Marek Dziedzic (1965) – fotograf, wykładowca. Studiował na Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz w Pedagogicznym Studium Technicznym w Warszawie. Specjalizuje się w fotografii reklamowej, klasycznej i krajobrazowej.

Swoją przygodę z fotografią zaczął w amatorskich klubach fotograficznych w latach osiemdziesiątych. Rzetelny warsztat w studio pozwolił mu na współpracę z najbardziej wymagającymi klientami i międzynarodowymi agencjami reklamowymi. W 2009 został fotografem i jurorem najbardziej prestiżowego konkursu modelek na świecie Elite Model Look. W wywiadach zawsze powtarza, że na dobrą fotografię modowo-portretową pracują dwie osoby – fotograf i modelka. Publikuje sesje fotograficzne w prasie kobiecej i modowej.

Na swoim koncie ma wiele publikacji w katalogach i albumach fotografii elementarnej oraz w wydawnictwach związanych z Biennale Fotografii Górskiej. Jest autorem artykułów na temat fotografii reklamowej i edycji zdjęć. Realizował program o fotografii portretowej oraz obróbce zdjęć dla ogólnopolskiej telewizji. Realizator projektów fotograficznych 3D do stron internetowych Muzeum Powstania Warszawskiego.

Obecnie współpracuje z firmą Nikon Polska: prowadzi warsztaty fotografii oraz szkolenia produktowe. Fotografię krajobrazową Marka Dziedzica zobacz również w Szerokim Kadrze.

 


 

Prowadzone
zajęcia