Fotografia lotnicza
ze Sławkiem hesją Krajniewskim

Sławek Krajniewski
Wykładowca

Sławek Krajniewski

Czas trwania:2 dni
Grupa: 8–21 osób
Dostępny wkrótce
Kup

"TEREN WOJSKOWY. ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA" Ale nie dla Akademii Nikona! Mamy dla Ciebie nie lada atrakcję! Jednoczesne zaproszenie na dwie edycje warsztatów fotografii lotniczej! Dwie wyjątkowe edycje, podczas których będzie można fotografować kultowe osiągnięcia zarówno amerykańskiej jak i radzieckiej myśli lotniczo-technicznej! Będzie dużo huku i masa emocji! A nad wszystkim będzie czuwał hesja znany maniak fotografii i lotnictwa.

Odlotowy masterclass

To jedne z najciekawszych i najbardziej skomplikowane logistycznie warsztaty Akademii Nikona! Zdobędziesz na nich pełną wiedzę na temat jednej z najtrudniejszych dziedzin fotografii jaką niewątpliwie jest fotografia lotnicza oraz poczujesz klimat panujący w wojskowej bazie lotniczej podczas dnia lotów. W trakcie planowania zajęć będziemy musieli nie tylko zgrać nasze zamierzenia, ale również wstrzelić się w odpowiednią pogodę oraz harmonogram lotów bazy. Zapraszamy Cię na iście odlotową przygodę! Moc wyjątkowo głośnych i odlotowych wrażeń gwarantowana!

Jeżeli masz ochotę na spotkanie z chlubą polskiego lotnictwa wojskowego – supernowoczesnym samolotem produkcji amerykańskiej, wielozadaniowym F-16 – zapraszamy na zajęcia, które odbywają się w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach lub w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku! Jeżeli natomiast cenisz sobie możliwość spotkania z samolotem MiG-29 – potężnym dwusilnikowym myśliwcem produkcji radzieckiej, uznawanym od wielu lat za posiadający jedną z najpiękniejszych sylwetek na świecie – zapraszamy na zajęcia w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim!

Jeżeli nie możesz zdecydować się, którą opcję wybrać – zapraszamy Cię do wzięcia udziału w obu! Dla wyjątkowych entuzjastów lotnictwa i fotografii przygotujemy specjalną ofertę! Wschód i Zachód światowego lotnictwa wojskowego w jednym! Takie rzeczy tylko w Polsce i w Akademii Nikona! :)

100 Lat Polskiego Lotnictwa Wojskowego

Program
zajęć

Dzień pierwszy 12:00-20:30

Poznamy najważniejsze informacje związane z fotografią lotniczą, doprawione garścią sztuczek służących jak najlepszemu przedstawieniu tego arcyciekawego tematu. Poza wykładami na temat sprzętu fotograficznego oraz techniki fotografowania lotnictwa odbędziemy wirtualną podróż po najciekawszych imprezach lotniczych w Polsce i na
całym świecie. Nie zabraknie też zdjęć i filmów robionych podczas sesji air-to-air!

12:00–12:30 – przyjazd
12:30–16:00 – wykłady:

Obsługa przedlotowa, czyli wszystko, co trzeba wiedzieć przed robieniem zdjęć.

 • Fotografia lotnicza – wstęp
 • Nastawienie – nasze podejście do fotografowania lotnictwa
 • Ogólna wiedza fotograficzna niezbędna w każdej dziedzinie fotografii
 • Jak znajomość lotnictwa pozwala przewidzieć zachowanie się samolotów?
 • Sprzęt fotograficzny – do focenia czy dla lansu?
 • Miejsce i czas – gdzie i kiedy można fotografować lotnictwo?
 • Warunki atmosferyczne – jak warunki atmosferyczne wpływają na fotografię lotniczą?

16:00–17:00 – obiad

17:00–20:00 – wykłady:

Znajomość technik fotografowania, czyli wszystko o tym, JAK robić dobre zdjęcia lotnicze.

 • Ustawka – stawiamy nasz sprzęt foto
 • Na betonce – fotografujemy statki powietrzne stojące na ziemi
 • Panoramowanie – jak pokazać prędkość na zdjęciu?
 • Uwaga, śmigło! Jak sfotografować statki powietrzne napędzane przy użyciu śmigieł?!
 • Patrz, płomień! Jak fotografować statki powietrzne napędzane za pomocą silników odrzutowych?!
 • Nowość! AIR-2-AIR Jak fotografować statki powietrzne z... innego statku powietrznego?!
 • In-formacja – jak fotografować formacje i zespoły akrobacyjne?
 • Aviation nation – fotografujemy ludzi lotnictwa
 • Efekty specjalne – wszystko o tym, co może uatrakcyjnić nasze zdjęcia!
 • Patrzeć czy widzieć? Bardzo istotna cecha każdego fotografa
 • Fotograficzne szczęście – można i trzeba mu odrobinę pomóc

20:00-20:30 – kolacja

Luźne rozmowy podczas prezentacji filmów i zdjęć lotniczych.

Dzień drugi 8:00-20:00

Wizyta w bazie – będzie mieszanką fotografowania samolotów oraz spotkań z lotnikami i pracownikami bazy. Podczas przerw w lotach poznamy piękne i potężne samoloty, które na co dzień strzegą polskiego nieba. Po zakończeniu fotografowania poświęcimy sporo czasu na właściwą obróbkę zdjęć i przygotowanie ich do ostatecznej prezentacji.

