Pejzaż fotograficzny
- sztuka i emocje
z Pawłem Charą

Paweł Chara
Wykładowca

Paweł Chara

Czas trwania:2 i 1/2 dnia
Grupa: 8–10 osób
Kup

Dobre zdjęcie pejzażowe to prawdziwa sztuka – na szczęście, jak najbardziej do opanowania. Dlatego pięknie zapraszamy na warsztaty „Pejzaż fotograficzny: sztuka i emocje”. Tym razem do atrakcyjnej pejzażowo krainy Pienińskiego Parku Narodowego – Krainy jaworowych lasów, niesamowitych widoków, poszarpanych, wapiennych skał, wąwozów, urwisk i dzikiej rzeki z unoszącymi się na niej tratwami.

Wprowadzenie i cel

Przyglądając się bliżej różnym gatunkom fotografii zauważymy, iż na pewnym poziomie istnieje wspólny bardzo silny mianownik – EMOCJA. Łączy ona wiele dziedzin omawianej sztuki. Jednak „pejzażerka” jest wśród nich „emocjonalną bombą”.

Zapraszamy do wielce atrakcyjnej pejzażowo krainy Pienińskiego Parku Narodowego – Krainy jaworowych lasów, niesamowitych widoków, poszarpanych, wapiennych skał, wąwozów, urwisk i dzikiej rzeki z unoszącymi się na niej tratwami. Tam, pod okiem Pawła Chary można oddać się mocy woni pejzażu. W tych niecodziennych okolicznościach podejmiemy fotograficzne wyzwanie – poczynając od ujęć klasycznych, a kończąc na wędrówkach po estetycznej stronie obrazu.

inset-important-info

Wyposażenie

Warsztaty są przeznaczone dla użytkowników wszystkich systemów. Mile widziane własne portfolio o tematyce pejzażu. 

Zaplecze techniczne wskazane do uczestnictwa: 
statyw (najlepiej z głowicą wideo), wężyk spustowy lub pilot, obuwie trekkingowe, rękawiczki, nieprzemakalna odzież, zapasowy zestaw ubrań, termos

Dla kogo?

Zapraszamy miłośników fotografii wrażliwych na piękno otaczającego świata, fotografów chcących eksperymentować w swej pasji, tych, którzy chcą przeżyć niekończącą się przygodę z urodą krajobrazu. Z nimi dotrzemy do nietuzinkowego obrazu poprzez analizę wszystkich procesów składających się na efekt końcowy. 

Program
zajęć

Dzień pierwszy

      do 16:30 – Przyjazd
17:00–18:00 – Obiadokolacja
18:00–22:00 – zagadnienia teoretyczne przy kawie

  • Trochę teorii na temat sprzętu foto i jego wpływu na proces tworzenia.
  • Różnice między tzw. pocztówkami a wysmakowanym obrazami.
  • Estetyka – kadrowanie, czyli ciężka sztuka eliminacji.
  • Kolor czy czerń i biel, a może jeszcze inaczej?
  • Od szczegółu do ogółu, czyli pejzażowy esej fotograficzny.
  • Krajobraz a pejzaż, czyli między dokumentem a sztuką.
  • Elementy pejzażu, symbolika, metafora, metafizyka.
  • Omówienie programu fotografowania w dniu następnym.​

Omówienie fotografii przywiezionych przez Uczestników warsztatów, omówienie zasad fotografowania.

Dzień drugi

Zależnie od pogody, wcielimy w życie drugą część wykładu czyli „człowiek+las w przestrzeni” lub „przestrzeń pejzażu + migrujące ptaki”. W tym celu udamy się na eksplorację rezerwatu przyrody Pienińskiego Parku Krajobrazowego. W sprzyjających okolicznościach, zaliczymy jedno i drugie. To wszystko oblane porannym słońcem staje się niewyobrażalnym wyzwaniem i daje ogromne możliwości fotograficzne. 

  9:00 – śniadanie i przerwa
10:00 – fotografowanie w Pienińskim Parku Narodowym 
14:00 – obiad 
15:00 – fotografowanie w Pienińskim Parku Narodowym
19:00 – kolacja 
20:00 – prezentacja rezultatów fotografowania, omówienie i ocena prac

Dzień trzeci

Ten poranek na długo pozostanie Państwu w sercach. Zapuścimy się w unikatową przyrodę dzikiego „Dunajca”. Rzeki pochłoniają mnie do reszty, przez 5 lat obserwowałem inną rzekę - „Myślę”, aż powstała wymowna publikacja, którą otrzymacie państwo w prezencie. Naszym głównym celem dziś będzie woda i las, z tym, że z pozycji tratwy... Z pozoru błahy, w praktyce niezmiernie wymagający temat. Tego dnia zrealizujemy pierwsze punkty z piątkowego wykładu, głównie z użyciem obiektywów szerokokątnych, choć nie zabraknie okazji do posłużenia się „krótkimi” teleobiektywami.

Fotografowanie „od świtu” 
  9:00 – śniadanie i przerwa
10:00 – obróbka fotografii, podsumowanie rezultatów
14:00 – obiad
15:30 – 16:00 – wręczenie dyplomów, pożegnanie

Wspomnienia

Pejzaż fotograficzny – Sztuka i Emocje
– wiosna

Pejzaż fotograficzny – sztuka i emocje to wydarzenie wyjątkowe pod każdym względem. Lokalizacje wybierane przez prowadzącego są niezwykle malownicze. Tym razem odwiedziliśmy zachód Polski. Wyjątkowa była również pogoda: poranki z baśniowym światłem, zachody słońca z intensywnymi kolorami.

Zobacz relacje z zajęć

Nocleg

Zwracamy uwagę, że cena szkolenia nie zawiera noclegu. Jeśli chcesz nocować w miejscu, gdzie odbędą się warsztaty, zapraszamy do kontaktu z Pensjonatem Magdalenka, tel do kontaktu: 508454218, gdzie na hasło Akademia Nikona, zarezerwowane zostały dla Państwa pokoje.

Dostępne terminy

Pieniny

Pensjonat Magdalenka
10 - 12 maja 2019 (piątek - niedziela)
Tylko 0 dni!

Dla wszystkich, którzy zapiszą się odpowiednio wcześniej – specjalna cena First Minute! Oferta dotyczy niniejszych warsztatów, kupowanych z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto się zatem pośpieszyć i zamówić już dziś!

0 dni do końca tej oferty

1480,00 pln 1350,00 pln

Planowane terminy

27-29 września 2019

  Daj znać