Krok po kroku do idealnej CEWE FOTOKSIĄŻKI


W czasach fotografii analogowej tworzenie efektownego fotoalbumu wymagało sporo czasu oraz zdolności manualnych. Do tego, przydawały się klej, nożyczki i sporo wolnego czasu. Na szczęście, ten etap już za nami – bezpłatny program projektowy CEWE FOTOŚWIAT pomoże przygotować niezwykłą CEWE FOTOKSIĄŻKĘ. Korzystanie z niego jest naprawdę proste, a ponowne oglądanie ukochanych zdjęć przywodzi na myśl same pozytywne wspomnienia. Zgromadź je wszystkie w formie samodzielnie wykonanej CEWE FOTOKSIĄŻKI i zachowaj wspomnienia z wyjątkowych wydarzeń rodzinnych, czy wyjazdów. W poniższym artykule, pokażemy Ci jak zaprojektować najpiękniejszą CEWE FOTOKSIĄŻKĘ.

Na dobry początek – wybierz ulubione zdjęcia

Zanim przystąpisz do selekcji zdjęć, zastanów dlaczego tworzysz CEWE FOTOKSIĄŻKĘ. Jaką historię chcesz w niej przedstawić? Jeśli Twój projekt ma być prezentem z okazji urodzin, czy rocznicy to warto pokusić się o małe podsumowanie wydarzeń z ubiegłego roku. Może zaprojektujesz CEWE FOTOKSIĄŻKĘ ze wspólnych wakacji lub relację z rodzinnych uroczystości? Aby ułatwić sobie wybór fotografii do CEWE FOTOKSIĄŻKI, możesz stworzyć dodatkowy folder na dysku, do którego dodasz wyłącznie kadry idealnie pasujące do Twojej wizji.

Polecamy:

Zapisuj swoje zdjęcia w CEWE MYPHOTOS, a projektowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze! Nasz wirtualny dysk rozpoznaje twarze, obiekty i miejsca, więc możesz łatwo odnaleźć określone fotografie.

Opowiedz niezwykłą historię

Obrazy plaż i zachodów słońca to prawdopodobnie najczęstsze motywy podróży. Zestawione z migawkami lub zbliżeniami – wynajętego samochodu, którym zwiedzaliście nowe miejsca, lampką czerwonego wina, czy wieczorną grą w planszówki – robią znacznie większe wrażenie i zachęcają do odkrywania kolejnych stron Twojej fotoksiążki.

Szczególnie efektowne może być utworzenie dwóch rodzajów narracji: na przykład, naprzeciwko panoramy górskiej możesz umieścić zdjęcia turystów. Efekt zaskoczenia wzmocnisz również za pomocą uzupełniających się kolorów. Złote kłosy zboża są bardziej promienne, gdy zestawione z zielenią fotografii z leśnego spaceru.

Układ zdjęć ma znaczenie

Pomyśl zarówno o treści, jak i o ułożeniu zdjęć. Ułóż zdjęcia w identyczny sposób lub tak, aby strony były swoim lustrzanym odbiciem (tzn. symetrycznie). Dzięki temu skupisz wzrok oglądających na fotografiach i wprowadzisz harmonię do swojej CEWE FOTOKSIĄŻKI. Natomiast jeśli chcesz wprowadzić nieco więcej dynamiki i urozmaicić swoją fotoksiążkę, zastosuj asymetryczny układ zdjęć.

Co najlepsze, wcale nie musisz ręcznie kopiować wybranego ułożenia zdjęć na każdą ze stron. Funkcja malarza formatów pomoże szybko skopiować layout jednej strony na cały projekt

Cytaty i tła dla jeszcze lepszego efektu

Sam układ zdjęć nie jest jedynym czynnikiem zapewniającym odpowiedni efekt w CEWE FOTOKSIĄŻCE. Tło też ma znaczenie! Umiejętne zastosowanie odcieni szarości lub stonowanych kolorów może dać bardziej stylowy efekt, niż czerń i biel. A jeśli chcesz podsumować ważne wydarzenia ostatnich miesięcy, kolory tła mogą zmieniać się w zależności od pory roku.

Dla jeszcze lepszego rezultatu, dodaj do swoich fotografii kilka podpisów i inspirujących cytatów.

Okładka, niczym wstęp do Twojej opowieści

W CEWE wybór oprawy dla Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI jest ogromny: podkreśl elegancję Twojego projektu, sięgając po okładkę z uszlachetnieniem w kolorze złotym lub srebrnym. A może Twoja fotoksiążka to relacja ze wspólnych wakacji na łonie natury? Opraw ją zatem w tkaninę z ekoskóry. Możliwości jest naprawdę wiele!

Twórz i baw się dobrze!

Pamiętaj, że najważniejsza jest radość tworzenia! CEWE FOTOKSIĄŻKA to bardzo osobista pamiątka. Czerp z niej przyjemność i nie martw, jeśli popełnisz drobny błąd. Twoja fotoksiążka na pewno będzie unikalna, a dzięki Gwarancji Satysfakcji masz pewność że otrzymasz produkt najwyższej jakości: CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, która zostanie z Tobą na długie lata.

Podróże, uroczystości rodzinne, wspaniałe momenty z bliskimi – CEWE FOTOKSIĄŻKA to coś więcej niż album ze zdjęciami. To najbardziej osobista pamiątka, która przynosi radość każdemu, kto ją ogląda. Dzięki niej ożywają wspomnienia. W CEWE wyprodukowaliśmy już ponad 60 milionów fotoksiążek. A każda z nich to opowieść zamknięta na kartach fotografii. Jesteśmy dumni z naszej CEWE FOTOKSIĄŻKI – najwyższej jakości produktu oraz albumu nr 1 w Europie.

Odwiedź CEWE.PL i stwórz swoją pierwszą CEWE FOTOKSIĄŻKĘ!

Tekst Aleksandra Szostak / CEWE
Ilustracje z archiwum CEWE
copyright (c) CEWE

 
Grupa Akademii Nikona na Facebooku to miejsce dyskusji o szeroko rozumianej fotografii - wymiany informacji, porad natury technicznej, sprzętowej, opinii na temat umieszczanych tam zdjęć.
Zapraszamy!
Nasza grupa na Fb to miejsce do dyskusji o fotografii.
Komentarze