Fotografia produktowa dla eCommerce

Michał Leja
Wykładowca

Michał Leja

Czas trwania:8 godzin
Grupa: 4–12 osób

Oglądasz strony z pięknymi i perfekcyjnymi zdjęciami przedmiotów, które kuszą swoim wyglądem klientów i zachęcają do kupowania. Chciałbyś mieć takie zdjęcia produktów w swoim sklepie internetowym lub na stronie? Na warsztatach Akademii Nikona nauczysz się zrobić je w łatwy i prosty sposób nie wydając majątku na studio fotograficzne.

Dobre zdjęcia
same sprzedają

Fotografia produktowa to obecnie najpopularniejszy sposób pokazywania najważniejszych zalet i cech wszystkich przedmiotów wytwarzanych przez producentów i projektantów. Fotografujemy wszystko od szpilki po najnowszy model iPhone’a, żeby pokazać przedmiot w sklepie internetowym lub wydrukować w katalogu czy ofercie. Współczesny człowiek kupuje wszystko obrazem. Postarajmy się, aby był on atrakcyjny i dobrze wykonany. Pamiętaj: dobre zdjęcia same sprzedają każdy produkt.

Najważniejszym celem warsztatów jest opanowanie techniki doskonałego sfotografowania przedmiotu niezależnie od jego rodzaju, powierzchni czy wielkości. Dowiesz się, co będzie Ci niezbędne do fotografii produktowej i stworzenia własnego domowego studia fotograficznego, a czego unikać. Wykonamy praktyczne ćwiczenia, dzięki ktorym opanujesz wszystkie techniczne etapy perfekcyjnej fotografii produktu – od ustawienia aparatu po edycję zdjęcia.

Zdjęcia, jak w katalogu

Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli

 • posiadasz podstawową wiedzę z zakresu obsługi lustrzanki cyfrowej;
 • zrobiłeś zdjęcie przedmiotu i nie wygląda tak jak w katalogu; nie wiesz, co jest ci potrzebne do fotografii produktowej i jak tego wszystkiego użyć; prowadzisz sklep internetowy i chcesz mieć w nim świetne zdjęcia; chcesz opanować podstawy oświetlenia studyjnego i fotografię produktową; chcesz się dowiedzieć, jaki sprzęt i wyposażenie będą niezbędne do zdjęć;
 • chcesz wykonać zdjęcia produktów i zdobyć praktyczne umiejętności;
 • pragniesz poznać ciekawe sposoby i triki pozwalające na atrakcyjne sfotografowanie szkła, złota i tekstyliów wykorzystywane przez zawodowych fotografów;
 • chciałbyś opanować podstawy niezbędnej
  obróbki w Photoshopie.

Program
zajęć

Teoria
9:00 - 12:00

Podstawy wykonania zdjęć przedmiotów. 
Bez wyrafinowanego sprzętu foto, pokaz - wykonanie zdjęć:

 • aparat cyfrowy i dobór parametrów fotograficznych,
 • oświetlenie – lampy błyskowe, światło ciągłe, światło jarzeniowe,
 • wyposażenie dodatkowe,
 • podstawy kadrowania i obróbki.

Praktyka 13:00 - 17:00

Bloki tematyczne zajęć - 5 ćwiczeń.
Wyposażenie, ustawienia lamp studyjnych i technika oświetlenia przedmiotów o różnej powierzchni:

 • Packshot na białym tle,
 • Zdjęcie fashion na białym tle, zdjęcia typu „duch”,
 • Zdjęcia biżuterii na białym,
 • Zdjęcia szkła,
 • Zdjęcia typu splash.

Packshot na białym tle

Perfekcyjne pokazanie przedmiotu. Niezbędne materiały i sprzęt oświetleniowy. Ustawienie lamp w domowym lub firmowym studio. Każdy uczestnik wykonuje po cztery zdjęcia poszczególnych świateł oraz jedno z gotowym efektem. Po zdjęciach wykładowca wykonuje pokaz niezbędnej obróbki w Photoshopie.

