Ksenia Raykova

Gościnnie w Akademii Nikona

 

22-letnia fotografka i właścicielka dwóch psów rasy border collie. Mieszka w Niżnym Nowogrodzie w Rosji. Swoją przygodę z fotografią zaczęła już w wieku 14 lat. Nie mogła pozwolić sobie wówczas na uczestnictwo w kursach fotografii, dlatego starała się jak najwięcej fotografować i ćwiczyć we własnym zakresie. Później pojawił się w jej życiu border collie, który został jej ukochanym modelem i bohaterem wielu jej popularnych zdjęć. 

Zaczęła fotografować psie wydarzenia sportowe, co okazało się punktem przełomowym w jej karierze. Właściciele psów polubili jej styl fotografii, a co więcej, chcieli mieć wykonane przez nią pamiątkowe zdjęcia swoich pupili do powieszenia na ścianie. I tak zaczęły pojawiać się prośby o sesje indywidualne czworonogów na terenie miast w całej Rosji. Kocha swoich modeli. Zwierzęta są otwarte, naturalne, nie odgrywają żadnych ról. W kontaktach z psimi modelami dużą rolę odgrywa Kim (jej border collie), który potrafi pomóc przełamać pierwsze lody, zrelaksować się, zachęcić fotografowanego psa do zabawy albo podążania w konkretnym kierunku.

Zakochuje się w każdej osobowości, z którą pracuje. Nie jest łatwo opisać szczęście, które pojawia się podczas pracy i komunikacji ze zwierzęciem. Uwielbia, gdy na jej fotografiach widać charakter psa czy więź łączącą go z właścicielem. 

 


 

Prowadzone
zajęcia