  8:00–15:00 – część praktyczna w bazie lotniczej,
                        która może obejmować fotografowanie
                        podczas:

 • przygotowania do lotów
 • startów i lądowań
 • statycznej prezentacji samolotów
 • spotkań z lotnikami i pracownikami bazy

16:00–17:00 – obiadokolacja

17:00–20:00 – wykłady:

Obsługa polotowa czyli wszystko o tym co trzeba zrobić po wykonaniu zdjęć.

 • Kadrowanie – fotografujemy nasze zdjęcia!
 • Obróbka – doprowadzamy zdjęcie do naszej wizji
 • Ostatni szlif – ostateczny wybór zdjęć do prezentacji
 • Najważniejsze!!! Podsumowanie

20:00 – zakończenie warsztatów.

Air-to-Air Photo Shoot with Ukrainian Su-27

 

inset-tips

Jak się przygotować?

Należy być zaopatrzonym w swój własny zestaw fotograficzny z obiektywem typu standard lub standardowy zoom. Dobrze jest też posiadać obiektyw o trochę dłuższej ogniskowej (najlepiej powyżej 200 mm). Trzeba być też przygotowanym na długotrwałe przebywanie na świeżym powietrzu, w słońcu, w deszczu, zarówno w wysokiej jak i niskiej temperaturze. Należy posiadać kamizelkę odblaskową oraz ochraniacze uszu (słuchawki bądź stopery). Osoby używające innych systemów fotograficznych niż Nikon, są również mile widziane. Na czas zajęć istnieje możliwość wypożyczenia i testowania sprzętu Nikona.

Kto zrobi zdjęcia w największej bazie lotniczej w Polsce?

Warsztaty przeznaczone są dla osób kochających lotnictwo, znających podstawy fotografowania oraz podstawowe funkcje używanego przez siebie sprzętu fotograficznego.

Dokładny termin

Planujemy przeprowadzić zajęcia w terminach podanych poniżej. Ostateczny termin warsztatów podamy po konsultacji z Dowództwem Sił Powietrznych. Zastrzegamy, że może on ulec zmianie w każdej chwili w wyniku zmian planów w Bazie lub z innych przyczyn od nas niezależnych.

 

inset-important-info

Bardzo ważne

Zarówno pogoda, obostrzenia covidowe jak i sytuacja w bazie zmieniają się bardzo dynamicznie. W każdej chwili może się zdarzyć, że przedstawiony powyżej ogólny plan zmieni się całkowicie. Dzień pierwszy może stać się dniem drugim i odwrotnie. Zdarzało się, 
że z różnych powodów zajęcia zaczynaliśmy od razu od wizyty na lotnisku. Czasami na lotnisku bywaliśmy w oba dni warsztatów.

Wszystkie te działania i zmiany mają na celu jak najefektywniejsze fotograficznie wykorzystanie warunków pogodowych i planów lotów w bazie. W związku w powyższym zalecamy, byście planując przyjazd na warsztaty, nie traktowali ściśle nakreślonego tu planu. On może się zmienić!

Edycji tych warsztatów za nami
30 309
Przeszkolonych uczestników
355 3554


Podobało mi się :)

#fotografowanie na lotnisku  #samoloty z bliska "na wyłączność"  #ilość przekazanej wiedzy  #elokwentny prowadzący  #profesjonalizm Michała i Hesji  #wizyta w bazie i topografia F16  #praktyka, praktyka, praktyka, atmosfera  #dynamika szkolenia. #w zasadzie wszystko. Najlepsze rozdziewiczenie fotograficzne jakie mogłam sobie wymarzyć.  #symulator  #elastyczność  #omówienie obróbki  #wszystko razem z bliska

Wspomnienia

Złota godzina fotografii lotniczej!

Cóż to była za odlotowa sesja! Kto nauczał? Hesja!

Zobacz relacje z zajęć

Nocleg

Zwracamy uwagę, że cena szkolenia nie zawiera noclegu. Jeśli chcesz nocować w miejscu, gdzie odbędą się warsztaty, zapraszamy do kontaktu z Pałacem „Noce i dnie”

Bezpieczeństwo

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo bardzo prosimy o postępowanie zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 • Przestrzegajcie zasady, że w pomieszczeniu może przebywać liczba osób, określona przez Akademię na stronach szkoleń.
 • Zachowujcie bezpieczną odległość od wykładowców oraz pozostałych uczestników (1,5-2 metra).
 • W trakcie szkolenia pozostawajcie w miejscu wyznaczonym przez Akademię i nie opuszczajcie go bez ważnego powodu.
 • Po wejściu do Akademii Nikona, niezwłocznie zdezynfekujcie ręce udostępnionym płynem.
 • Regularnie i dokładnie myjcie ręce: wodą z mydłem lub zdezynfekowanie dłoni środkiem na bazie alkoholu (min. 60%). Odpowiednie środki (w dozownikach) oraz miejsca, w których możecie umyć ręce zostaną Wam udostępnione.  
 • Podczas szkolenia zalecane jest noszenie masek ochronnych, niedotykanie dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganie higieny kaszlu i oddychania.
 • Podczas używania aparatów fotograficznych konieczne jest założenie rękawiczek.

Zespół Akademii Nikona

Przygotowujemy terminy