Fotografia psów jest połączeniem jej dwóch pasji. Obie wymagają wielkiego zaangażowania, pracy i samodoskonalenia, ponieważ zawsze potrafią zaskoczyć czymś całkiem nowym. 

Swoje zamiłowanie fotograficzne pomału rozwijała już jako nastolatka, jednak dopiero posiadanie własnej ukochanej suczki rasy amstaff pozwoliło Beacie w pełni poświęcić się tej psio-fotograficznej kombinacji. Przygoda z fotografią psów zaczęła się od wolontariatu na rzecz bezdomnych zwierząt – wykonywanie zdjęć zwierzakom oczekującym na adopcje było najlepszym sposobem na znajdowanie im nowych domów lub tak zwanych domów tymczasowych.

Niedługo po studiach Beatę wciągnęły psie sporty – uwielbiała obserwować pracę psów podczas różnego typu zawodów, jak agility, frisbee czy obedience. Wkrótce więc jej zainteresowania fotograficzne rozciągnęły się na tematykę sportową, później zaś na portretowanie psów, które bardzo szybko przerodziło się w największą pasję fotografki. 

Obecnie jest opiekunem dwóch czworonogów – wspomnianej wyżej amstaffki Vegi oraz młodego border collie Besta, z którymi na co dzień trenuje i które w razie potrzeby wcielają się w rolę psich modeli podczas sesji zdjęciowych i warsztatów fotograficznych. To właśnie owa dwa psy cały czas inspirują Beatę, stawiają przed nią nowe wyzwania, a także dają jej siłę do dalszego rozwoju i kształcenia.

Efekty pasji Beaty można obejrzeć na stronie VegaBe. Jej zdjęcia i artykuły ukazują się między innymi na łamach czasopisma „Dog&Sport”.

 


 

Prowadzone
zajęcia