Jakub Nowotyński

„Nie można być ciągle na fali – trzeba być falą” 
Tadeusz Kantor

Stara się nie tylko „łapać chwile”, ale też wykazywać się dużą empatią, cierpliwością i asertywnością. Potrafi wysłuchać, doradzić i dzielić się dobrą energią. Uwielbia reportaż, sesje partnerskie, narzeczeńskie i rodzinne, dostrzega też piękno w detalach. Pasjonują go tematy związane z obrzędowością, tradycją i szeroko rozumianym folklorem, ale ceni sobie też nowoczesność i surrealizm miejski. Nie ogranicza się terytorialnie, fotografuje w całej Polsce.

Jest otwartym na świat tatą Oli i Stasia, mężem, przyjacielem i fotografem ślubnym i rodzinnym. Ma w domu dwa psy z azylu, więc jest ich sześcioro, co stanowi nie lada wyzwanie logistyczne. Lubi biegać po górach, pływać i gotować. Często sięga po dobrą książkę, inspiruje się też architekturą, szczególnie tą modernistyczną.

Fotografuje od dziecka. Jako kilkuletni chłopiec siedział z tatą w ciemni i wywoływał swoje pierwsze odbitki. Potem kółko fotograficzne, Europejska Akademia Fotografii, a w międzyczasie Małopolski Uniwersytet Ludowy, który kształcił animatorów kultury i instruktorów rękodzieła artystycznego. Obronił dyplom z malarstwa. Na co dzień mieszka w Krakowie.

W styczniu 2022 r. Jakub został fotografem miesiąca w Szerokim Kadrze. Wkrótce w Akademii Nikona poprawadzi warszaty fotograficzne z reportażu ślubnego. 

Autorska strona: fotoreportazslubny.com

Prowadzone
zajęcia