Na pomoc tonącym w morzu obrazów

Rescue Ring - Nikon School

Presja otoczenia, reklamy, serwisy internetowe i nie tylko  zewsząd płynie przekaz: „Fotografuj!”. Jednak jak zawsze w życiu, we wszystkim trzeba zachować umiar. Inaczej znajdziemy się po tej złej stronie fotografii i… utoniemy w morzu obrazów. Czytaj więcej

W oczekiwaniu na majowe wyzwania

fot. Piotr Chara

Maj w Akademii Nikona rozpoczyna się ekscytująco! Już na początku miesiąca długo wyczekiwany masterclass z Piotrem Charą. Potem seria kursów w Katowicach, Łodzi i Warszawie. Podczas tych zajęć będzie okazja nauki podstaw fotografii oraz doskonalenia umiejętności obsługi aparatów pod okiem Pawła Dumy. Komentarze po tych szkoleniach mamy mniej więcej następujące: „znakomity prowadzący oraz program szkolenia”!

Czytaj więcej

Nasze wyzwania w fotografii produktowej

W Akademii Nikona prowadzimy warsztaty, na których głównym celem jest opanowanie sztuki fotografowania produktów dla e-commerce. Skupiamy się na kluczowych aspektach takich jak oświetlenie 💡📷 ustawienia aparatu, ale przede wszystkim na indywidualnym podejściu do każdego kursanta. Dzięki temu każdy uczestnik ma możliwość rozwinięcia swoich umiejętności zgodnie z własnymi potrzebami!

fot. Amelia Głowacka

Amelia Głowacka, uczestniczka naszych zajęć w Warszawie, podkreśla, że to zainteresowanie potrzebami kursantów oraz możliwość pokazania swoich wcześniejszych prac sprawiają, że korzysta z zajęć Akademii Nikona. Dołącz do nas i odkryj nowe możliwości w fotografowaniu produktów!

Czytaj więcej

Propozycje na kwiecień. Zanim zaczną się plenery

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Akademię Nikona w kwietniu! Przed nami seria studyjnych zajęć, w sam raz do przygotowania się, zanim wyruszymy na plenery fotograficzne.

fot. Couleur

Kwietniowy harmonogram obfituje w niezapomniane możliwości rozwoju i inspiracji, rozlokowane w różnych miejscach Polski.

Czytaj więcej

Potęga Obrazu. Nauka fotografowania i edycji zdjęć.

Fotografia to sztuka uchwytywania chwil, emocji i historii w jednym obrazie. Dla wielu naszych uczestników stanowi nie tylko pasję, sposób na wyrażenie siebie i otaczającego świata, ale także dodatkowy dochód. Umiejętność fotografowania oraz edycji zdjęć jest bowiem pożądaną kompetencją, otwierającą drzwi do nowych możliwości wyrazu i kreatywności.

fot. Tomasz Florczyk

Tomasz Florczyk z Trójmiasta, uczestnik dwóch fundamentalnych kursów fotograficznych, podkreśla jak ważne jest podnoszenie swoich umiejętności w tym obszarze.

Na zajęcia przywiodła mnie chęć zdobycia większej wiedzy na temat fotografii i obsługi aparatu

– mówi z entuzjazmem. Pomimo że termin kursów mógłby być bardziej sprzyjający, Tomasz podkreśla pozytywny wpływ profesjonalizmu realizacji szkolenia oraz wiedzy przekazanej przez prowadzących. Dla niego, uczestnictwo w kursach to nie tylko nauka, lecz także rozwój osobisty i artystyczny.

Podobne spojrzenie na rozwój w dziedzinie fotografii prezentuje Agnieszka, uczestniczka zajęć o Tajemnicach plików RAW i programu Adobe Lightroom.

Zakup Nikona to była najlepsza decyzja.

– mówi z uśmiechem. Dla Agnieszki, uczestnictwo w webinarze prowadzonym przez Pawła Dumę otworzyło nowe możliwości w wykorzystaniu programów do edycji zdjęć.

