Potęga Obrazu. Nauka fotografowania i edycji zdjęć.

Fotografia to sztuka uchwytywania chwil, emocji i historii w jednym obrazie. Dla wielu naszych uczestników stanowi nie tylko pasję, sposób na wyrażenie siebie i otaczającego świata, ale także dodatkowy dochód. Umiejętność fotografowania oraz edycji zdjęć jest bowiem pożądaną kompetencją, otwierającą drzwi do nowych możliwości wyrazu i kreatywności.

fot. Tomasz Florczyk

Tomasz Florczyk z Trójmiasta, uczestnik dwóch fundamentalnych kursów fotograficznych, podkreśla jak ważne jest podnoszenie swoich umiejętności w tym obszarze.

Na zajęcia przywiodła mnie chęć zdobycia większej wiedzy na temat fotografii i obsługi aparatu

– mówi z entuzjazmem. Pomimo że termin kursów mógłby być bardziej sprzyjający, Tomasz podkreśla pozytywny wpływ profesjonalizmu realizacji szkolenia oraz wiedzy przekazanej przez prowadzących. Dla niego, uczestnictwo w kursach to nie tylko nauka, lecz także rozwój osobisty i artystyczny.

Podobne spojrzenie na rozwój w dziedzinie fotografii prezentuje Agnieszka, uczestniczka zajęć o Tajemnicach plików RAW i programu Adobe Lightroom.

Zakup Nikona to była najlepsza decyzja.

– mówi z uśmiechem. Dla Agnieszki, uczestnictwo w webinarze prowadzonym przez Pawła Dumę otworzyło nowe możliwości w wykorzystaniu programów do edycji zdjęć.

Dzięki zajęciom mogłam wydobyć z moich zdjęć to, co najlepsze!

fot. Tomasz Florczyk

Niezależnie od doświadczenia czy posiadanego sprzętu, nauka fotografii i cyfrowego wywoływania zdjęć jest świetną drogą do rozwoju osobistego i artystycznego. Dzięki profesjonalnym kursom, jakie Akademia Nikona oferuje na Pomorzu, Mazowszu, Dolnym Śląsku, Małopolsce, Wielkopolsce i Śląsku, każdy może zgłębiać tajniki tej fascynującej dziedziny sztuki. Każdy może stać się twórcą swojej własnej historii w obrazie i odkryć jego potęgę!

Paweł Duma nie zwalnia tempa!

Akademia Nikona to dynamiczny projekt skierowany do wszystkich fotografujących, niezależnie od poziomu zaawansowania. Naszą największą grupą są osoby rozpoczynające swoją przygodę z fotografią. Oni najczęściej wybierają kursy dla początkujących: obsługę lustrzanek cyfrowych, podstawy fotografii i obsługę lamp błyskowych. Opiekuje się nimi Paweł Duma, który od wielu lat dzielnie pokonuje setki, a nawet tysiące kilometrów miesięcznie, po to, żeby w życie wdrożyć naszą zasadę: Nie musisz przyjeżdżać do Akademii – Akademia przyjedzie do Ciebie!
Przyznacie że to liczby, które robią wrażenie!

Akademia Nikona to marka której można zaufać!

fot. RW74

Nauczyłam się dostrzegać rzeczy które nas otaczają a kiedyś nie zwracałam na nie uwagi. Teraz mogę wykorzystać tą wiedzę do dalszych ćwiczeń i doskonalenia swojej pasji.

Iwona, uczestniczka kursu podstaw fotografii, kwiecień’23
fot. Iwona, uczestniczka kursu podstaw fotografii

Wcześniej dzięki zajęciom Akademii Nikona z Pawłem Dumą, nauczyłem się korzystać z manualnych ustawień lustrzanki, a kiedy w miarę je opanowałem, poszedłem na kurs podstaw fotografii. To poszerzyło moje spojrzenie na zagadnienie fotografii i pokazało mi pewne rzeczy z innej perspektywy. Tego właśnie szukałem!

RW74
fot. Joanna z Łodzi

Fantastyczny prowadzący, który otworzył mi oczy na wiele aspektów fotografii. Do tego mała grupa i świetna lokalizacja. Czego chcieć więcej? Polecam wszystkim niezdecydowanym!

Joanna z Łodzi

Gdybym miał porównać spędzony z Wami, przyrównałbym go do perfekcyjnie oświetlonego koncertu Lenny’ego Kravitza, na którym każdy jest w stanie zrobić niesamowite zdjęcia (o ile tego chce). Tak samo jest z zajęciami, które można spędzić w przyjemnym, kameralnym gronie i wiele z nich wyciągnąć, jeśli tylko tego chcemy. 🙂

Adrian Kaczmarek

fot, Michał Leja

fot, Michał Leja

fot, Michał Leja

fot, Michał Leja

fot, Michał Leja

fot, Michał Leja

fot, Michał Leja

fot, Michał Leja

 
Grupa Akademii Nikona na Facebooku to miejsce dyskusji o szeroko rozumianej fotografii - wymiany informacji, porad natury technicznej, sprzętowej, opinii na temat umieszczanych tam zdjęć.
Zapraszamy!
Nasza grupa na Fb to miejsce do dyskusji o fotografii.
Komentarze