Jak robić dobre zdjęcia na Instagram i je monetyzować

Kasia Będzińska
Wykładowca

Kasia Będzińska

Czas trwania:1 dzień
Grupa: 7–12 osób
Dostępny wkrótce

Dziś Instagram to nie tylko aplikacja do dodawania zdjęć. To ogromna socialowa machina, z której codziennie korzysta ponad 400 milionów użytkowników. Dla jednych to w dalszym ciągu zabawa, dzielenie się ze swoją społecznością codziennymi kadrami i filmami z życia czy kontakt ze znajomymi. Dla innych – potężna platforma, dzięki której można pokazać się światu, dotrzeć do ogromnej rzeszy odbiorców, by wypromować oraz sprzedać swoje produkty i usługi, zaprezentować portfolio, stworzyć markę osobistą czy też zarabiać na reklamach i współpracach z wielkimi brandami, będąc twórcą i influencerem.

Kocham minimalizm

Jestem blogerką i influencerką. Od prawie 6 lat prowadzę konto na Instagramie, gdzie zgromadziłam ponad 230 tysięcy obserwujących. Na swoim profilu zajmuję się głównie fotografią lifestyle'ową, produktową, flatlay oraz wnętrzarską, a prywatnie fotografuję wszystko i wszędzie. Moja twórczość w sieci to przede wszystkim pozytywny przekaz, humor oraz mnóstwo inspiracji. Według mnie sprowadza się on do przewartościowania priorytetów i wyzbycia się niepotrzebnych rzeczy, celem nadania życiu wartości w postaci otaczania się pięknem i celebrowania każdej chwili. Moje motto życiowe to: „Życie jest zbyt krótkie, zacznij od deseru”. Każdego dnia inspiruję swoich obserwatorów do pięknego, prostego, spokojnego i szczęśliwego życia. Pragnę, by razem ze mną cieszyli się małymi radościami i otaczali pięknymi przedmiotami, które nastrajają optymistycznie i sprawiają przyjemność.

Swoją postawą pokazuję innym, że nie można odkładać niczego na później, a trzeba żyć tu i teraz i tworzyć swoją własną, piękną rzeczywistość, którą warto uwieczniać na zdjęciach. Kocham to nad życie i nie ma dnia, bym nie miała aparatu w rękach. Na profilu @minimaliving dzielę się z moimi obserwatorami swoją pasją i zarażam ich miłością do fotografii.

 

Na masterclass:

 • nauczysz się robić dobre zdjęcia na Instagram (bądź blog),
 • dowiesz się, jak monetyzować swoją pasję, czyli zarabiać na Instagramie,
 • poznasz swój aparat i swoje możliwości,
 • odnajdziesz swój styl,
 • otrzymasz całą masę inspiracji,
 • dowiesz się, co zrobić,
  by zostać zauważonym w sieci.

Sztuka
pięknej stylizacji

Pokażę Ci na czym polega sztuka pięknej stylizacji zdjęć. Wytłumaczę zasady kompozycji i panowania nad światłem. Nauczysz się dobierać dodatki i tworzyć z nich kompozycje, które zachwycą Twoich obserwatorów. Wyjaśnię, jak wykorzystać wszystko, co masz pod ręką, by stworzyć zdjęcie, które przyciągnie wzrok i zatrzyma widza na dłużej. Opowiem o Instagramie, jako narzędziu promocji twórcy bądź marki osobistej. Pokażę Ci trendy i kierunki w fotografii instagramowej. Nauczę Cię tworzyć piękne zdjęcia na Instagram bez wydawania wielkich pieniędzy czy posiadania ogromnego zaplecza fotograficznego (do 100 tysięcy obserwatorów robiłam zdjęcia telefonem!).

Tricki i doskonała zabawa

Wyjaśnię, jak stylizować zdjęcia w oparciu o sztukę użytkową. Zdradzę Ci tricki, dzięki którym zamienisz swoje zdjęcia ze zwykłych kadrów w piękne obrazy. Wyjaśnię Ci wszystko przystępnym językiem z dużą dawką humoru. Poczujesz się swobodnie i na luzie, co zdecydowanie ułatwi Ci przyswajanie wiedzy. Gwarantuję Ci naukę przez doskonałą zabawę, bez używania akademickiego języka. Wiedza, którą otrzymasz na tym kursie, to nie sucha teoria. To przede wszystkim praktyka, połączona z wieloletnim doświadczeniem oraz wskazówki przydatne do tworzenia zarówno pięknych, magicznych zdjęć, jak i budowania zaangażowanej społeczności. Dowiesz się, jak sprawić, by Twoje konto zachwyciło odbiorców i przyciągnęło uwagę sponsorów.

Program
zajęć

Część pierwsza
– foto teoria 
10:00-18:00

W tej części omówimy podstawowe zasady fotografii: kompozycję, światło, stylizację, barwy, parametry, tła, dodatki, tekstury i style. Omówimy Twoje najlepsze i najsłabsze zdjęcia i zastanowimy się, co można w nich zmienić, by były świetne, gdyż najlepiej uczyć się na swoich błędach. 

Dowiesz się jak: • opanować własny aparat • korzystać z trybu manualnego • odpowiednio dobierać parametry • dobrze komponować i kadrować zdjęcia, radzić sobie z tłem – również w trudnych warunkach, dobrać odpowiedni obiektyw do konkretnego rodzaju zdjęcia • tworzyć zdjęcia z rozmytym tłem (głębia ostrości), zamrozić bądź pokazać ruch na zdjęciu, sprawić, by Twoje zdjęcia zachwyciły Twoich obserwatorów • przedstawić produkt na zdjęciu tak, by Twój klient/sponsor był zadowolony.

