Zwiastuny czerwcowych przygód

Czerwiec zapowiada się wyjątkowo obficie w możliwości rozwijania fotograficznych pasji. Niezależnie od tego, czy jesteście początkującymi adeptami, czy doświadczonymi fotografami, Akademia Nikona przygotowała dla Was coś specjalnego. Nie przegapcie okazji, by wziąć udział w tych inspirujących wydarzeniach i zanurzyć się w świat fotografii!

W akcji Paweł uczestnik fotografowania ptaków wodnych na żerowiskach, fot. Piotr Chara

W tym miesiącu czekają na Was plenery, kursy i webinary, które staną się nie tylko źródłem inspiracji, ale także doskonałą okazją do nauki od najlepszych. Oto przedsmak tego, co przyniosą czerwcowe dni.

Fotografowanie ptaków wodnych

Wielbiciele przyrody będą mieli okazję do uczestnictwa w plenerze „Letnie fotografowanie ptaków wodnych na żerowiskach”. To wyjątkowa szansa, by pod okiem doświadczonych fotografów uchwycić w obiektywie piękno dzikich ptaków w ich naturalnym środowisku. Warsztaty te są idealne dla tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat fotografii przyrodniczej i nauczyć się, jak pracować z teleobiektywami.

fot. Michał Leja

Street Photo

Dla miłośników miejskiego zgiełku, „Street Photo” to plener, który odkryje przed Wami magię ulicznej fotografii. Spacerując po tętniących życiem ulicach, uczestnicy będą mieli okazję zatrzymać w kadrach codzienne sceny pełne emocji i dynamiki. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności obserwacyjne i nauczyć się, jak opowiadać historie za pomocą zdjęć.

fot. Michał Leja

Fotografia architektury i wnętrz

Kolejny plener to gratka dla pasjonatów architektury. Warsztaty „Fotografia architektury i wnętrz – piękno na wyciągnięcie ręki” pozwolą uczestnikom na eksplorację urbanistycznych pejzaży oraz wnętrz. To doskonała okazja, aby nauczyć się, jak w efektowny sposób uchwycić zarówno monumentalne budynki, jak i subtelne detale wnętrz.

fot. Michał Leja

Portret

Nie zabraknie także czegoś dla tych, którzy kochają portretować ludzi. Warsztaty „Portret” to szansa na zdobycie cennych wskazówek dotyczących pracy z modelami, kompozycji oraz technik oświetleniowych. Dzięki temu plenerowi uczestnicy nauczą się, jak wydobyć z fotografowanej osoby to, co najpiękniejsze i najbardziej autentyczne.

fot. Michał Leja

Kursy fotograficzne. W czerwcu odwiedzimy Poznań, Trójmiasto, Warszawę i Wrocław

Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią, Akademia Nikona przygotowała „Kurs obsługi lustrzanki i bezlusterkowców – jak robić dobre technicznie zdjęcia”. Uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie korzystać z aparatów, opanują podstawowe funkcje oraz poznają tajniki techniczne, które pozwolą na robienie zdjęć o wysokiej jakości.

Kurs podstaw fotografii – jak robić ładne i ciekawe zdjęcia” to propozycja dla tych, którzy chcą nauczyć się, jak komponować interesujące kadry. Kurs ten obejmuje zagadnienia związane z podstawami kompozycji, ekspozycji oraz wykorzystaniem naturalnego światła, co pozwoli uczestnikom na tworzenie zdjęć, które przyciągną uwagę.

fot. Michał Leja

Webinary: Wiedza na wyciągnięcie ręki

Dla tych, którzy preferują naukę online, Akademia Nikona przygotowała „Webinar: Podstawy fotografii – jak robić ładne i ciekawe zdjęcia”. To świetna okazja, aby bez wychodzenia z domu zdobyć solidne podstawy fotograficzne. Uczestnicy dowiedzą się, jak pracować z aparatem, poznają zasady kompozycji oraz nauczą się, jak wykorzystywać dostępne światło.

Webinar: Tajemnice RAW

Kolejny webinar, „Tajemnice RAW – wywoływanie i katalogowanie w Lightroom”, skierowany jest do tych, którzy chcą zgłębić tajniki pracy z formatem RAW. Uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie wywoływać zdjęcia w Lightroomie oraz jak organizować swoje cyfrowe archiwa, aby praca nad zdjęciami była jeszcze bardziej efektywna.

Webinar: Fotografia krajobrazowa

Nie można zapomnieć o miłośnikach pejzaży. „Webinar: Fotografia krajobrazowa” to doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jak uchwycić piękno przyrody w obiektywie. Uczestnicy poznają techniki, które pozwolą im na tworzenie zapierających dech w piersiach krajobrazów, a także dowiedzą się, jak radzić sobie z różnymi warunkami atmosferycznymi.

Zapraszamy!

 
Grupa Akademii Nikona na Facebooku to miejsce dyskusji o szeroko rozumianej fotografii - wymiany informacji, porad natury technicznej, sprzętowej, opinii na temat umieszczanych tam zdjęć.
Zapraszamy!
Nasza grupa na Fb to miejsce do dyskusji o fotografii.
Komentarze