Street Photo

Michał Leja
Wykładowca

Michał Leja

Czas trwania:9 godzin
Grupa: 8–20 osób
Dostępny wkrótce
Kup

Naucz się patrzeć jak Henri Cartier-Bresson i Alex Webb. Naciśnij spust w decydującym momencie i uchwyć jedyną, niepowtarzalną sytuację. Po webinarze zaczniesz patrzeć na świat trochę inaczej – bardziej jak fotoreporter, poznasz niezwykle cenne praktyczne wskazówki, pozwalające pracować w trudnych warunkach, szybko podejmować decyzje i wyławiać z natłoku obrazów najważniejszy detal.

Jak fotoreporter

Fotografia uliczna ma swoje grono fanów
i entuzjastów. To oni wierzą w istnienie streeta jako gałęzi fotografii. To streetowcy zatrzymują wyjątkowe chwile na ulicy i nie tylko. Oni gonią światło pomiędzy wieżowcami i garażami. Oni pokazują życie codzienne każdego z nas. Są jak cienie. Nikt ich nie widzi, ale oni widzą nas.

 

Dla kogo?

Webinar jest przeznaczony dla początkujących i średnio zaawansowanych. Zapraszamy chętnych niezależnie od wieku i marki posiadanego aparatu! Każdy Uczestnik będzie miał możliwość, aby zapoznać się ze sprzętem oraz parametrami technicznymi do tego typu fotografii. Należy przygotować swój sprzęt, ubrać się stosownie do pogody i temperatury i w długiej przerwie między blokami szkoleniowymi webinaru - ruszyć na ulicę. 

Po webinarze każdy Uczestnik będzie widział więcej przez wizjer swojego aparatu. Webinar jest podstawą do fotografii reportażowej lub dokumentalnej. Praktyczne wskazówki i wiedza sprawdzą się także bardzo dobrze podczas komercyjnych zleceń i ślubów.

Program
zajęć

Wykłady Dwa wieczorne bloki szkoleniowe: 17:00-20:00

  • Teoria
   • wykład otwierający wieczór streeta. Na dziesiątkach przykładów wykładowca przedstawi streetowe tematy.
  • Podsumowanie
   • Prowadzący przeanalizuje po trzy najlepsze fotografie każdego z Uczestników i na przykładzie tych zdjęć pokaże, jak można ulepszyć zdjęcia w programie Adobe Lightroom. 

17:00-20:00 

16:45 podłączanie uczestników
17:00 wykład otwierający wieczór streeta. Na dziesiątkach przykładów wykładowca przedstawi następujące tematy:

 • historia fotografii ulicznej
 • decydujący moment
 • kompozycja
 • wieloplanowość
 • światło
 • praca nad tematem
 • sprzęt fotograficzny
 • wykorzystanie architektury
 • sposób patrzenia
 • triki

17:00-20:00

16:45 podłączanie uczestników
17:00 podsumowanie.

Prowadzący przyjmie po trzy najlepsze fotografie każdego z Uczestników i na przykładzie tych zdjęć pokaże, jak można ulepszyć zdjęcia w programie Adobe Lightroom. Następnie Uczestnicy zagłosują, które spośród tych fotografii zostaną nagrodzone.

Około 20:00 zakończenie drugiej części webinaru.SUMA: 6 godzin bez podłączania i duuużej przerwy

Street Photo
- plener (opcja)
2 października 2021 r. w godz. 9:00-12:00 lub 12:30-15:30 w Warszawie

Wiedzie po warszawskich ulicach, na których postarsz się znaleźć coś szczególnego i sfotografujesz to.

Duży komfort pracy i zadowolenie uczestników - dzięki podziałowi na małe 4 osobowe grupy uczestników.

Co po webinarze?

Po webinarze Street Photo zaczniesz patrzeć na świat trochę inaczej – bardziej jak fotoreporter. Zarazem będziesz już znać niezwykle cenne praktyczne wskazowki, pozwalające pracować w trudnych warunkach, szybko podejmować decyzje i wyławiać z natłoku obrazów najważniejszy detal. 

Warto wykorzystać ten potencjał i pójść dalej. Poznać ludzi, których fotografujecie, wysłuchać ich opowieści i na ich podstawie stworzyć własną, fotograficzną historię. Krótko mówiąc – zapisać się na warsztaty lub webinar fotoreportażu.

Posiadając wiedzę zdobytą na tych zajęciach, na nowo ocenisz swoje zdjęcia (nie tylko te zrobione w przestrzeni ulicznej): zaczniesz układać z nich narrację, która odzwierciedla Twoje własne, subiektywne spojrzenie.

Wspomnienia

Street Photo!

Piękno Street Photo polega na improwizacji. Możemy wyjść na miasto z jakąś myślą przewodnią i może z naszych założeń nic nie wyjść. Powiem więcej – najczęściej dzieje się właśnie w ten sposób! Ale przed naszym obiektywem pojawiają się inne kadry, ciekawe powiązania i intrygujące sytuacje czasem nawet przenoszące nas w czasie. Tak właśnie było na sobotnich warsztatach Street Photo...

Zobacz relacje z zajęć

Wymagania techniczne

W celu prawidłowego i pełnego korzystania z naszych webinarów należy dysponować urządzeniem mającym dostęp do Internetu (zalecane połączenia przewodowe) wyposażonym w najnowszą lub poprzednią wersję przeglądarki internetowej. Technologia, którą dysponujemy umożliwia oglądanie webinariów na sprzęcie klasy PC oraz na urządzeniach przenośnych (smartfony, tablety):

 • komputery z systemem Windows (możliwość zabrania głosu i zadania pytania na czacie),
 • komputery z systemem Linux (możliwość zabrania głosu i zadania pytania na czacie),
 • komputery z systemem Mac OS (możliwość zabrania głosu i zadania pytania na czacie),
 • urządzenia przenośne z systemem iOS (możliwość zadania pytania na czacie),
 • urządzenia przenośne z systemem Windows (możliwość zadania pytania na czacie),
 • urządzenia przenośne z systemem Android (możliwość zadania pytania na czacie).

Dokument: Jak dołączyć do webinaru - krok po kroku.

Przygotowujemy terminy