Portret
dla początkujących

Łukasz Sokół
Wykładowca

Łukasz Sokół

Czas trwania: 8 godzin
Grupa: 8–12 osób

Fotografia portretowa  to jedna z najciekawszych i najprzyjemniejszych dziedzin fotografii. To pretekst do spotkań z ciekawymi ludźmi i ich historiami, bliski z nimi kontakt oraz nieustanna praca wyobraźni w kreowaniu czyjegoś wizerunku, patrzeniu i pokazywaniu innych.

  Zespół Akademii Nikona - zdjęcie
 

Te zajęcia należą do najczęściej kupowanych na prezent.

Podaruj ponadczasowy prezent, który nie traci wartości – kapitał osobisty, który zawsze mamy przy sobie. Sekretną, szlachetną, pobudzającą do działania – WIEDZĘ!

Zespół Akademii Nikona

Wprowadzenie i cel

„To, co możesz zobaczyć w moich portretach, to że nie bałam się zakochać w tych osobach” – mówi Annie Leibovitz, mistrzyni portretu. Jej słowa są mi bliskie. Interesuje mnie intymny, osobisty portret pokazujący emocje fotografowanej osoby, jej świat, wyjątkowość. „To coś”, co powoduje, że można się w tej osobie umownie zakochać.

Na moich warsztatach nauczymy się swobodnie pracować z modelem, wykorzystywać tło, wnętrze i różne rodzaje światła, by uzyskać określony efekt. Dowiemy się, jakich błędów nie popełniać, by portretowani zawsze dobrze wychodzili na zdjęciach. Nauczymy się, jakich patentów używają profesjonaliści, by zrobić dobry, ale też atrakcyjny portret. Wspólnie przekonamy się, że do uzyskania niesamowitych efektów często wystarczają minimalne środki. Podczas zajęć nauczymy się inspirować najlepszymi i czerpać od nich. Zapoznamy się z pracami mistrzów, przyjrzymy się różnym rodzajom portretu. 

Dla kogo?

Warsztaty skierowane są do początkujących amatorów fotografii, którzy:

 • lubią ludzi, są ich ciekawi,
 • pragną wykonywać portrety swoim bliskim, znajomym, a z czasem realizować coraz śmielsze wizje z modelami.

Dla osób, które:

 • opanowały już obsługę aparatu, a teraz...
 • pragną nauczyć się pracy z modelem i wykorzystywania różnych źródeł światła, przestrzeni, tła.

Uczestnicy zdobędą wiedzę, dzięki której po warsztatach będą mogli przystąpić do swobodnego realizowania własnych sesji. Jedynym ograniczeniem pozostanie wyobraźnia... choć nad tym też solidnie popracujemy.

Program
zajęć

Teoria 9:00–17:00

Trochę historii – mistrzowie dawni i obecni, jakie są rodzaje portretu? Portret – czemu to służy, jaką spełnia funkcję, jakie są obecne trendy, jakie jest nasze zadanie? Dobry portret – czyli jaki? Jak się przygotować – jak zaplanować sesję? Scenariusz, logistyka. Jak pracować w trudnych warunkach – co zrobić, kiedy mamy nieatrakcyjne wnętrze, słabe światło, nieśmiałego modela?

Praktyka

Sprzęt – jakie obiektywy? Jakie lampy? Jakie modyfikatory światła? Światło – kiedy światło zastane, a kiedy lampa? Jak mieszać światło? Fotografowanie – jak współpracować z modelem? Jak stworzyć odpowiedni klimat? Jakie ujęcia sprawdzą się najlepiej? Jakie tło wykorzystać?

Dlaczego warto?

 • Warsztaty o dużej intensywności pracy, na których przez ponad połowę zajęć: wykładowca pokazuje różne rozwiązania i wspomaga pracę z modelami, a asystent wspiera technicznie, pomaga w obsłudze i ustawieniach sprzętu foto i oświetlenia.
 • Warsztaty o dużym komforcie pracy i zadowoleniu uczestników - dzięki podziałowi na grupy na 1 modela przypada od 3 do 6 uczestników.
 • Dowiesz się, jak pracować z modelem. 
 • Nauczysz się budować klimat sesji, stworzyć odpowiedni nastrój.
 • Poznasz i przećwiczysz działanie różnych źródeł światła (zastane i studyjne) w różnych przestrzeniach.
 • Nauczysz się prostymi środkami robić piękne, interesujące i pełne ekspresji portrety.
 • Pobudzisz swoją wyobraźnię.

Wspomnienia

Portret dla początkujących
– Warszawa

Warsztaty portretu dla początkujących powróciły w wielkim stylu!
Prowadzący zajęcia Łukasz Sokół przewodził dwunastu osobom, które chciały poznać podstawy pracy z modelem. Pracowaliśmy zarówno przy świetle dziennym, jak i ze światłem błyskowym Profoto.
To był niesłychanie intensywny czas! Zapraszamy na kolejne edycje w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Łodzi!

Pełna relacja Archiwum relacji

Dostępne terminy

Warszawa

Snapstudio
25 lutego 2018 (niedziela)
625,00 pln
Lista zamknięta
Zapisz się na listę rezerwową
Zapisz się

Łódź

Novotel Łódź Centrum ****
3 marca 2018 (sobota)
Tylko 6 dni!

Dla wszystkich, którzy zapiszą się odpowiednio wcześniej – specjalna cena First Minute! Oferta dotyczy niniejszych warsztatów, kupowanych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto się zatem pośpieszyć i zamówić już dziś!

6 dni do końca tej oferty

755,00 pln 625,00 pln

Kraków

Studio Vintage I Małe studio
22 kwietnia 2018 (niedziela)
41 dni

Dla wszystkich, którzy zapiszą się odpowiednio wcześniej – specjalna cena First Minute! Oferta dotyczy niniejszych warsztatów, kupowanych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto się zatem pośpieszyć i zamówić już dziś!

41 dni do końca tej oferty

755,00 pln 625,00 pln
Daj znać