Relacja z fotoekspedycji – Mozambik

fot. Marysia Mrowińska

W drugiej połowie października Afryka, a dokładnie północno-wschodnia część RPA, Mozambik
i malutkie Królestwo Suazi oczarowały grupę 11 osób, pasjonatów fotografii i wytrawnych podróżników. Osoby te wybrały się tutaj na niezwykłą fotoekspedycję, której przewodniczył radiowiec, fotograf i niezwykły człowiek – Marcin Kydryński.

Organizatorami fotoekspedycji była Akademia Nikona oraz firma InDreams. W trakcie 12-dniowej ekspedycji grupa przebyła 2500 km w poszukiwaniu wyjątkowych, niepowtarzalnych
i nieodkrytych miejsc kontynentu afrykańskiego.

fot. Marysia Mrowińska

Pod czujnym okiem Marcina Kydryńskiego uczestnicy rejestrowali aparatami fotograficznymi niewiarygodne widoki, zachody słońca i życie codzienne lokalnych mieszkańców. Nie zabrakło okazji do fotografowania dzikiej zwierzyny w trakcie safari w Parku Krugera, a także wykonania wielu sesji reportażowych w Mozambiku. W Suazi zachwyciły wszystkich bajeczne widoki
i niepowtarzalna przyroda. Wspólne przygody, a także długie rozmowy nie tylko na temat fotografii zacieśniły relacje między wszystkimi uczestnikami, dziś już przyjaciółmi.

fot. Marysia Mrowińska

Zorganizowana przez Akademię Nikona i InDreams fotoekspedycja do RPA, Mozambiku
i Swazilandu z Marcinem Kydryńskim, jej nietuzinkowy program oraz formuła okazały się wspaniałą przygodą fotograficzną i dla wielu afrykańskim spełnieniem marzeń.

Marysia Mrowińska,
InDreams

 
Grupa Akademii Nikona na Facebooku to miejsce dyskusji o szeroko rozumianej fotografii - wymiany informacji, porad natury technicznej, sprzętowej, opinii na temat umieszczanych tam zdjęć.
Zapraszamy!
Nasza grupa na Fb to miejsce do dyskusji o fotografii.
Komentarze