Street Photo

Czas trwania:9 godzin
Grupa: 6–15 osób
Kup

Naucz się patrzeć jak Henri Cartier-Bresson i Alex Webb. Naciśnij spust w decydującym momencie i uchwyć jedyną, niepowtarzalną sytuację. Po warsztatach zaczniesz patrzeć na świat trochę inaczej – bardziej jak fotoreporter, będziesz mieć niezwykle cenne praktyczne umiejętności, pozwalające pracować w trudnych warunkach, szybko podejmować decyzje i wyławiać z natłoku obrazów najważniejszy detal.

Jak fotoreporter

Fotografia uliczna ma swoje grono fanów
i entuzjastów. To oni wierzą w istnienie streeta jako gałęzi fotografii. To streetowcy zatrzymują wyjątkowe chwile na ulicy i nie tylko. Oni gonią światło pomiędzy wieżowcami i garażami. Oni pokazują życie codzienne każdego z nas. Są jak cienie. Nikt ich nie widzi, ale oni widzą nas.

Zapraszamy na streeta do Akademii, gdzie swoimi poradami dzielą się Michał Leja (Trójmiasto, Katowice, Łódź, Wrocław, Poznań) lub Krystian Bielatowicz (Warszawa). Fotografowie nie stronią od gadania. Skupiają naszą uwagę na tym, co robimy tu i teraz.
Ich entuzjazm zaraża natychmiast. Ich komentarze poprawiają wzrok i budzą z letargu. Będziecie fotografować bardziej świadomie to, co lubicie, i to, co dla Was ważne.

Fotokast Wall Street

Otworzysz oczy

Warsztaty są przeznaczone dla początkujących i średnio zaawansowanych. Zapraszamy chętnych niezależnie od wieku i marki posiadanego aparatu! Każdy Uczestnik będzie miał czas, aby indywidualnie porozmawiać z wykładowcą o fotografii, sprzęcie oraz parametrach technicznych. Możecie zabrać swój sprzęt albo zamówić testowanie sprzętu z szerokiej oferty aparatów i obiektywów Nikona. Dobrze zabrać ze sobą dysk zewnętrzny lub inny nośnik. Należy być ubranym stosownie do pogody i temperatury w dniu zajęć. Polecamy ubranie się na cebulkę lub zabranie dwóch kompletów ubrań, a na wszelki wypadek także parasola.

Po warsztatach każdy Uczestnik będzie widział więcej przez wizjer swojego aparatu. Warsztaty są podstawą do fotografii reportażowej lub dokumentalnej. Praktyczne wskazówki i wiedza sprawdzą się także bardzo dobrze podczas komercyjnych zleceń i ślubów.

Program zajęć

Start
9:00 lokalizacja w Śródmieściu, kawka i wykład otwierający dzień streeta. Na dziesiątkach przykładów wykładowca przedstawi następujące tematy:

  • historia fotografii ulicznej
  • decydujący moment
  • kompozycja
  • wieloplanowość
  • światło
  • praca nad tematem
  • sprzęt fotograficzny
  • wykorzystanie architektury
  • sposób patrzenia
  • triki
Trasa
Wiedzie ulicami, na których w dniu zajęć dzieje się coś szczególnego i/lub zbiera się dużo ludzi.

16:30 Podsumowaniem dnia.

Prowadzący zgra na dysk po trzy najlepsze fotografie każdego z Uczestników i na przykładzie tych zdjęć pokaże, jak można ulepszyć zdjęcia w programie Adobe Lightroom. Następnie Uczestnicy zagłosują, które spośród tych fotografii zostaną nagrodzone.

Około 18:00 zakończenie warsztatów 

Co po warsztatach?

Po warsztatach Street Photo zaczniecie patrzeć na świat trochę inaczej – bardziej jak fotoreporterzy. Zarazem będziecie już mieć niezwykle cenne praktyczne umiejętności, pozwalające pracować w trudnych warunkach, szybko podejmować decyzje i wyławiać z natłoku obrazów najważniejszy detal. 

Warto wykorzystać ten potencjał i pójść dalej. Poznać ludzi, których fotografujecie, wysłuchać ich opowieści i na ich podstawie stworzyć własną, fotograficzną historię. Krótko mówiąc – zapisać się na warsztaty fotoreportażu.

Posiadając wiedzę zdobytą na tych zajęciach, na nowo ocenicie swoje zdjęcia (nie tylko te zrobione w przestrzeni ulicznej): zaczniecie układać z nich narrację, która odzwierciedla Wasze własne, subiektywne spojrzenie.

Wspomnienia

Warsztaty fotografii ulicznej w Krakowie

Piękne i ruchliwe ulice Krakowa w jesiennej odsłonie były tematem warsztatów poprowadzonych przez Michała. Liczna grupa dzielnie przełamywała nieśmiałość i fotografowała różne historie dziejące się na Starówce. Dziękując za przemiły i intensywny dzień i zapraszamy do obejrzenia efektów w galerii.

Zobacz relacje z zajęć

Dostępne terminy

Warszawa

Lokalizacja zostanie podana wkrótce
6 kwietnia 2019 (sobota)
15 dni

Dla wszystkich, którzy zapiszą się odpowiednio wcześniej – specjalna cena First Minute! Oferta dotyczy niniejszych warsztatów, kupowanych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto się zatem pośpieszyć i zamówić już dziś!

15 dni do końca tej oferty

525,00 pln 395,00 pln

Planowane terminy

Wrocław

wiosna 2019   Daj znać

Poznań

wiosna 2019   Daj znać

Katowice

wiosna 2019   Daj znać

Łódź

czerwiec 2019   Daj znać

Trójmiasto

lato 2019   Daj znać

Kraków

lato 2019   Daj znać