O własnym stylu w fotografii opowiedział Marek Straszewski!

W Warszawie odbył się mistrzowski warsztat fotografii z Markiem Straszewskim. Głównym założeniem zajeć było odnalezienie własnego stylu pracy, a co za tym idzie stylu efektu końcowego, jakim są nasze zdjęcia.

fot. Michał Leja

Każdy fotograf ma zestaw narzędzi, bez których nie wyobraża sobie pracy. Jednym z nich jest światłomierz, który jest niezastąpiony w mierzeniu mocy studyjnego światła błyskowego.

fot. Michał Leja

Pierwszym zadaniem jakie stanęło przed każdym uczestnikiem był samodzielny pomiar.
Jak się okazało, nie było to takie proste, ponieważ skala przysłon w światłomierzu zewnętrznym jest nieco inna niż w aparatach cyfrowych. Posługujemy się tam pełnymi wartościami i ich dzisiętnymi ułamkami. A jak wygląda sprawa w naszych lustrzankach? Dla niezorientowanych mamy kursy obsługi lustrzanek (i nie tylko),  na których można się tego dowiedzieć.

fot. Michał Leja

Na warsztatach o tematyce reklamowej nie mogło zabraknąć przedstawicieli mediów. Była wśród nich Alicja Kowalska z magazynu ELLE. Opowiadała o kulisach pracy przy sesjach modowych i reklamowych. Nie obyło się bez anegdot związanych z prowadzącym 🙂

fot. Michał Leja

Drugi dzień rozpoczął się od kawy odsłaniania rolet w niesamowitym Snap Studiu 😉

fot. Michał Leja

I od pierwszych przymiarek do fotografowania naszej modelki – Patrycji.

fot. Michał Leja

Spójrzcie jakie niesamowite efekty może dać okno (w tym rozmiarze)!

fot. Michał Leja

Podczas robienia make-up’u dowiedzieliśmy się jakich błędów nie popełniać, co to są kosmetyki HD i jak dobierać makijarz do rodzaju oświetlenia.

fot. Michał Leja

Malowanie modelki to czynność wymagająca czasu. W międzyczasie Marek pokazał nam swoje publikacje. Portfolio, w którym znajdują się sesje dla najważniejszych magazynów i duże produkcje reklamowe.

fot. Michał Leja

Kiedy wszystko było już gotowe łącznie z powysłem na światło…

fot. Michał Leja

… przyszedł czas na spontaniczność!

fot. Michał Leja

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i zapraszamy na kursy i warsztaty znajdujące się w ofercie Akademii Nikona! Już niedługo: Opowiadanie historii obrazem z Tomaszem Tomaszewskim! Szczegóły tutaj.

 
Grupa Akademii Nikona na Facebooku to miejsce dyskusji o szeroko rozumianej fotografii - wymiany informacji, porad natury technicznej, sprzętowej, opinii na temat umieszczanych tam zdjęć.
Zapraszamy!
Nasza grupa na Fb to miejsce do dyskusji o fotografii.
Komentarze