smartfony, tablety):

 • komputery z systemem Windows (możliwość zabrania głosu i zadania pytania na czacie),
 • komputery z systemem Linux (możliwość zabrania głosu i zadania pytania na czacie),
 • komputery z systemem Mac OS (możliwość zabrania głosu i zadania pytania na czacie),
 • urządzenia przenośne z systemem iOS (możliwość zadania pytania na czacie),
 • urządzenia przenośne z systemem Windows (możliwość zadania pytania na czacie),
 • urządzenia przenośne z systemem Android (możliwość zadania pytania na czacie).

Dokument: Jak dołączyć do webinaru - krok po kroku.

Dostępne terminy

Webinar

link podamy w zaproszeniu
16 stycznia 2021 (sobota)
23 dni

Dla wszystkich, którzy zapiszą się odpowiednio wcześniej – specjalna cena First Minute! Oferta dotyczy niniejszych warsztatów, kupowanych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto się zatem pośpieszyć i zamówić już dziś!

23 dni do końca tej oferty

625,00 pln 495,00 pln