Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów. Wyrósł z francuskiej szkoły fotografii reporterskiej; wypracował indywidualny styl z charakterystycznym, konceptualnym podejściem do rzeczywistości. Swoje autorskie cykle fotograficzne wystawiał m.in w: Starej Galerii ZPAF w Warszawie (wystawa „Far West”), Centrum Techniki i Sztuki Manggha w Krakowie („Tokyo”), Bibliotece Zamku Królewskiego w Warszawie („Bohaterowie naszej wolności”), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie („N.Y.C.#02”), Yours Gallery w Warszawie („Stacja Warszawa”, „Flights 91_08”), galerii Le Guern w Warszawie („Protest 2007”), Fotoplastikonie Warszawskim MPW („Szeroki krąg”), galerii Atlas Sztuki w Łodzi („Jestem z Polski”), przestrzeni miejskiej w Alejach Ujazdowskich w Warszawie dla Muzeum Powstania Warszawskiego („1944/70/2014”), Leica Gallery w Warszawie („Nailing Love”).

Z materiałów archiwalnych Nikona

Realizuje filmowe i fotograficzne kampanie reklamowe, społeczne, a także projekty dla instytucji państwowych i prywatnych. 

Publikuje w prasie. 

Jest autorem albumów i książek fotograficznych. Pisze o fotografii i zajmuje się wystawami fotograficznymi w charakterze kuratora. Fotografie Wojtka Wieteski znajdują się w publicznych i prywatnych kolekcjach w Polsce, Francji, Japonii, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych.

Mieszkał w Berlinie Wschodnim (1969–70), Paryżu (1972–1977 i 1980–1985) i Nowym Jorku (1990).
 
Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTViT w Łodzi (doktorat w 2015 roku), a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Paryż Sorbona IV. Wykładał w Europejskiej Akademii Fotografii, w Akademii Teatralnej w Warszawie, w PWSFTViT w Łodzi oraz Warszawskiej Szkole Filmowej. Wykładał w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Mieszka i tworzy w Warszawie.

 


 

Prowadzone
zajęcia