Zdjęcie fashion
na białym tle 
oraz typu „duch”

Cel ćwiczenia - wykonanie zdjęcia osoby na białym tle pokazującego ubrania i dodatki tj. torebka i inne, wykonanie zdjęcia na manekinie i przygotowanie do fotografii typu „duch”. Ustawienie świateł dobór właściwych nastaw mocy błysku i odległości lamp.

Zdjęcia biżuterii na białym

Przygotowanie i kompozycja biżuterii, zaprojektowanie i wykonanie stożka rozpraszającego światło. Przygotowanie i ustawienie oświetlenia, wykonanie prób. Omówienie i wykonanie fokus stakingu
w aparacie. Edycja i obróbka wykonanego materiału.

Zdjęcia szkła

Przygotowanie i omówienie fotografowania szkła w świetle przechodzącym, ustawienie planu zdjęciowego, zaplanowanie oświetlenia wykonanie testów i gotowego zdjęcia wraz z niezbędną edycją w programie graficznym. Wykonanie zdjęć w dwóch wersjach na białym i czarnym tle z obrysem konturowym na krawędziach szkła.

Zdjęcia typu splash

Cel ćwiczenia - wykonanie zdjęć z użyciem systemowej lampy błyskowej na krótkim czasie błysku. Przygotowanie planu i synchronizacja aparatu z lampą błyskową - optymalne ustawienia lampy i aparatu fotograficznego. 

Ankieta

Przed zajęciami przeprowadzamy wśród Uczestników ankietę, aby ustalić jakie mają największe kłopoty przy zdjęciach produktowych i czego chcieliby się dowiedzieć na zajęciach. W związku z tym zastrzegamy sobie możliwość zmiany punktów programu ze względu na wolę większości Uczestników.

Będziesz umieć...

 • sfotografować dowolny przedmiot i poddać zdjęcie obróbce, tak by wyglądało atrakcyjnie na stronie internetowej,
 • ustawić parametry aparatu do fotografii produktowej, wybrać niezbędny sprzęt i wyposażenie studia fotograficznego,
 • oświetlić przedmiot w zależności od jego rodzaju i powierzchni: szkło, metal, odzież i inne,
 • zaplanować poszczególne etapy fotografowania przedmiotu,
 • właściwie skadrować ujęcie przedmiotu, tak żeby uniknąć 
  deformacji perspektywy i linii,
 • posługiwać się niezbędnym wyposażeniem studia,
 • dobrać podstawowe parametry oświetlenia,
 • pracować ze światłem „ostrym” i rozproszonym oraz dobierać je do właściwych przedmiotów,
 • skorygować błędy ekspozycji, koloru, perspektywy w programie graficznym i przygotować zdjęcie przedmiotu na białym tle do Internetu.

Planowany koniec warsztatów: godz. 17:00Wspomnienia

Nasze wyzwania
w fotografii produktowej

Nawet najprostszy produkt dzięki odpowiedniej aranżacji tła i oświetlenia może wyglądać atrakcyjnie! W Akademii Nikona doskonale o tym wiemy. Skupiamy się na kluczowych aspektach takich jak oświetlenie, ustawienia aparatu, ale przede wszystkim na indywidualnym podejściu do każdego kursanta.

Zobacz relacje z zajęć


Jesteśmy szkołą dla wszystkich fotografujących!

Na nasze szkolenia zapraszamy każdego, niezależnie od posiadanego sprzetu fotograficznego! 

Po ukończeniu tego szkolenia otrzymasz 15% rabatu na dowolnie wybrany sprzęt Nikona zakupiony na stronie www.nikon.pl

Zapraszamy! 

Dostępne terminy

Warszawa

Artekadr Studio, ul. Stępińska 22/30 (budynek 3 lok. 306), Warszawa
6 lipca 2024 (sobota)
Tylko 8 dni!

Dla wszystkich, którzy zapiszą się odpowiednio wcześniej – specjalna cena First Minute! Oferta dotyczy niniejszych warsztatów, kupowanych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto się zatem pośpieszyć i zamówić już dziś!

8 dni do końca tej oferty

895,00 pln 755,00 pln Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 755,00 pln