Michał Heller

Licencjonowany fotograf profesjonalny

 

Codziennie staje się lepszym fotografem. 

Absolwent studiów fotograficznych na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od dekady doświadczenia zdobyte na rynku komercyjnym wykorzystuje w fotografii teatralnej. Autor fotosów do kilkudziesięciu spektakli teatralnych i operowych. Na stałe związany z Operą i Filharmonią Podlaską (etat fotografa) i Teatrem Syrena w Warszawie. Zwycięzca prestiżowego  Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanej przez Instytut im. Z. Raszewskiego. Przed jego obiektywem stały największe gwiazdy polskich i europejskich scen operowych i estrad. 

 

Dobre zdjęcie - Geekstok

Poza fotografią komercyjną prowadzi szeroką działalność wystawienniczą. Tylko w trakcie minionego roku zrealizował aż trzy wystawy indywidualne: „Za stołem pod osłoną nieba”, „Poza sezonem” i „Kryzys tożsamości”, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez krytykę i publiczność.

Jest twórcą i kuratorem niezwykle popularnej Operowej Galerii Fotografii, działającej w latach 2015–2019. Obecnie z żoną Kasią prowadzi Internetową Galerię Fotografii Virturama, której misją jest udostępnianie i promocja fotografii w oparciu najnowsze techniki multimedialne.

Przerwy w fotografowaniu wykorzystuje na nauczanie. Od dziesięciu lat spełnia się w roli wykładowcy fotografii. 

Prowadzone
zajęcia