Grzegorz Moment Płaczek

Fotografowanie ślubów i spotkania z Parami to dla mnie codzienność i życiowa pasja.
Staram się nie ograniczać tylko do przygotowywania zbioru zdjęć ślubnych i zamknięcia tych ujęć w albumie ślubnym. Jako fotograf ślubny staram się dokumentować chwile, emocje, radość, łzy. W głębi serca wiem, że wybrałem najpiękniejszy zawód na świecie.

 

Grzegorz „Moment” Płaczek, urodzony w 1978 roku, odkrył swoją pasję fotograficzną, zgłębiając zarządzanie strategiczne na Ohio State University. To za oceanem zdobył pierwsze szlify, ucząc się fotografii reporterskiej od fotografów robiących zdjęcia m.in. dla „New York Timesa”, „Chicago Tribune”, „Newsweeka”, „Elle”, „Washington Post” czy „Los Angeles Timesa”. To w Dallas wziął udział w swoich pierwszych warsztatach ślubnej fotografii reportażowej. W ciągu ostatnich lat realizował reportaże i plenery fotograficzne w wielu krajach, m.in. Polsce, Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, na Słowacji, Litwie, w Austrii, Irlandii, Belgii, Hiszpanii, na Mauritiusie, Malediwach, a ostatnio we Włoszech.

Ambasador na Polskę organizacji: “Master Photographers International - MPIO”. Ambasador marki „Dedolight” w Polsce – światowego lidera i producenta profesjonalnego oświetlenia dla fotografów ślubnych. Jego znakiem rozpoznawczym, poza aparatem Nikon, jest mieszanie różnych źródeł światła podczas pracy z parami młodymi. Jako jedyny Polak wykładał w Wilnie podczas konferencji poświęconej fotografii ślubnej w 2009 roku; później został tam również zaproszony do prestiżowego grona jurorów w konkursie na najlepsze zdjęcie ślubne na Litwie. Od kilku lat jest związany z rynkiem szkoleniowym, wspomagając fotografów w rozwoju.

Fotografia ślubna - o czym jest?

Jest autorem jedynej w Polsce tak obszernej książki dotyczącej fotografii ślubnej: Profesjonalna fotografia ślubna (wydanej przy współpracy z wydawnictwem Helion) oraz e-booków: Kompendium wiedzy fotografa ślubnego od A do Z, Zrozumieć światło, Kamasutra fotografa oraz Tajemnice Photoshop dla fotografów.

Zwyciężył w ogólnopolskim konkursie fotograficznym organizowanym przez sieć Coffee Heaven. Jest wśród laureatów konkursów na najlepsze reporterskie zdjęcie ślubne Forum Reporterów Ślubnych w kategoriach: „Gra Światłem” (I miejsce), „Portret” (II miejsce) oraz „Kreatywny Portret” (II miejsce). W 2012 roku otrzymał nagrodę przyznawaną przez Bridelle.pl: „Trendsetters”, kategoria: „Najpiękniejszy Polski Ślub”, co potwierdziło umiejętność łączenia techniki, światła i emocji. Jego najlepsze zdjęcia, z ponad 400 sesji i reportaży, można oglądać w wielu gazetach poświęconych fotografii (nie tylko ślubnej), m.in. w „Młodej Parze”, „Ś Jak Ślub”, „Wspaniałym Ślubie”, „Warszawskim Poradniku Ślubnym”, „Naszym Ślubie”, „Foto”, „Digi Foto”, czy „Dream Weddings Magazine”. Był gościem programów telewizyjnych „Dzień dobry TVN”, „Pytanie na śniadanie” oraz  „Weekend z Polsatem”. Programy były poświęcone najnowszym trendom w fotografii ślubnej w Polsce i za granicą. Poza fotografią rozwija pasję edycyjną, udowadniając swoimi pracami, że Photoshop staje się ważnym narzędziem w ręku wprawnego fotografa.

Najlepszy fotograf ślubny na świecie

Lorem ipsum

Zdaniem magazynu „Just Married” w 2014 Grzegorz znalazł się w gronie najlepszych fotografów ślubnych na świecie!

Międzynarodowy Fotograf Roku

Lorem ipsum

„Międzynarodowy Fotograf Roku 2014” na prestiżowym Międzyna-rodowym Festiwalu Filmu i Fotografii 2014 w Singapurze!

 


 

Prowadzone
zajęcia