Portret Fotograficzny

Za nami dwie edycje warsztatów fotografii portretowej, podczas których koncentrowaliśmy się głównie na wykonywaniu portretów w studio. Na zajęciach doświadczyć można było jak zawsze, nie tylko procesu tworzenia obrazu, ale także atmosfery sprzyjającej kreatywnemu rozwojowi.

fot. Anna Żal

Cudownie spędzony dzień, swobodna atmosfera podczas zajęć, duża dawka wiedzy i praktyki. Zajęcia prowadził Michał Leja, który w ciekawy sposób potrafi wiedzę przekazać uczestnikom…

Anna Żal

Nasz instruktor, Michał Leja, jest wysoko oceniany za swoje umiejętności, posiada solidną wiedzę merytoryczną i faktycznie przekazuje ją tak, że zrozumienie zagadnień przychodzi z łatwością nawet początkującym. Akademia Nikona wraz z partnerami zapewnia szeroki dostęp do profesjonalnego sprzętu: aparatów, obiektywów, lamp, softboxów czy teł. To wszystko pozwala uczestnikom na eksperymentowanie i rozwijanie swoich umiejętności.

Niezwykle istotnym elementem warsztatów fotografii portretowej jest świadomość roli światła w procesie fotografowania oraz umiejętność komunikacji z modelem. W zajęciach w Krakowie i Trójmieście jako modelka wystąpiła niezastąpiona Bernadetta.

Na pewno po tym kursie jako początkujący fotograf, czuję się dużo pewniej; to był mój trzeci kurs w Akademii Nikona, ale zapewne nie ostatni.

Anna Żal

Dziękujemy dotychczasowym uczestnikom warsztatów za wybór Akademii Nikona jako wartościowego źródła wiedzy i umiejętności dla wszystkich pasjonatów fotografii.

Świetnie poprowadzone warsztaty. Michał Leja zapędził uczestników do fotograficznej roboty. Uczestnicy mieli okazję na własnej skórze dowiedzieć się jak wygląda praca z profesjonalnym oświetleniem studyjnym. Choć pot zalewał nam oczy a za oknami szalała wichura, Michał cały czas zachęcał nas do pracy, przedstawiając kolejne ustawienia aparatów, świateł, tła. Warsztaty zdecydowanie godne polecenia dla osób mających podstawy w dziedzinie fotografii, które chcą podnieść poziom swoich umiejętności.

dnad

Portretowanie drugiej osoby to nie jest rzecz łatwa. Często czujemy się onieśmieleni, w emocjach zapominamy o istotnych rzeczach. O tym jak sobie poradzić z tymi i wieloma innymi trudnościami opowiedział Łukasz Sokół.

fot. Michał Leja
fot. Michał Leja
fot. Michał Leja
fot. Wiktoria Michalska
Sławek Krajewski
fot. Magdalena Miedza
fot. Magdalena Miedza
fot. Wywołane Tomasz Szudrowicz
fot. Dominik Wawrzyniak
fot. Marcin Kusznier
fot. Marcin Kusznier
fot. Artur Ludera
fot. Marcin Sosnowski
 
Grupa Akademii Nikona na Facebooku to miejsce dyskusji o szeroko rozumianej fotografii - wymiany informacji, porad natury technicznej, sprzętowej, opinii na temat umieszczanych tam zdjęć.
Zapraszamy!
Nasza grupa na Fb to miejsce do dyskusji o fotografii.
Komentarze