Część druga
– foto praktyka

Nauczę Cię robić piękne zdjęcia, które przyciągną uwagę odbiorców. Zaczniesz używać trybu manualnego w swoim aparacie! Pomogę Ci w praktyce zrozumieć działanie najważniejszych parametrów. Nauczę Cię, jak przygotować piękne stylizacje, które następnie sfotografujesz i obrobisz w programie graficznym.

Nauczysz się: • tworzyć piękne stylizacje i kompozycje • jak pracować nad własnym stylem w fotografii • dobierać odpowiednie dodatki • eksponować to, co na zdjęciu najważniejsze • dobrze ustawiać ekspozycję • łapać ostrość w odpowiednim miejscu • robić jasne zdjęcia w różnych warunkach oświetleniowych • robić zdjęcia z małą głębią ostrości • bawić się światłem i tworzyć magiczne zdjęcia, które przyciągną obserwatorów • łamać zasady (lecz aby je łamać, musisz najpierw je poznać) • obrabiać SZYBKO swoje zdjęcia na Instagram, stories czy blog.

Część trzecia 
– Instagram

W tej części porozmawiamy o Instagramie jako platformie, dzięki której możemy realizować swoją pasję oraz zarabiać pieniądze. Pokażę Ci, jak tworzyć spójny feed oraz kreować własny styl za pomocą obróbki. Dowiesz się, co zrobić, żeby wypromować swoje konto. Opowiem Ci o Instagramie jako narzędziu marketingowym. Pokażę przykłady współpracy z markami oraz opowiem jak zacząć monetyzować swoje zdjęcia na Instagramie, blogu i nie tylko. Dam wskazówki, jak zbudować zaangażowaną społeczność. Odpowiem na wszystkie pytania związane z tworzeniem społeczności i zarabianiem pieniędzy na Instagramie. Pokażę Ci, jak szybko opracowywać stories, czyli dziś podstawę instagramowej komunikacji.

Dla kogo jest ten masterclass?

Jesteś instagramowym bądź blogowym twórcą?
A może dopiero zaczynasz przygodę z Instagramem (bądź blogiem)?
Budujesz własną markę, prowadzisz jej konto i chcesz wzbudzić zachwyt w odbiorcy oraz zbudować zaangażowaną społeczność?
Chcesz nauczyć się robić dobre zdjęcia oraz dowiedzieć się, jak zacząć zarabiać na swojej pasji?
Chcesz wskoczyć na kolejny poziom fotografowania?

Ten masterclass 
jest właśnie dla Ciebie!

Masterclass powstał dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć robić dobre zdjęcia na Instagram, budować zaangażowaną społeczność oraz zarabiać na swojej pasji. Znajdą tu dla siebie coś zarówno pasjonaci fotografii instagramowej, czy blogowej, ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na Instagramie czy w blogosferze, jak i osoby, które już tworzą czy budują swoją markę, ale czują, że stoją w miejscu, lub chcą rozwinąć skrzydła i potrzebują wskazówek oraz motywacji do działania.

Chcę podzielić się z Tobą moją wiedzą, opowiedzieć swoją historię i zachęcić do działania. Wszystko, co mam Ci do przekazania, to nie książkową teoria lecz praktyka oraz moje własne doświadczenia, oparte na sukcesach i porażkach. Chcę Ci pokazać, jak przekuć te porażki w sukces, spełniać marzenia i sprawić, by pasja stała się pracą. Chcę pokazać Ci drogę, którą możesz pokonać, by znaleźć się w swoim wymarzonym miejscu. Ale przede wszystkim chcę Cię nauczyć, jak bez wielkiego wkładu finansowego robić dobre zdjęcia i czerpać z tego satysfakcję, a następnie przekuć swoje hobby w biznes.

Wspomnienia

Jak opanować Instagrama?

O tym opowiedziała Kasia Będzińska prowadząca konto na Instagramie pod adresem @minimaliving. Kasia, osoba niezwykle w tej materii doświadczona, opowiedziała uczestniczkom jakie ma metody na atrakcyjne stylizacje, jak opanować kompozycję na planie i w kadrze oraz jak sobie poradzić z doborem parametrów ekspozycji. Kolejną, bardzo interesującą kwestią było omówienie pracy z klientem i monetyzowanie efektów swojej pracy. Zapraszamy do obejrzenie galerii z zajęć o do zapisów na kolejne edycje!

Zobacz relacje z zajęć

Bezpieczeństwo

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo bardzo prosimy o postępowanie zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 • Przestrzegajcie zasady, że w pomieszczeniu może przebywać liczba osób, określona przez Akademię na stronach szkoleń.
 • Zachowujcie bezpieczną odległość od wykładowców oraz pozostałych uczestników (1,5-2 metra).
 • W trakcie szkolenia pozostawajcie w miejscu wyznaczonym przez Akademię i nie opuszczajcie go bez ważnego powodu.
 • Po wejściu do Akademii Nikona, niezwłocznie zdezynfekujcie ręce udostępnionym płynem.
 • Regularnie i dokładnie myjcie ręce: wodą z mydłem lub zdezynfekowanie dłoni środkiem na bazie alkoholu (min. 60%). Odpowiednie środki (w dozownikach) oraz miejsca, w których możecie umyć ręce zostaną Wam udostępnione.  
 • Podczas szkolenia obowiązkowe jest noszenie masek ochronnych.
 • Zalecane jest niedotykanie dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganie higieny kaszlu i oddychania.
 • Podczas używania aparatów fotograficznych konieczne jest założenie rękawiczek.

Zespół Akademii Nikona

Przygotowujemy terminy