Prowadzi warsztaty poświęcone fotografowaniu dzieci, niecodziennie, w duecie z Grzegorzem Moment Płaczkiem. Podczas gdy Alina ze swoją wrodzoną fotograficzną estetyką, od wielu lat otwiera przed dziećmi planetę uczuć, moc cyfrowego świata, pastelową miękkość, poprawność i kreatywność kadrów oraz radość fotografii, Grzegorz dba o techniczne aspekty sesji dziecięcych i noworodkowych podczas warsztatów w Akademii Nikona.

Alina, pracując dla takich firm jak Kruk, Versace, Millenium, Fashion Magazine – w pracy z dziećmi i małymi modelami wykorzystuje swoje kilkunastoletnie doświadczenie wyniesione z pracy przed aparatem.

Fotograf miesiąca

Alina rozwija swoją pasję realizując fotograficzne sesje noworodkowe i dziecięce w swoim studio i w plenerze. Prowadząc swoje studio sięga po wciąż nowe inspiracje, aby poznać różne sposoby fotografowania dzieci i móc jeszcze lepiej przekazywać swoją wiedzę.

Dzieląc się swoją wiedzą, była jurorem w konkursach dla fotografów (m.i.n Magic Lens Awards, Szeroki Kadr czy Image'n'tech Photography Contest w Grecji).

Fotografuje noworodki i dzieci zwykłych ludzi, jak i gwiazd oraz osób z pierwszych stron gazet. Jest autorką pierwszej tak obszernej na polskim rynku książki: „Fotografia noworodkowa od A do Z – kompendium wiedzy” www.newbornsession.com

Ze względu na specyfikę warsztatów noworodkowych, w pracy z grupą wspiera ją Jej mąż: Grzegorz - fotograf z wieloletnim, zagranicznym doświadczeniem zawodowym, techniczny romantyk, odpowiedzialny za przetłumaczenie na prosty język aspektów technicznych, tak aby sfera estetyczna i techniczna dały ostatecznie piękne zdjęcia dzieci i noworodków.

Fotografia dziecięca i noworodkowa
Fotografia dziecięca i noworodkowa

Ciągle rozwijając swój warsztat, Alina uczestniczyła w warsztatach fotografii noworodkowej z Kelley Ryden, która na co dzień prowadzi swoje znane na cały świat studio fotografii noworodkowej w USA. Alina spotkania warsztatowe w Akademii Nikona traktuje jako edukacyjną przygodę, która wykorzystując doświadczenie i wiedzę, przynosi efekty w postaci pięknych zdjęć dziecięcych i noworodkowych. Grzegorz prowadzi także warsztaty dla Akademii Nikona z zakresu fotografii ślubnej: Warsztaty fotograficzne dla fotografów ślubnych oraz Fotografia ślubna bez granic.