Fotografowanie rozumne z Tomaszem Tomaszewskim – Warszawa, 23-24 czerwca 2012

Jak sprawić, żeby nasze fotografie przykuwały uwagę na dłużej niż kilka sekund? Jakim kluczem się posłużyć przy układaniu wielozdjęciowej wypowiedzi? Odpowiedź jest bardzo prosta: użyć głowy!

fot. Michał Leja

Głowa jest najbardziej skomplikowanym narzędziem jakim pracuje fotograf. Można w jeden dzień nauczyć się obsługi aparatu, w drugi poznać zasady komponowania obrazu, lecz nauka myślenia, widzenia (nie patrzenia) i rozwój wrażliwości trwają latami.

Nasz Mistrz miał czasami ciężki orzech do zgryzienia…

fot. Michał Leja

A komentarze mogły niekiedy wydać się bezkompromisowe.

Ale z tego przecież słynie! Celne uwagi, wysokie wymagania co do jakości obrazu (nie tylko technicznej, ale i merytorycznej) i niesamowita wiedza sprawiają, że uczestnicy mieli o czym myśleć po naszym warsztacie. Na swoim przykładzie powiem tylko, że zawsze wychodzi to fotografującym na dobre!

fot. Michał Leja

Program oprócz wykładu i prezentacji dorobku prowadzącego wypełniony był oglądaniem wielu zdjęć w formie książek…

fot. Michał Leja

.. rzutu z projektora…

fot. Michał Leja

… oraz odbitek. Duża ilość tych ostatnich posłużyła do ćwiczenia edycji materiału wielozdjęciowego. Bo edycja na tym właśnie polega i nie powinna być mylona z cyfrową obróbką obrazu.

fot. Michał Leja

Warsztat był momentem skupienia i refleksji nad własnymi fotografiami, nad podejściem do drugiego człowieka, który stoi przed obiektywem.

fot. Michał Leja

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kursy i warsztaty znajdujące się w ofercie Akademii Nikona!

 
Grupa Akademii Nikona na Facebooku to miejsce dyskusji o szeroko rozumianej fotografii - wymiany informacji, porad natury technicznej, sprzętowej, opinii na temat umieszczanych tam zdjęć.
Zapraszamy!
Nasza grupa na Fb to miejsce do dyskusji o fotografii.
Komentarze