Grzegorz Moment Płaczek

Uwieczniając w reportażach ślubnych najważniejsze dla nowożeńców chwile mam świadomość, że każde ujęcie jest niepowtarzalne. Te wyjątkowe momenty pomaga mi uchwycić sprzęt Nikona, na którym polegam już od wielu lat. Wiem, że priorytetami marki są najwyższa jakość, profesjonalizm i precyzja, dlatego tym bardziej jestem zaszczycony, że marka wybrała mnie na swojego Ambasadora.

 

Ambasador Nikon

Grzegorz „Moment” Płaczek, niezwykle ceniony i nagradzany w międzynarodowych konkursach autor sesji i reportaży ślubnych, został kolejnym ambasadorem marki Nikon w Polsce. Grzegorz to doświadczony artysta, szkoleniowiec i autor książek o sztuce fotografii ślubnej. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, przyznawanych przez organizacje takie jak MPA czy WPPI. Cieszy nas, że przyznając Grzegorzowi tytuł Ambasadora, marka Nikon doceniła tak doświadczonego i utalentowanego artystę.

Urodzony w 1978 roku, odkrył swoją pasję fotograficzną, zgłębiając zarządzanie strategiczne na Ohio State University. To za oceanem zdobył pierwsze szlify, ucząc się fotografii reporterskiej od fotografów robiących zdjęcia m.in. dla „New York Timesa”, „Chicago Tribune”, „Newsweeka”, „Elle”, „Washington Post” czy „Los Angeles Timesa”. To w Dallas wziął udział w swoich pierwszych warsztatach ślubnej fotografii reportażowej. W ciągu ostatnich lat realizował reportaże i plenery fotograficzne w wielu krajach, m.in. Polsce, Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, na Słowacji, Litwie, w Austrii, Irlandii, Belgii, Hiszpanii, na Mauritiusie, Malediwach, a ostatnio we Włoszech.

Ambasador na Polskę organizacji: “Master Photographers International - MPIO”. Globalny Ambasador firmy Eizo oraz Ewangelista Wacom’a. Wspierany przez wiele firm należy także do grupy Phottix Pro Team oraz do grupy ambasadorów marki Dedolight oraz Microsoft na świecie.

Jego znakiem rozpoznawczym, poza aparatem Nikon, jest mieszanie różnych źródeł światła podczas pracy z parami młodymi. Jako jedyny Polak wykładał w Wilnie podczas konferencji poświęconej fotografii ślubnej w 2009 roku; później został tam również zaproszony do prestiżowego grona jurorów w konkursie na najlepsze zdjęcie ślubne na Litwie. W ostatnich latach Grzegorz wielokrotnie był jurorem w międzynarodowych konkursach fotograficznych (WPPI, Image'n'tech Photography Contest, Nikon Contest, Magic Lens Competition, Inspiration Photographers (Brasil), WPPB (Bangladesh), PPANI (Northern Ireland), etc.)

Fotografia ślubna - o czym jest?

Jest autorem jedynej w Polsce tak obszernej książki dotyczącej fotografii ślubnej: Profesjonalna fotografia ślubna (wydanej przy współpracy z wydawnictwem Helion) oraz e-booków: Kompendium wiedzy fotografa ślubnego od A do Z, Zrozumieć światło, Kamasutra fotografa oraz Tajemnice Photoshop dla fotografów.

W 2017 roku nominowany to tytułu: "FOTOGRAFA ROKU 2017" organizacji SWPP w kategorii: "Ślub klasycznie". Juror i wykładowca podczas Konwencji WPPI w Las Vegas, USA.

Zwyciężył w ogólnopolskim konkursie fotograficznym organizowanym przez sieć Coffee Heaven. Jest wśród laureatów konkursów na najlepsze reporterskie zdjęcie ślubne Forum Reporterów Ślubnych w kategoriach: „Gra Światłem” (I miejsce), „Portret” (II miejsce) oraz „Kreatywny Portret” (II miejsce). W 2012 roku otrzymał nagrodę przyznawaną przez Bridelle.pl: „Trendsetters”, kategoria: „Najpiękniejszy Polski Ślub”, co potwierdziło umiejętność łączenia techniki, światła i emocji. Jego najlepsze zdjęcia, z ponad 700 sesji i reportaży, można oglądać w wielu gazetach poświęconych fotografii (nie tylko ślubnej), m.in. w „Młodej Parze”, „Ś Jak Ślub”, „Wspaniałym Ślubie”, „Warszawskim Poradniku Ślubnym”, „Naszym Ślubie”, „Foto”, „Camerapixo”, „Photography MasterClass”, „Foto Digital”, „Digi Foto”, czy „Dream Weddings Magazine”. Był gościem programów telewizyjnych „Dzień dobry TVN”, „Pytanie na śniadanie” oraz  „Weekend z Polsatem”. Programy były poświęcone najnowszym trendom w fotografii ślubnej w Polsce i za granicą. Poza fotografią rozwija pasję edycyjną, udowadniając swoimi pracami, że Photoshop staje się ważnym narzędziem w ręku wprawnego fotografa.

Najlepszy fotograf ślubny na świecie

Lorem ipsum

Zdaniem magazynu „Just Married” w 2014 Grzegorz znalazł się w gronie najlepszych fotografów ślubnych na świecie!

Międzynarodowy Fotograf Roku

Master Photographer in Weding

„Międzynarodowy Fotograf Roku 2014” na prestiżowym Międzyna-rodowym Festiwalu Filmu i Fotografii 2014 w Singapurze!

World's Top 10

Master Photographer in Weding

Wedding Photographers 2017

 


 

Prowadzone
zajęcia