Dzięki zajęciom mogłam wydobyć z moich zdjęć to, co najlepsze!

fot. Tomasz Florczyk

Niezależnie od doświadczenia czy posiadanego sprzętu, nauka fotografii i cyfrowego wywoływania zdjęć jest świetną drogą do rozwoju osobistego i artystycznego. Dzięki profesjonalnym kursom, jakie Akademia Nikona oferuje na Pomorzu, Mazowszu, Dolnym Śląsku, Małopolsce, Wielkopolsce i Śląsku, każdy może zgłębiać tajniki tej fascynującej dziedziny sztuki. Każdy może stać się twórcą swojej własnej historii w obrazie i odkryć jego potęgę!

Czytaj więcej

Portret Fotograficzny

Za nami dwie edycje warsztatów fotografii portretowej, podczas których koncentrowaliśmy się głównie na wykonywaniu portretów w studio. Na zajęciach doświadczyć można było jak zawsze, nie tylko procesu tworzenia obrazu, ale także atmosfery sprzyjającej kreatywnemu rozwojowi.

fot. Anna Żal
Czytaj więcej

Warsztaty Fotografii Mody w Akademii Nikona

fot. Anna Domaszczyńska

Warsztaty przerosły moje oczekiwania. Merytorycznie, rzeczowo, konkretnie, a przy tym… domowo i przyjaźnie! Ogrom wiedzy, doświadczenia od Prowadzącej Warsztaty – Sylwii Kiertowicz oraz wszystkich zaangażowanych w organizację Warsztatów (asysta, sprzęt, obsługa – wielkie „WOW!”), sprawił, że świat fotografii mody stał się dla mnie jeszcze bliższy i rozbudził jeszcze większą chęć poznawania tej dziedziny.

Teoria poparta częścią praktyczną świetnie się uzupełniły… i uzupełniły również portfolio warsztatowiczów o wspaniałe nowe kadry, a wszystko to w bardzo miłej atmosferze. Ciekawie i efektywnie spędzony czas (zdecydowanie za szybko upłynął ;)). Polecam każdemu! 10/10″

Paulina

Czytaj więcej

Wiosenne fotografowanie ptaków tokujących

Bardzo ciepło wspominamy ostatnie edycje wiosennych zajęć.

fot. Andrzej Pilewski

100-procentowy profesjonalizm prowadzącego – Piotra Chary. Jego pasja, przygotowanie warsztatów i magia miejsca, gdzie one się odbywały – to wszystko sprawia, że korzystam z Akademii Nikona!

Krzysztof, uczestnik masterclass, maj’23

fot. Bernard Błys

Skorzystałem pierwszy raz i bardzo mi się podobało, spotkałem bardzo fajne osoby i dużo się nauczyłem. Przede wszystkim Piotr, prowadzący zajęcia, oczywiście świetny fotograf, ale najważniejsze to ile udało mu się zrobić dla ochrony przyrody, m.in. też dzięki fotografiom. Bardzo inspirujące! 🙂

Łukasz Borzęda, uczestnik masterclass, maj’23

fot. Bernard Błys
Czytaj więcej

Portret Formalny

fot. Michał Leja

Sztuka portretu

Sztuka portretu to jedna z najbardziej wdzięcznych dziedzin fotografii. Dzięki temu, że poznajemy kilka prostych trików, nasze zdjęcia nabierają charakteru i uwiarygadniają portretowaną osobę.

Tak też było podczas ostatnich warsztatów fotografii portretu formalnego, kiedy to używając różnych ustawień aparatu, technik oświetleniowych i sztuczek kompozycyjnych, tworzyliśmy portrety profesjonalnego oblicza klienta.


Kreatywny portret

Uczestnicy zostali poprowadzeni przez kilka standardowych technik branżowych, od podstawowych ustawień aparatu i ekspozycji po zaawansowane ustawienia oświetlenia. Oprócz formalnego portretu, uczestnicy uczyli się również jak uchwycić szczere chwile w kreatywny sposób. Poruszyliśmy szereg tematów, w tym kompozycję, teorię koloru i postprodukcję.

Czytaj więcej