Webinar:
Photoshop od podstaw

Michał Leja
Wykładowca

Michał Leja

Czas trwania:6 godzin
Grupa: 10–30 osób
Dostępny wkrótce

Webinar dla wszystkich fotografujących, chcących zapoznać się ze „złotym standardem” w zakresie cyfrowego retuszu zdjęć, jakim od wielu lat jest program Adobe Photoshop. Na webinarze oprowadzimy Was po programie i zaznajomimy z jego ergonomią i niemal nieograniczonymi możliwościami. A całość zaczniemy od historii retuszu fotografii, omówimy narzędzia jakie powinny znaleźć się w pracowni każdego retuszera oraz przeanalizujemy możliwości jakie daje nam nowoczesny chmurowy system Adobe Creative Cloud.

Poskromić bestię

Photoshop jest standardem przemysłowym i pierwowzorem większości współczesnych programów graficznych. Niektórych straszy swoją potęgą, niektórych przytłacza mrowiem funkcji, jeszcze innych denerwuje. Z winy nieumiejętnych retuszerów okryty złą sławą i sprowadzony do pejoratywnego przymiotnika „wyfotoszopowany”. A tak naprawdę jest to niewyobrażalnie rozbudowane narzędzie do generowania i edycji plików rastrowych, w tym grafik i fotografii.

Dla kogo?

Jeśli nie satysfakcjonuje Cię wygląd Twoich fotografii zgranych z karty nie ma wyjścia – musisz coś „podkręcić”. Ten webinar zaznajomi Cię z podstawami pracy w najpopularniejszym programie to cyfrowej edycji (modyfikacji) zdjęć. Po spotkaniu będziesz dysponował wiedzą, która umożliwi nadanie Twoim zdjęciom odpowiedniego kontrastu, nasycenia kolorów i tym podobnych. Jeśli portretujesz to dowiesz się jak oczyścić wizerunek modela z niedoskonałości cery, nie degradując wyglądu skóry. Jest to również dobry początek do kolejnych, bardziej zaawansowanych etapów nauki.

Program
zajęć

25x Ps 
Dwa wieczory: 18:00-21:00

Skupiamy się na edycji .raw, zarządzaniu barwą i profilami barwnymi, fotografii czarno-białej, pracy w kolorystyce pastelowej, wyostrzaniu, przygotowaniu zdjęć do prezentacji na www, retuszu portretu, nasycaniu barw, etc…

18:00-21:00

  1. Historia fotografii to historia modyfikacji zdjęć. Kilka słów o tym kiedy retusz pojawił się w praktyce fotograficznej.
  2. Dlaczego Photoshop ma złą sławę?
  3. Mysz, tablet, a może konsoleta? Jakim sprzętem
najlepiej wprowadzać modyfikacje?
  4. Jak skonfigurować komputer do pracy? Jaki
monitor dobrać?
  5. Wyświetlanie zdjęć na monitorze i pułapki z tym
związane.
  6. Zainstalowanie programu w komputerze i na
tablecie i konfiguracja Creative Cloud.
  7. Pierwsze uruchomienie Photoshopa.
  8. Preferencje programu.
  9. Workflow programu i dostosowywanie do indywidualnych potrzeb.
10. Tips & Tricks.
11. Skróty klawiaturowe.
12. Nawigacja po zdjęciu.

18:00-21:00

13. Piksele, czyli atomy naszego zdjęcia.
14. Ile pikseli ma moje zdjęcie? Zmiana rozmiaru zdjęcia.
15. Zapisywanie, eksportowanie i formaty zapisu.
16. Otwieranie pliku RAW zarówno z poziomu Adobe
Lightroom, jak i wtyczki Camera RAW
17. Podstawowe narzędzia.
18. Warstwy i maski.
19. Warstwy dostosowywania.
20. Selekcje.
21. Dostosowanie ekspozycji i korekcja koloru.
22. Usuwanie zbędnych elementów.
23. Retusz skóry.
24. Wyostrzanie.
25. Zmiana kompozycji zdjęcia i fotomontaże.

Przygotuj:

Komputer, a najlepiej dwa – jeden z programem Photoshop (min. CS4 – może być to licencja próbna, czyli trial). Opcjonalnie możesz przygotować kilka plików RAW przed obróbką – jeśli chcesz pracować na własnych – chociaż dostaniesz od nas pliki do wspólnej pracy.

Przed / Po

Po

compare-slider

Retusz skóry

To trudne zagadnienie omówimy bardzo szczegółowo. Dowiecie się jak usunąć pojedyncze niedoskonałości oraz jak dać sobie radę z większymi powierzchniami. W całej operacji zachowamy zdrowy rozsądek tak, aby cera nie straciła swojej naturalnej struktury.

Przed / Po

Po

compare-slider

Uwolnij kreatywność

Proces kreowania obrazu jest wieloetapowy. Na planie zdjęciowym mamy do dyspozycji światła, w obiektywie głębię ostrości dynamikę wynikającą z ogniskowych. Kreowanie nie musi się kończyć chwilę po naciśnięciu spustu migawki! Przekonacie się, jak wielkie możliwości tworzenia nowej rzeczywistości daje Photoshop i jak odrealnić to co realne.

Co po webinarze?

  • Poczujesz, że zostały położone solidne fundamenty pod wiedzę podstawową i dalszy rozwój. 
  • Oczyścisz się ze złych konotacji dotyczących Photoshopa, a dzięki zdobytym umiejętnościom przejmiesz stery i tchniesz nową energię w swoje fotografie. 
  • Docenisz pracę na warstwach i za pomocą masek, a jak stwierdzisz, że posunąłeś się zbyt daleko, zaczniesz wszystko od nowa. 
  • Praca w Photoshopie to fascynująca przygoda rozwijająca wyobraźnię. A wyobraźnia działa jak spadochron – tylko otwarta spełnia swoją funkcję.

Wspomnienia

Magia programu Photoshop trwa

To co uczestnicy Akademii Nikona robią ze swoim zdjęciem po zarejestrowaniu ulotnej chwili od zawsze stanowiło istotny element naszych szkoleń. Z pomocą przychodzą specjalne webinary i kursy, na których ostatnio zbierały się pełne grupy uczestników.

Zobacz relacje z zajęć

Planowane terminy

Webinar na zamówienie

7 godzin szkolenia dla grupy od 1 do 15 osób
4990,00 pln
Daj znać