Portret formalny

Łukasz Sokół
Wykładowca

Łukasz Sokół

Czas trwania:8 godzin
Grupa: 8–12 osób
Dostępny wkrótce

Najwyższe piętro portretu

Fotografia korporacyjna to dynamicznie rozwijająca się gałąź fotografii komercyjnej. Warsztaty mają na celu przygotowanie do swobodnego poruszania się w świecie korporacji, wykonywania formalnych portretów do wszelkich celów Public Relations. W czasie ich trwania uczestnicy zapoznają się ze współczesnymi trendami w fotografii korporacyjnej. Omówimy poszczególne etapy pracy w teorii i praktyce. Uczestnicy dowiedzą się, jak zaplanować przebieg sesji, jak pracować z modelem, jak improwizować, co zrobić, aby wydobyć z portretowanego jego atuty.

W ciekawych wnętrzach przećwiczymy, jak zrobić dobry portret do CV i jak w wyjątkowy, zindywidualizowany sposób sfotografować prezesa oraz jego współpracowników na różnych szczeblach. Jakiego światła używać w jakich warunkach i jak wykorzystać atuty danej przestrzeni. Uczestnicy nabędą wiedzę, dzięki której po warsztatach swobodnie będą mogli przystąpić do realizowania własnych sesji.

Dla kogo?

Warsztaty skierowane są dla początkujących fotografów oraz zaawansowanych amatorów lubiących pracę z człowiekiem, pragnących wykonywać portrety formalne dla osób indywidualnych jak i dużych klientów korporacyjnych. Dla osób, które pragną nauczyć się, jak prostymi środkami wykonać profesjonalne portrety zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Program
zajęć

Teoria i praktyka 9:00 – 17:00

Jak się przygotować i jak realizować sesję. Sprzęt, światło i jego modyfikatory, współpraca z modelem, sprawdzone ujęcia. Na koniec retusz i sposoby na powracającego klienta.

Teoria

 • Portret formalny, fotografia korporacyjna - czemu to służy, jaką spełnia funkcję, jakie są obecne trendy, jakie jest nasze zadanie?
 • Jak się przygotować – jak zaplanować sesję? Scenariusz, logistyka.
 • Jak współpracować z działem PR? -jakie informacje wydobyć, co z nimi zrobić, co zasugerować, o co poprosić, co sobie zastrzec/zapewnić
 • Współpraca w trakcie sesji – z działem PR, z wizażystką, stylistką, ewentualnymi osobami towarzyszącymi m.in. asystentką.

Zajęcia praktyczne

 • Sprzęt – jakie obiektywy? Jakie lampy? Jakie modyfikatory światła?
 • Światło – Kiedy światło zastane a kiedy lampa? Jak mieszać światło?
 • Fotografowanie – jak współpracować z modelem? Jak stworzyć odpowiedni klimat? Jakie ujęcia sprawdzą się najlepiej? Jakie tło wykorzystać?
 • Retusz – jak znaleźć złoty środek?
 • Jak utrzymać klienta – co zrobić by klient do nas wracał?
inset-tips

Przygotuj się!

Czytając poradnik na Szerokim Kadrze: 
Portret formalny, czyli jak sfotografować prezesa?

Nauczysz się

 • jak przygotować sesję, by osiągnąć sukces,
 • pracować z niedoświadczonym, trudnym modelem,
 • poznasz i przećwiczysz działanie rożnych źródeł światła w różnych przestrzeniach w czasie sesji korporacyjnej,
 • opanujesz współprace z wizażystką w trakcie sesji,
 • dowiesz się jakich błędów nie popełniać, by utrzymać stałą relację z klientem.
inset-tips

Podobało mi się :)

#wysoki poziom szkolenia. #profesjonalizm prowadzących i modeli. #możliwość testowania sprzętu  #praca ze światłem zastanym  #podejście prowadzącego i praktyczna wiedza  #zajęcia bardzo mocne merytorycznie  #dokładane przeszkolenie teoretyczne i bardzo dużo czasu na pracę praktyczną  #poruszono wszystkie zagadnienia  #tego właśnie oczekiwałam: teoria, praktyka w miłej atmosferze

Wspomnienia

Portret formalny 

Wszyscy wiemy jak ważny jest profesjonalnie wyglądający wizerunek w biznesie. Zdjęcia są naszą i firmy wizytówką, krążą w przestrzeni publicznej i Internecie. Nasze warsztaty, skierowane do aspirujących fotografów, mają na celu przekazanie wiedzy niezbędnej do opanowania reguł, którymi rządzą się sesje wizerunkowe. Pozyskiwanie klienta, praca przy przygotowaniach i wreszcie komunikacja na planie. Zajęcia prowadzi niezawodny Łukasz Sokół!

Zobacz relacje z zajęć


Jesteśmy szkołą dla wszystkich fotografujących!

Na nasze szkolenia zapraszamy każdego, niezależnie od posiadanego sprzetu fotograficznego! 

Przygotowujemy terminy