Makrofotografia ogrodów, oryginalne, poetyckie obrazy świata przyrody. Przyroda w odrealnionej, baśniowej kreacji. Witajcie w naszej bajce… Zapraszamy do pobytu w fajnym towarzystwie, zainspirowania się, naładowania pozytywną energią. Twoje fotografie zaczną być niezwykłe, pełne poezji i magii!
Zanurzeni w makroprzestrzeni
Fotografia roślin i owadów wydaje się prosta. Szczególnie kwiaty są przecież same w sobie tak piękne… Wystarczy podejść, zrobić pstryk i będziemy mieli świetne zdjęcie… Niestety w momencie naciśnięcia spustu migawki czar pryska i zostaje banał. Zatrzymać magię w kadrze to wielka sztuka. Postaram się jej Was nauczyć.
Gratka dla odkrywców
Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych bardziej zaawansowanych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat fotografii kwiatów i owadów. Dla osób otwartych i kreatywnych, które chcą robić zdjęcia nie tylko poprawne technicznie, ale też inne niż wszystkie. Dla osób, które wolą uczyć się bezpośrednio od osoby, której twórczość ich zainspirowała. Pobyć w jej towarzystwie, podpatrzeć przy pracy. Zadać kilka dodatkowych, "niedyskretnych" pytań.
Te warsztaty są dla Ciebie!
Jeżeli masz swój ogród i kochasz kwiaty, ale nie potrafisz ich sfotografować tak, by uniknąć banału…
Fascynuje cię świat owadów, ale nudzi cię klasyczne makro…
Nigdy nie wstajesz wcześniej niż o 7 rano, a masz ochotę doświadczyć wschodu słońca na łące skąpanej w rosie…
A może zwyczajnie chcesz na chwilę zwolnić tempo, uciec za miasto, naładować akumulatory, poczuć energię bijącą z ziemi…
Program zajęć
Dzień pierwszy
Przyjazd w godzinach popołudniowych. 17:00 Kolacja 18:00 Spotkanie, na którym Uczestnicy powiedzą parę słów o sobie i zaprezentują swoje zdjęcia (20-30).
Następnie Magda otworzy swoją fotograficzną torbę i omówi używany przez siebie sprzęt oraz stosowane techniki. Na przykładach zdjęć ze swego portfolio zaprezentuje działanie różnych obiektywów, nakładek, konwerterów. Omówi niektóre kruczki i sztuczki stosowane, by zdjęcia nie były jedynie encyklopedyczną dokumentacją świata roślin i owadów, ale miały w sobie troszkę poezji i magii. Powie też, jak radzić sobie ze światłem oraz jego brakiem i jak obejść się bez lampy.
Dzień drugi
Rozpoczynamy o wschodzie słońca. Godziny ustalane będą na bieżąco, w zależności od pory roku i pogody. Fotografujemy do śniadania.
9:00 Powrót i śniadanie
Po śniadaniu przerwa, 2 lub 3 godziny (w zależności od potrzeb grupy). Jest to czas na relaks oraz wybór kilku swoich zdjęć z porannego pleneru. Zdjęć nie należy obrabiać.
Po przerwie wspólne omawianie zdjęć.
13:00/14:00 Obiad
Po obiedzie popołudniowe wyjście w plener. Fotografujemy do zachodu słońca.
20:00 - 20:30 Kolacja
Po kolacji prowadząca zaprezentuje swój sposób obróbki zdjęć.
Dzień trzeci
Kolejny raz witamy razem wschód słońca i pracujemy do śniadania.
9:00 Powrót i śniadanie
Po śniadaniu, podobnie jak dnia pierwszego - przerwa 2-3 godziny. W tym czasie uczestnicy mają za zadanie wybrać oraz obrobić kilka swoich zdjęć. Liczbę zdjęć ustalimy wspólnie - w zależności od wielkości grupy.
Spotykamy się na wspólne omawianie rezultatów naszych działań na łące oraz w programach graficznych.
13:00/14:00 Obiad
15:00 Rozdanie dyplomów. Zakończenie warsztatów
Ważne informacje
Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności punktów programu ze względu na warunki pogodowe. W wypadku deszczowej pogody będziemy starali się przeprowadzić zajęcia w pomieszczeniu przy użyciu kwiatów ciętych lub doniczkowych.
Zyskasz naturalnie!
Nauczysz się pracy z różnymi obiektywami zarówno systemowymi, jak i na M42, w praktyce poznasz działanie różnego rodzaju soczewek, nakładek i konwerterów.
Poznasz niektóre kruczki i sztuczki, stosowane, by zdjęcia nie były jedynie encyklopedyczną dokumentacją świata roślin i owadów, ale miały w sobie troszkę poezji i magii. Magda cały czas będzie służyła pomocą i radą.
Nauczysz się, jak fotografując kwiaty i owady, radzić sobie z nadmiarem oraz brakiem światła.
Poznasz elementy edycji zdjęć makro w Lightroomie i Photoshopie.
Przydatne wskazówki
Osoby fotografujące na Nikonach będą mogły zarówno spróbować pracy na klasycznych obiektywach makro, jak i zapoznać się z magią starych manualnych obiektywów na M42. Osoby pracujące na innych systemach powinny same zaopatrzyć się w przejściówki na M42.
Prosimy nie kupować obiektywów specjalnie na warsztaty!
Każdy powinien to mieć
Aparat cyfrowy z wymienną optyką oraz posiadane obiektywy
Przejściówki/adaptery M42! Akademia Nikona zapewnia kilka sztuk
Spryskiwacze do wody
Laptop z programami do obróbki zdjęć Lightroom i PS (mogą być 30-dniowe wersje testowe)
Ciepłe ubranie, obuwie odporne na przemakanie
Noclegi
Zwracamy uwagę, że cena szkolenia nie zawiera noclegu. Jeśli chcesz nocować w miejscu, gdzie odbędą się czerwcowe warsztaty, zapraszamy do kontaktu z miejscem w którym odbywa się ta edycja Masterclass. Specjalnie dla Państwa na hasło Akademia Nikona, zarezerwowaliśmy pokoje.
Jedne z ciekawszych warsztatów w jakich miałam okazję uczestniczyć. Świetna atmosfera, ludzie i miejsce.
Gosia WB, uczestniczka warsztatów
Jesteśmy szkołą dla wszystkich fotografujących!
Zapraszamy z każdym sprzętem fotograficznym, niezależnie od marki czy daty produkcji ;)
Wspomnienia
Makroprzestrzenie z Magdą Wasiczek
Tradycją już jest, że co roku, wraz z Magdą Wasiczek, odwiedzamy Ziołowy Zakątek na Podlasiu. Nie inaczej było i w tym roku! Imponująca bioróżnorodność tego miejsca jest niesamowitym poligonem do ćwiczeń dla entuzjastów mikroświata! Zapraszamy do obejrzenia galerii zakulisowej!