Relacja z Fotoekspedycji na Alaskę

Pisze: Paweł Chara

Choć osobiście zajmuję się fotografią przyrodniczną blisko 20 lat, to fotoekspedycja na Alaskę była pierwszą, stricte przyrodniczą wyprawą, jaką poprowadziłem dla Soul Travel.

Naszym celem były zwierzęta. I tutaj odczuwałem swego rodzaju niepokój. Wszak Alaska to obszar blisko sześciokrotnie większy od Polski, a my, na tym areale szukamy jego bardzo niewielkich mieszkańców. Park Narodowy Katmai, czyli pierwszy punkt naszej fotoekspedycji, szybko jednak rozwiał moje obawy.

Bez najmniejszej przesady można powiedzieć, że podczas tej fotoekspedycji ucztowaliśmy z niedźwiedziami. One z łososiami w paszczy lub pazurach, a my z aparatami w dłoniach. Następnie rozpieszczały nas humbaki, wydry morskie, orły amerykańskie oraz lwy morskie.

Cały ten „przyrodniczy spektakl” skrupulatnie fotografowaliśmy. Myślę, że portfolio uczestników słusznie się wzbogaciło. Ba! Po wielu dyskusjach i obserwacjach – właściwie jestem tego pewny!

Jak zawsze przeszkadzało nam tylko jedno – upływający czas 🙂 Tak bliskie obcowanie z majestatyczną przyrodą sprawiało, że chciało się zostać znacznie dłużej…

 
Grupa Akademii Nikona na Facebooku to miejsce dyskusji o szeroko rozumianej fotografii - wymiany informacji, porad natury technicznej, sprzętowej, opinii na temat umieszczanych tam zdjęć.
Zapraszamy!
Nasza grupa na Fb to miejsce do dyskusji o fotografii.
Komentarze