Akademia Nikona na Poznańskim Festiwalu Podróży i Fotografii

W sobotę, 22 października br., odbędą się dwa spotkania z wykładowcami
Akademii – profesjonalnymi fotografami i doświadczonymi obieżyświatami.

12:00 – 13:30
Foto-videokast – fotografowanie i filmowanie w podróży
prowadzi Krystian Bielatowicz

Fotokast i videokasty to nowa forma prezentacji, odmieniająca sposób przedstawiania historii obrazem. Foto-videokasty zbliżają nas bardziej do filmu dokumentalnego, niż do formy slideshow. Twórca może opowiedzieć więcej, ciekawiej i bardziej subiektywnie. Na wykładzie Krystian opowie o swoich doświadczeniach związanych z filmowaniem i fotografowaniem lustrzanką cyfrową w podróży oraz zwróci uwagę na dodatkowe akcesoria oraz na bardzo istotny punkt całego procesu: montaż i pomysł.

15:30 – 17:00
Fotografia podróżnicza – Królowa fotografii
prowadzi Paweł Chara

Czym różni się fotografia podróżnicza od prasowej czy zdjęć wakacji? Okazuje się, że wieloma elementami, o których podczas warsztatów opowie Paweł. Na przykładach z Polski, Namibii, Indii, Nepalu, Bhutanu, Chin uczestnicy dowiedzą się między innymi jak ważne jest perspektywiczne myślenie oraz temat fotograficznych wypraw. Prowadzący przybliży im także zagadnienie światła oraz kompozycji zdjęcia. Nie zabraknie czasu, by omówić etap przygotowania do foto wyprawy, gdzie szukać inspiracji oraz tego, co zrobić z fotografiami po powrocie.

Wykłady odbędą się w sobotę, 22 października br, na Międzynarodowych Targach Poznańskich
w Sali Niebieskiej, Hol Wschodni MTP (wejście od ul. Głogowskiej). Uczestnictwo w spotkaniach
z Akademią Nikona jest bezpłatne – obowiązują zapisy oraz billet targowy Tour Salon (12 zł/osoba)
 
Grupa Akademii Nikona na Facebooku to miejsce dyskusji o szeroko rozumianej fotografii - wymiany informacji, porad natury technicznej, sprzętowej, opinii na temat umieszczanych tam zdjęć.
Zapraszamy!
Nasza grupa na Fb to miejsce do dyskusji o fotografii.
Komentarze